vectra b koltuk ısıtma yapımı

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar cc yi hallettim. şimdi sıra ısıtmalı koltuklarda. aracımda sanırım tesisat var. dün koltuk ısıtma düğmelerinin yerine takılı olan kapakları söktüm ve arkasındanda baktım soket bağlantıları var üzerinde.öncelikle elinde yada etrafında makyajlı kasa vectra b koltuk ısıtma düğmeleri olan varsa bana haber verirse sevinirim.düğmeleri bulursam koltuk ısıtma sisteminide fotoğraflandırarak sizlerle paylaşıcam.

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Ethem o kapak düğmelerini takman onemli değil.
Koltuk soketlerini ve koltuğunu kontrol ettinmi.
Koltukların ısıtmalı koltukmu önemli olan o.
Koltuğun içine ısıtma için kablo giriyormu alt koltuk soketlerine baktınmı..?
Koltukta Isıtma tesisatı yoksa o iş olmaz da TC (Traction Control) tuşun yoksa onu aktif edebilirsin belki ordan.

Son düzenleme:

semihx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ihtiyaciniz olan koltuk rezistanslari, yani koltugun icine dösemen gerekenicinde kabblo gecen kumas

waecoMSH50Sitzheizung.jpg

basta bu malzemeyi orjinal almayi düsündüm ama sonradan , hazir olanlardan alip iccindeki cikardim, orjinalin fiyati daha yüksek ooldugu icin..

6907_1.JPG

birde aldigim isitmanin masaj özelligi vardi, icinden 12 voltla calisan titresim veren 3 parca cikti, onlarida koltugun icindeki süngere yerlestirdim, artik hem koltuk isitmasi hemde masaj özelligi oldu :)

bagladigim arac opel degildi o yüzden cok ayrintili yardim edemiyorum ama ben bu sekilde yaptim umarim baslanic icin yardimi olur.

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
cengiz koltukların altında soketleri var. düğmelerin bağlanacağı yerlerde de tesisat var hepsi hazır. sadece 2 buton ve koltuklar için ısıtma rezistansları lazım.
şu tc düğmesini nasıl aktif yapıyoruz.

orcunuz

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
cengiz koltukların altında soketleri var. düğmelerin bağlanacağı yerlerde de tesisat var hepsi hazır. sadece 2 buton ve koltuklar için ısıtma rezistansları lazım.
şu tc düğmesini nasıl aktif yapıyoruz.
Hocam uzun zaman sonra konuyu hortlatıcam da bende araca dediğiniz gibi yaptım düğmeleri aldım elektrik geliyor koltuklar da deri koltuk ısıtmalı fakat koltuğun altında ki kabloların hangisi ısıtmaya ait bulamadım