Vectra b torsiyon ve direksiyon kutusu tamiri

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar cdx aracıma artık yaşı itibariyle yapılması gereken bir bakım yaptırdım. arka tarafatan gelen tıkırtı seslerinden dolayı arka torsiyon lastikleri sağ ve sol olarak komple değişti. daha sonrada direksiyon biraz ağırlaşmıştı baktık kutu artık yağ kaçırmaya başlamış söküldü ve revizyon edildi. tabi kutu yenileneceği için direksiyon pompasını da kontrole gönderdik ve içinin dağılmaya başladığı söylendi. idare eder denmesine rağmen tekrardan uğraşmamak için pompayı da değiştirdik. sonuç olarak tam istediğim gibi bir bakım oldu direksiyon bayağı hafifledi ve artık arka taraftan takırtılar da gelmiyor. gelelim merak ettiğiniz fiyat konusuna :)

direksiyon pompası : 180 tl ithal
kutu tamiri : 200 tl
arka torsiyon sağ sol lastik takımı : 100 tl
torna: 70 tl
işçilik : 200 tl

toplam 750 tl

unutmadan yaklaşık 40 gün öncede

ön amartisör kafaları : 100 tl
z rotları : 60 tl
rot başları : 60 tl
şarj dinamosu bakımı 150 tl

toplam 370 tl

nAaJ9a.jpg

1Y3Gab.jpg

LpXO8z.jpg

rgaJXz.jpg

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
ethem abi sahalardasın yine:)

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
abi geçen sene bende yaptırdım onları. direksyon kutusu ön takımlar falan ne varsa elden geçti. bugün ankaraya gittim geldim. 80 lira yakmış gidiş geliş. ha nedn bunu anlattım, vectraya doğru bakarsan üzülmezsin :D

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
abi geçen sene bende yaptırdım onları. direksyon kutusu ön takımlar falan ne varsa elden geçti. bugün ankaraya gittim geldim. 80 lira yakmış gidiş geliş. ha nedn bunu anlattım, vectraya doğru bakarsan üzülmezsin :D

sadece vectra değil hangi araba olursa olsun bakmak gerek araca. ha bakmam dersen oda kullananı bırakır yolda sonrada arabaya pok atarlar :)

yakıt konusunda bende şehir dışı 340 km yola 60 tl gaz yakmıştım geçen ay. bence yakıtı çok iyi .

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İlk anda fiyat biraz pahalı gibi algılansa da aslında çok yerinde ve güzel bir bakım olmuş, uzun süre bir daha sorun çıkarmaz, iyi günlerde kullan (Cevat'ın ordamıydın?)

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
İlk anda fiyat biraz pahalı gibi algılansa da aslında çok yerinde ve güzel bir bakım olmuş, uzun süre bir daha sorun çıkarmaz, iyi günlerde kullan (Cevat'ın ordamıydın?)

Teşekkürler savaş abi, evet pahalı gibi görünüyor ama araç 15 yaşında ve ilk kez yapılıyor bu bakım. en azından 5 sene veya daha fazla gerek duymaz tekrarına. benim ustam farklı abi buradan yazmayım sponsorumuza ayıp olmasın :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler savaş abi, evet pahalı gibi görünüyor ama araç 15 yaşında ve ilk kez yapılıyor bu bakım. en azından 5 sene veya daha fazla gerek duymaz tekrarına. benim ustam farklı abi buradan yazmayım sponsorumuza ayıp olmasın :)

Ben de bu gün bağ bahçe işlerinde kullanmak için bir tane Astra Caravan (1993 model 1.4i) aldım. Aracın yaşı malum, bir de eski sahipleri fazla itinalı kullanmamışlar dolayısıyla bana da uzun soluklu bir meşgale çıktı. Aracın içi biraz kirli olduğu için temizlik amaçlı söküp dağıtacağım. Eski sahibi kendince birşeyler yapmış ama hatalar mevcut. Mesela tarih ve saat göstergesinin elektriğini sinyalden almış, sinyal verince o kısım yanıp yanıp sönüyor, aracı her çalıştırdığımda saat ve tarih sıfırlanıyor ;)

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ben de bu gün bağ bahçe işlerinde kullanmak için bir tane Astra Caravan (1993 model 1.4i) aldım. Aracın yaşı malum, bir de eski sahipleri fazla itinalı kullanmamışlar dolayısıyla bana da uzun soluklu bir meşgale çıktı. Aracın içi biraz kirli olduğu için temizlik amaçlı söküp dağıtacağım. Eski sahibi kendince birşeyler yapmış ama hatalar mevcut. Mesela tarih ve saat göstergesinin elektriğini sinyalden almış, sinyal verince o kısım yanıp yanıp sönüyor, aracı her çalıştırdığımda saat ve tarih sıfırlanıyor ;)

Hayırlı olsun savaş abi. benim yapabileceğim bir şey olursa hallederiz :)

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Savaş abi hayırlı olsun güle güle kullan

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi