vectra b oksijen sensörü

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oksıjen sensorunun pek sorun yaratacagını ve yakıtta asırı artıs olacagını pek zannetmıyorum bence bu sekılde sorunsuzca bınebılırsınız ;) bızım merıvanınkıde arızalı ustam hıcbırsey olmayacagını soyledı lpg de km de zamlarla bırlıkte 13-14 kurus yakıyor eger sensor fazla yaktırıyorsa sensoru yenılesem kım bılır ne olur :D

vectra_cd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oksıjen sensorunun pek sorun yaratacagını ve yakıtta asırı artıs olacagını pek zannetmıyorum bence bu sekılde sorunsuzca bınebılırsınız ;) bızım merıvanınkıde arızalı ustam hıcbırsey olmayacagını soyledı lpg de km de zamlarla bırlıkte 13-14 kurus yakıyor eger sensor fazla yaktırıyorsa sensoru yenılesem kım bılır ne olur :D
benimkide çok bişey yakmıyor ya kmde 40 kr :p

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
2001 Astra G mi 2 sene once aldigimda Katalizatoru bosaltilmis oldugu icin O2 ariza isareti devamli yanardi.
27 TL lik bir parca ile yaniltmak sureti ile sorun cozuldu.

Bizim ustalarimizin aklina ilk gelen '' sensor arizalanmistir'' seklinde oluyor. Genelde, sensorler arizayi bildirme gorevlerini iyi yapinca kendileri suclu oluyorlar.

KK unun isi bitmis ise bu O2 uyari sorunu asla bitmeyecektir.
O2 sensoru icin 200-300 TL vermek hic de akilci degil.

Cevreci varsa aranizda onlar cevre kirligi icin beni ve benim gibi dusunenleri elestirmeden once biraz gozlerini dort acsinlar.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oksijen sensoru bozuk olması arıza ışığı yakması değil sorun asıl sorun %15 varan yakıt artışıdır...çevre kirliliğine gelince aman çevreye bakın demeklede onlardan aşağı kalmazsınız....artı TÜV yavaşda olsa ülkemize oturuyor o zaman bakın kat ibtali lambda sizi trafikten aracınız nasıl men ediliyor? ben avrupada ne varsa buraya da tam oturması taraftarıyım...burda şu an teker kısımındaki çürükler kapı altı şaselere göz yumuyorlar,görüyorum bunlarda gelecek inşallah o zaman trafikte taputlar lkalakacak. araç lüksdür onun için bakımını yaptıracaksınız kışlık tekerse takacaksınız,Avrupada polis yol kenarında park eden araca bile bakar tekerine kadar..kötü mü?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Dün sanayiye bir Astra geldi, sahibi köpürüyordu, TÜV'den zor geçmiş, sebep egzos emisyon değerleri normalden fazla çıkmış (nedeni malüm) ;).

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla cevre konusunda cok duyarlısınızda :) ne bıleyım kaçınız cevre ıcın ne yapıyor kı :) valla araba luks muks degıldır araba bı ıhtıyactır , lüks dedıgınız sey yazlıktır , yattır , 100 mılyar ustu arabadır ;) benım aldıgım yada bızım aldıgımız arabalar baz modellerı olup bızı sag salım goturup getırsın yolda bırakmasın diye aldıgımız araçlardır ;) (ha goturup getırsın dıye de en dandıgıne bınmek zorunda degılız, opel olsun tek sartımız) Lastik meselesi kıs lastıgı takmıyorum cunku zorunlu degıl ;) kar paleti diye tabir edılen araca zarar vermeyen zımbırtılardan alacagım en kısa zamanda oda ısteklerımı karsılayacak ;)
Valla bi sensor için dunyanın parasını veremem katalızorede dunyanın parasını ıstedıler ıcını bosalttırdım yettı ;) emısyonmus egzosmus banane ya kara duman gezmıyoz ya...
Bakın o kadar sanayı bolgesınde kukurtunden tutunda her turlu havayı soluyoruz ve sızde gelmıssınız bır aracın cıkarttıgı gazdan nem kapıyosunuz :) bence hersey duzene girmeli ki katalızorumu , oksıjen sensorumu degıstıreyım ;) merivanın on takımları ıgrenc ee nede olsa 11 yıl oldu dolu dolu :) yaptırmıyoruz cunku turkıye yollarına degmez arabanın resmen ıcıne edıyor yollarımız... Opel corsamı kullanırken bıle ıcım cız edıyor bazı yerlerde , geçen gıttıgımde arabamı alalı 3 hafta olmus arabamın altını vurdum (alasehıre ınen yokusta) allahtan kartel korumam varda bı sorun yasamadım , Selım abı burası almanyaya benzemıyor burda ne dogru kı ben dogru olayım ;)

