Uygulama ve ürün yardımı

vectra38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla ürün sayısı fazla.:D Neyi soracağımı bilemedim. Benim anladığım bir alan değil :D . Aracımızın boyasını parlak olmasına dikkat ederim. Parlaklığın yanında maksimum koruma yapmak da isterim. Collinite 915 , Auto Glym i gördüm hep.
Ben bu konuyu çok heyecanla takip ediyorum . Fakat bu ürünlerin hepsini alma şansım yok.
Ben boya durumunu söyleyeyim. Benim araçta çok az kılcal çizik var.Boyada herhangi bir yanık , atma vs. yok. Aracın boyası ve verniği iyi durumdadır. Aşırı bir harelenme yok ama az derecede harelenmeye benzer genel kılcal çizikler var. Ama pasta yapmayacağım.O becerim yok :D
Aracımızın durumuna uygun olarak , ilk yıkamaya başlarkenden itibaren gerekli boya koruma ekipmanları nedir? (Sanki elimde hiçbir şey yokmuş gibi söyleyebilirsen çok sevinirim Buğra kardeşim.Sünger ve pedler.) Teşekkürler.

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
makina almayı düşünüyormusun yada emanet biyerrden bulabilirmisin ona göre daha detaylı anlatıyım,

mesela ankara bauhaus da kiralama bölümü var cüzi bir miktara kiralanabiliyor o yüzden sordum.

vectra38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Burdan bi arkadaştan ödünç almam durumum olur. Pasta yapmıycam ama :D

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pasta sayılmaz zaten tavsiye edecegim ürün ama çiziklerin ince de olsa çiziği elle çıkarmak çok zor zaten polish kullanmadanda hiç bir çizik çıkmaz

makina yardımıyla polish uygulaması lazım sende izmirde oldugun için meguiars bulman çok kolay sengün boyadan istedigin gramajda alabilirsin hatta onlar sana ne kadar ihtiyacın oldugunu hesaplar o ölçüde alırsın. tavsiyem uygulamasının rahat oluşundan ve ince orta aarası oldugundan dolayı 83.

parlaklık ve koruma elde etmek içinde wax uygulaman gerek yine kolay temin edebilceginden dolayı meguiars nxt alabilirsin sengün boyadan. ben arar bulurum dersen fk1000p olmassa collinite.

meguiars 83
meguiars nxt wax

1 adet sarı uygulama pedi
1 adet kaliteli mikrofiber bez

makina + sünger ped

Son düzenleme:

vectra38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok teşekkür ederim. Peki makinayla uygularken dikkat edeceğim hususlar nelerdir? Bir de Auto Glym den bahsetmişsin bir konuda. Bu da ince çizikleri çıkarıyor mu?Bu da polish mi? Pedler ne marka olmalı?

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
auto glym srp(super resin polish) çok ince çizikler için , meguiars 83 ince orta birarada halleder yani vakitten ve güçten tasarruf edersin.

sarı ped meguiarsın , makina süngeri piyasda ucuzada var meguiarsda var ucuzunu alırsan biraz daha erken parcalanır ama iş görür.

makina nasıl kullanılır o konuya girmedim makinadan makinaya fark oluyo bazıları avuç taşlamaya ped takıp yapıo bazıları direk polisaj makinasıyla. sen temin ettikten sonra makinaya göre yardımcı olurm.