Turbo Sesi Hakkında...

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aracı aldığımdan beridir aracın Turbosunda tiz ıslık sesi değilde,daha tok ses(rüzgar sesi gibi) geliyor..Yani çok rahatsız etmiyor..Sanki motor ısındıkça ses biraz daha azalıyor gibi..Acaba diyorum soğuktan yağlanma tam olmuyorda,ondan mı sesi fazla hissediyorum?Turbo sesi hakkında çok fazla farklı yorumlar var youtube ta..Sizdeki araçlarda bu sıralar böyle ses duyan varmı?Araç Astra j 1.3 ctdı..Turbo Arızasını belli eden;Performans kaybı yok diye düşünüyorum..1 vites çoğu 1.3 gibi hantal ama 2.3.4.5 alıyor hızını...(0-100 verileride zaten 14 sn den belli oluyor)Beyaz dumanda şuana kadar görmedim.

Son düzenleme:

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Çok takmamak lazım hocam. Ben ıslık sesine dikkat ediyorum bugüne kadarda duymadım. Usta arkadaşlardan yorumlayanlar olacaktır.

u.uçar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Önceki aracımda bu ıslık rüzgar sesinden turbo komple garantiden değişmişti.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bu aralar çoğu araçta duyuyorum ama şiddeti ve sesine göre değişiyor tabi arızalı olup olmadığı...Baya pahalıymış fiyatları..3000 tl.civarı...1.3 cdtı Turbosu..

Son düzenleme:

baran1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu anlattığına göre ben hava emiş sesi diye düşündüm. 1.4 Turboda da duyuluyor. Tiz bir ses duymaya başlarsan turbo milinden şüphelen.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bu anlattığına göre ben hava emiş sesi diye düşündüm. 1.4 Turboda da duyuluyor. Tiz bir ses duymaya başlarsan turbo milinden şüphelen.
Forum ve videolara baktığımda genelde tiz iki dişin arasından çıkan ıslık sesi gibi olunca sıkıntılı diye biliyorum..Yani yazılan çizilen öyle..Bu seste Turboya bağlı hortumlarda delik veya turbonun pervanelerinde yıpranma veya kırık olabilir diye öğrendim açıkçası yorumlara bakarak..