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Olcay orası Almanya evet ama adamlar sokağa çöp atmıyor ülkesini düşüyor biz bedava mı aldık? her pisliği gördüğümde içim cız ediyor...burda inşaatla kavga ettim komşular bilir adam inşaat çöpünü yakmak istedi yaktırmadım polis çağırdım bana utanmadan para ile bu özel çöp dedi bende biliyorum parana kıy at beni ilgilendirmez dedim..övünmek değil keşke herkez duyarlı olsa...hele sanayiiye gittim ankarada bir arkadaşa araba bakmaya içim ciz etti heryer berbat yerler yağ...ah dedim almanyadaki gibi yasa emur olsa hakda bilincli olsa bakalım o yeri batırmanın bedelini varlığını satsa ödeyebilirmi idi??? gelecek nesil beddua edecek toprak kirlenmesi su kirlenmesi..
siz ben temiz aldık bu ülkeyi temiz bıraksak? işte pislik yüzünden ne içtiğimize bakalaım yeter gerisini tartışmayalım

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Valla cevre konusunda cok duyarlısınızda :) ne bıleyım kaçınız cevre ıcın ne yapıyor kı :) ......
Bakın o kadar sanayı bolgesınde kukurtunden tutunda her turlu havayı soluyoruz ve sızde gelmıssınız bır aracın cıkarttıgı gazdan nem kapıyosunuz :) bence hersey duzene girmeli ki katalızorumu , oksıjen sensorumu degıstıreyım ;) merivanın on takımları ıgrenc ee nede olsa 11 yıl oldu dolu dolu :) yaptırmıyoruz cunku turkıye yollarına degmez arabanın resmen ıcıne edıyor yollarımız... Opel corsamı kullanırken bıle ıcım cız edıyor bazı yerlerde , geçen gıttıgımde arabamı alalı 3 hafta olmus arabamın altını vurdum (alasehıre ınen yokusta) allahtan kartel korumam varda bı sorun yasamadım , Selım abı burası almanyaya benzemıyor burda ne dogru kı ben dogru olayım ;)

Öncelikle;

09- Tüm üyeler mesaj yazarken Türkçe' deki imla ve anlatım kurallarına gerekli hassasiyeti göstermelidir. Forumda yazılan mesajların, internet adabına ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak küçük harflerle yazılması gerekir. İnternet adabında, sürekli büyük harflerle yazmanın hoş karşılanmadığı kabul edilmiştir. Ayrıca sohbetlere mimik katmak amacıyla kullanıma sunulan smiley simgelerinin gereksiz yere kullanılması ve gereksiz yere atılan mesajlarla mesaj kirliliği yaratılması durumunda kullanıcı uyarılacaktır.

Mesela bizlerden ziyade sen çevre için neler yapıyorsun, bizlere önerilerin neler olur?

Sanayi bölgelerinden örnek vermişsin, ben de şöyle bir soru sorayım. Bulunduğun bölgede kaç tane fabrika kaç tane araba var. Hani damlaya damlaya göl olur derler ya o amaçla sordum.

Arabanızın ön takımını yaptırmıyormuşsunuz, gerekçe olarak da yolların durumu diyorsun. Peki o aracın rotunun çıkması sonucunda bir kazaya sebebiyet verdiğinde Allah vermesin canlar yanarsa aynı düşüncelerini koruyacakmısın?

Buraları Almanya'ya benzemiyor ama buralarda da bizler yaşıyoruz, Almanlar değil. Yaşanılan yerin cennete veya cehenneme dönüşmesinin asıl sorumluları orada yaşayanlar değilmidir? Sen bacana sahip çıkmazsan, ben aracımın egzosuna sahip çıkmazsam, ali fabrikasının atıklarına sahip çıkmazsa bunları başkalarının mı düzeltmesi gerekir. Bizler zaten devamlı kötüyü örnek ala ala bu kadar sevgisiz olduk, bu kadar hain olduk, bu kadar geçimsiz olduk. Bizleri gelip Almanlar Fransızlar izaya sokmayacak, bizi gene bizler kurtarmalıyız.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işte budur Savaş abi...herkez duyarlı olmalı bu ülkeyi sevmek lafla olmamalı insanları sevmek lafla olmamamalı, herkez kendine düşene bakmalı yetmedi uymayanı ikaz yetmedi polis daha yetmedi çevre bakanlığını...
Herkez vatanını seviyor ama lafla olmamalı,aynı zamanda insanlarımızı.
Birisi aracına bakmaz freni patlar gelir benim çoçuğuma vurarsa kendimde aynı zihniyette olursam o zaman kızma hakkım doğarmı?suçlama hakkım doğarmı? benim ailem ne kadar değerli ise bana göre diğerinin aileside bana o kadar değerlidir

madman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şuan bir vectra b almak üzereyim, araç lpg li, oksijen sensörü uyarı ışığı sürekli olarak kırmızı yanıyor, motorcu bu büyük bir sorun değil lpg de böyle yapar dedi, forumdaki konuların hepsini altüst ettim ama açık ve net bir sonuca ulaşamadım, şimdi bu aracı almalı mı yoksa almamalı mı? ciddi bir sorun mu yoksa kafaya takacak birşey yok mu?