Ufak Bir Tamirat-Tadilat :) ''Bagaj Kilit Alt Kapağı ve Yayı Montaj Ve Tamiri''

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Galiba bu Astra J Hb modellerde hasatalık..2.el araç alacağım zaman bir kaç araca baktım ve genelde bu Bagaj Kilit Alt Kapağı ya yoktu yada yayı kırılmış kapak işlevini yitirmiş bir vaziyette duruyordu..Aldığım araçtada şansımı seveyim bu yoktu :)...Neyse internetten sipariş verdim geldi ama montajı biraz sıkıntılıydı..Belki benim gibi takıntılı olanlarda bu sorun vardır diye nasıl montaj ve tamiri yapıldı size yol gösterdim..

Not:Videoda söylemeyi unutmuşum,Plastik contayı bakalitin şekline göre biraz açılı bir şekilde kesiyoruz..Yarım cm ve 15-20 derecelik açı ile...

Buyrun Montaj ve Tamir videosu :
Görüntüleme: https://www.youtube.com/watch?v=2cZy_uaJW94

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Galiba bu Astra J Hb modellerde hasatalık..2.el araç alacağım zaman bir kaç araca baktım ve genelde bu Bagaj Kilit Alt Kapağı ya yoktu yada yayı kırılmış kapak işlevini yitirmiş bir vaziyette duruyordu..Aldığım araçtada şansımı seveyim bu yoktu :)...Neyse internetten sipariş verdim geldi ama montajı biraz sıkıntılıydı..Belki benim gibi takıntılı olanlarda bu sorun vardır diye nasıl montaj ve tamiri yapıldı size yol gösterdim..

Buyrun Montaj ve Tamir videosu :
Görüntüleme: https://www.youtube.com/watch?v=2cZy_uaJW94
Abi sedanlarda bu parça farklı sanırım. Ben arayıp hb için bulmuş fakat sedan için bulamamıştım. O parça bagaj kapağını biraz sert kapayınca kırılıyor. Malesef ben de kırdım:( Ama ben de deneyeceğim. Yöntemin süpermiş iyifikiriyifikirvideo için teşekkürler...

• Beğen
Tepkiler: Cemil

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Eyvallah kardeşim :) ..Kapağin kulaklarının girdiği yeri okadar yumuşak ve dandik yapmışlarki çok çabuk kırılmaya ve yamulmaya müsait..Artık yolu biliyoruz..O yüzden tamirat kolay olur artık ;)

• Beğen
Tepkiler: omeroz