Vectra B Teknik Sorun

cihan_krks

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
IMG_20211007_1947427b6797da72696688.jpg

Herkese hayırlı günler dostlar bu foğrafta görünen parça nedir ne işe yarar ?

Benim kendi aracımda beyaz ok'la göstermiş olduğum ince hortum yırtılmış durumda ne işe yaradığını bilen cevap verebilir mi?

Erhan2514

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
sekonder hava pompası valfi sekonderden hava gelince açılır geri vermez tek taraflı valf sekonder sistemi gerekli görüldüğünde egzoz siboplarının arkasına hava gönderir.

• Beğen
Tepkiler: Okancanju

Okancanju

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Sekonder_hava_pompasi_arizasi1.jpgMerhaba, benim aracımda bunu iptal etmişler. o beyaz kısmıyla gösterdiğiniz hortum bende yok. Bu parçada şuan ıslık gibi bir ses çıkartıyor. Usta bunu körlücez çokta önemli değil dedi. Borumu taktırmak daha iyi olur yoksa ustanın dediği gibi kör bir tıpa ile parçayı iptalmi etmek ?

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Ekli dosyayı görüntüle 30272Merhaba, benim aracımda bunu iptal etmişler. o beyaz kısmıyla gösterdiğiniz hortum bende yok. Bu parçada şuan ıslık gibi bir ses çıkartıyor. Usta bunu körlücez çokta önemli değil dedi. Borumu taktırmak daha iyi olur yoksa ustanın dediği gibi kör bir tıpa ile parçayı iptalmi etmek ?
Yeriniz de olsam körlemem bana da herkes aynı şeyi söyledi ben gittim yenisini aldım :) çünkü ilk çalıştırma' da araca ciddi derece etki ediyor ve o olmadığı zaman yakıt sarfiyatı artıyor test ettim.

Okancanju

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Yeriniz de olsam körlemem bana da herkes aynı şeyi söyledi ben gittim yenisini aldım :) çünkü ilk çalıştırma' da araca ciddi derece etki ediyor ve o olmadığı zaman yakıt sarfiyatı artıyor test ettim.
Senin bassettiğin gibi usta ile konuştum. Tamam dedi orjinale çevirelim ancak 3 tane parça saydı bunlar senin aracında yok dedi. Parçalar toplamda 2.000 tl yi buluyor. Senin araba daha performanslı olsun diye (adını hatırlayamadığım bir kaç malzeme) takmışlar dedi. Cüzi bir miktara tıpa takıp, pompanın elektiriğini keseceğiz. İlk çalıştırmalarda 5.7 3.7 gibi anlık yakmalar görüyorum.

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Senin bassettiğin gibi usta ile konuştum. Tamam dedi orjinale çevirelim ancak 3 tane parça saydı bunlar senin aracında yok dedi. Parçalar toplamda 2.000 tl yi buluyor. Senin araba daha performanslı olsun diye (adını hatırlayamadığım bir kaç malzeme) takmışlar dedi. Cüzi bir miktara tıpa takıp, pompanın elektiriğini keseceğiz. İlk çalıştırmalarda 5.7 3.7 gibi anlık yakmalar görüyorum.
Ben ise 1.2 1.4 arası hesabını yapın işte :)