Vectra B Sıkıntılarım sorunlarım

mehmetabii

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşalar.

1-Öncelikle araca hoparlör yaptım pandizot u delerek gerçekleştirdim. Ama pandizot u sökup takınca resimdeki gibi boşluk kaldı ve tırnaklarını bir türlü geçiremiyorum buda aracımda tıkırtı yapıyor. Bu tırnakları nasıl yerine oturtabilirim.

2- Aracın sağ camında kapanmama sıkıntısı vardı En yukarıya çıkıyor ve yarıya kadar iniyor. onuda resimdeki fitili yerinden cıkmış onu yerine yerleştirdim ve sorun düzeldi ama ve lakin yeni bi sorun çıkardı. Cam tamamen kapalıyken araba hafif lakalara girince tıkır tıkır tıkır çok ince bi ses yapıyor kaç gündür çözemiyordum. Sonunda sesin kaynağı cam olabilir dedim. Çok az bişey bile açsam camı ses gidiyor. Böyle bişey başına gelen var mı nasıl düzelttiririm.

3- Aracın sinyal kolu direksiyonu düzeltince arada sırada otomatik atmıyor. Bu gün sabah çalıştırdım ve sinyal göstergesi sürekli yanıyor sinyali kaldır indir bi şekilde düzelttim ama ara sıra yine yapıyor yani kendi kendine takılıyor düzeliyor. Bu sinyal göstergesinin çok bi sıkıntısı olur mu elektriksel bi olaydan mı kaynaklanıyor.

4. Araba genelde soğukken ilk çalıştırdığımda direksiyondan hafif ses geliyor. 3-5 km belki 7-8 belli değil ne zaman düzeleceği, uzun süreli hafif fren yaptığımda direksiyon ve göğüs titreme yapıyor. Direksiyonda bariz belli oluyor bunun sıkıntısı nedir acaba. Bu sorunlar dediğim km leri yapınca düzelme yapıyor bazen de düzelmiyebiliyor ara sıra tekrar edebiliyor

Sorunlarıma cevap vereceklere şimdiden teşekkur ederim.

Not. Resimleri gece çektiğim için birazda buğu vardı biraz sıkıntılı olabilir. Tam anlaşılmazsa yeniden koyabilirim

Ekli dosyalar

• WP_20141216_001.jpg
    WP_20141216_001.jpg
    81.8 KB · Görüntüleme: 33
  • WP_20141216_003.jpg
    WP_20141216_003.jpg
    91.3 KB · Görüntüleme: 31

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
1. Kalın kalıyordur belki hoparlör bakmak gerek

2. Ön kapı ise, kapıyı açın, kilitin altında bir vida vardır. Camın yan klavuz demirini tutar. Onu çok nazik sıkın. Kopmuş da olabilir. Ray ile alarında plastik parça var. İyi bir trimci, opeli bilen bir tirimci çözer. Diğerleri kasap gibi dağıtır.

3. Hayır sinyal kolu mekanik. Yaylı maylı, incik boncuk uyuz bir şey. Mekanik olarak atıyor kol. Tamir için iyi bir sabrınız ince bir işçiliğiniz olmalı. Yan sanayii uygun güzel kollar var.

4. Disk eğik olabilir, tecrübe edilmeli.

mehmetabii

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1. Kalın kalıyordur belki hoparlör bakmak gerek

2. Ön kapı ise, kapıyı açın, kilitin altında bir vida vardır. Camın yan klavuz demirini tutar. Onu çok nazik sıkın. Kopmuş da olabilir. Ray ile alarında plastik parça var. İyi bir trimci, opeli bilen bir tirimci çözer. Diğerleri kasap gibi dağıtır.

3. Hayır sinyal kolu mekanik. Yaylı maylı, incik boncuk uyuz bir şey. Mekanik olarak atıyor kol. Tamir için iyi bir sabrınız ince bir işçiliğiniz olmalı. Yan sanayii uygun güzel kollar var.

4. Disk eğik olabilir, tecrübe edilmeli.

Son iki cevabını iyice anladım .)
hoparlörü söküp tekrar oturtmaya çalışacağım. ve o kapıyı sökmek baya zor meşakkatli bişey mi hani sökmesine bi şekilde sökerim ama geri toplaması var o ne kadar zorlar.

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
1. Pandizotun kaportaya geçen klipsleri oturmamış. Ya hizalama yanlış, ya da Emrenin dediği gibi hoparlör kurtarmıyor.

Pandizota hoparlör koymak ile yazık etmişsiniz araç akustiğine ayrıca, bunu da not düşeyim :)