vectra astraya karşı

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
wectra 1,6 comfort gümüş renkli we cosmo paketli için 40milyara anlaştık gibi bişi.ancak sorum şu:105hplik vectra, astra 1,4ten perormans olarak daha mı zayıf kalır yoksa biraz daha atik mi kaçar.100hp vectra c1 we b2ler astramdan biraz daha zayıftı.105hp kullananlar ne diolar.aracın gitmes için illa gazı köklemek mi gerekio(yarış amaçlı falan yazdıım yok bu arada sadece kırmızılardan kalkınca şuanki aracımda olduğu gibi sürekli gaza basıp 2litrelik araçlarla eş değer tüketmek istemiyorum).ayrıca mondeo we qashqailar içinde sordum ama sıra beklemek gerekiomuş....

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ikisi arasındaki en büyük farkın vectranın astradan daha çok yaktığıydı bunu da mantıken düşünecek olursak performans için basman gerekiyor.Yani bence pek fark yoktur son sürat ve donanım hariç.1,4 astra performansı aşağı yukarı 1,6 vectra ya eşittir.

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
son sürat lazım değil de astrayla henüz 10 lt nin aşaısını göremedim.yakında yokuş aşaı kontak kapatıp inerek dewam etcem.gerçi öle yada böle benzin weriliyor ama bu kadar yakmasına içim gitmio deil.bi de araç üst dewirleri zorlamadığım sürece gtse içim yanmicak...

corsam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
105hp kullananlar ne diolar...
Geçen sene aldım bi tane, galiba 7. ay'da felandı. moralini bozmasın ama 38.5 aldığım arabayı 4 ay sonra 28.5 e geri verip yerine 1.3 CDTİ Corsa aldım. Sebep, Ş. İ. normal kullanımda oldukça hantal (insanı bezdirecek kadar) kalması ve dolayısıyla aşırı yakıt (11.5 lt)tüketimi. Tam uzun yol otomobili, tadından yinmez ama şehir içi ı ıh....

corsam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astrayla henüz 10 lt nin aşaısını göremedim./quote]
Sevgili dostum, ben 75 senesinden beri araç kullanıyorum. Sadece geçen sene içersinde üç tane sıfır araç ( Punto 1.4, Vectra 1.6 ve Corsa 1.3 CDTİ' ki hala ona biniyorum) değiştirdim.
Sürekli şehir içi trafiğinde (tabii İstanbul trafiğinden bahsediyorum) dolaşan 1.6 motor hiç bi araç 10 lt'den aşağı yakmaz, 1.4'ler de 8 lt civarında yakıyor. Ben bunu yılların deneyimi ile söylüyorum onun için dert etme yapacak bir şey yok...Yakıt derdinden kurtulmak istiyorsan yağacağın tek şey benim gibi ufak kasalı ve ufak motorlu bir araç alıp binmek.... Benim Corsa bile Ş.İ. 7 lt yakıyor...

A

aykal

Bilgi Girilmemiş
son sürat lazım değil de astrayla henüz 10 lt nin aşaısını göremedim.yakında yokuş aşaı kontak kapatıp inerek dewam etcem.gerçi öle yada böle benzin weriliyor ama bu kadar yakmasına içim gitmio deil.bi de araç üst dewirleri zorlamadığım sürece gtse içim yanmicak...

nasıl yah benim aracım
2.0 turbo vectra c en fazla 11 lt yaktı hemde benim gibi bi sürücü (genç araba yeni vs.)şaka maka değil sen aracını bi servise götür istersen:confused:

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nasıl yah benim aracım
2.0 turbo vectra c en fazla 11 lt yaktı hemde benim gibi bi sürücü (genç araba yeni vs.)şaka maka değil sen aracını bi servise götür istersen:confused:

istanbul trafiği sürekli kırmızılar dur kalklar.alt dewirleri de çok rezil üst dewirlerde baya hızlı olduğundan acaip yakıo.uzun yolda 7-8 yakıo normal kullanımda.mesela ford focusla(yeni kasa100hp 150nm) şehiriçinde astra 1,4 kadar yakıyorum hem de trafikten yawaş hızlanarak değil.corsam'ın izlenimini aktardım babama ama almakta kararlı gibi...

k@lken

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
istanbul trafiği sürekli kırmızılar dur kalklar.alt dewirleri de çok rezil üst dewirlerde baya hızlı olduğundan acaip yakıo.uzun yolda 7-8 yakıo normal kullanımda.mesela ford focusla(yeni kasa100hp 150nm) şehiriçinde astra 1,4 kadar yakıyorum hem de trafikten yawaş hızlanarak değil.corsam'ın izlenimini aktardım babama ama almakta kararlı gibi...

Uzun yolda 7-8 yakıyomuş yalan gayette 15-16lt yakıyo:)

Kanka ya kaşkay alıcan yada sıkıcam ona göre...

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uzun yolda rekor kırdım ilk defa 7.1lt ort yaptm.140-150 ile gderek.ama gaza dokunarak gtmeye çalıştım bu sefer.beklioruz şu istanbla bi döneym o zmn tamamdr kalken...

Experience

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Performans istiyorsun anladığım kadarıyla ve bu durumda vectra 1.6 zayıf gelecektir sana.Ancak normal kullanımda hiçbir sorun yaratmaz.Kırmızı ışıklarda agır kalır biraz ve klima acıkken uzun yol da dahil iraz agırlasır