Turbo Arızası Onarılmazsa ?

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

palleriyle oynasın biraz daha hareketlendirebilir turbonu ;)

yok bana lazım değil dersen piyasadan araştır fiyatı al turbonu sıfır dışarıdan veya turbocuya git eski turbonu itele yeninin fiyatından düşsün,turboyuda kendi hemen söksün taksın olsun bitsin,serviste işçilikte biraz bindirme yapmasınlar,bakarsın turboyuda indirimli alırsın eskisinide vermiş olursun..

xbernaut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Burda doğru düzgün tamir edemiyorlar onu hiç yapamazlar :))

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 16:10 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 16:06 ----------

yok bana lazım değil dersen piyasadan araştır fiyatı al turbonu sıfır dışarıdan veya turbocuya git eski turbonu itele yeninin fiyatından düşsün,turboyuda kendi hemen söksün taksın olsun bitsin,serviste işçilikte biraz bindirme yapmasınlar,bakarsın turboyuda indirimli alırsın eskisinide vermiş olursun..

Baba söylediğin çok mantıklı ancak güvenemiyorum ki orjinal die çakmayı itelerler ruhum duymaz :D

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Barbaros bayraktar chiptuning yazılımı var burdaki bayisi yükledi hiç görüşmedim sorun onlarda olsa bile kabul etmeyeceklerdir o yüzden gitmedim. araç 60.000 km de

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 16:01 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 15:58 ----------

Banada söylediğin çok mantıklı geliyor sıfırını serviste takıp garantili binmek daha iyi olur en azından kafam rahat eder.
Peki Turboyu revize etsek ne kadar tutar ve ne kadara satabiliriz daha sonra ?

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 16:02 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 16:01 ----------

Hybrid nedir ? :)

Bilmiyorum ama eski turbonu verdiğin zaman atıyorum 1000 lirayla 700-800 lirays inerse ver ama 100 lira indirim yaparım falan derlerse al götür sonuçta tamir kitiyle bile belki düzelir yada en kötü hybrid yaptırıp hybrid turbo diye 600-700'e satarsın.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

xbernaut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bilmiyorum ama eski turbonu verdiğin zaman atıyorum 1000 lirayla 700-800 lirays inerse ver ama 100 lira indirim yaparım falan derlerse al götür sonuçta tamir kitiyle bile belki düzelir yada en kötü hybrid yaptırıp hybrid turbo diye 600-700'e satarsın.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Yetkili servis alırmı acaba ? Gerçekten çok teşekkür ederim söylediklerini aynen söylycm ustaya umarım iyi bi indirim yapar yoksada bırakmam turboyu. Revizyondan tamir kitinden falan hiç anlamıyorum ancak uğraşırım :)

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herşey chiptuning'le başladı burdan anladığım kadarıyla.
Ben şey sorcam sürekli yüksek devirde mi kullanıyorsunuz arabayı... 60.000'de pırıl pırıl aracınızın bu hallere düşmesinin sebebi? Kafamı kurcaladı...
Bide aracın fotoğrafı varsa atarmısınız bi?

xbernaut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşin komik tarafıda bu işte bn geneldesakin kullanırım aracı sıkıştırmam arada sırada hız yaparım ondada içimi soğutsun isterim tuhaf yani böyle olması. Acaba egr arızasndanmı oldu çünkü egr arıza lambası yansın diye sıkıştırmamı söylediler

Son düzenleme:

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kafaya takma,her turbodizelin başına gelebilir :)
fabrikasyon bir hata vardır ;)olabilecek birşey yani..

xbernaut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kafaya takma,her turbodizelin başına gelebilir :)
fabrikasyon bir hata vardır ;)olabilecek birşey yani..

Baba eyvallah yav Valla günlerdir kafamı kurcaladı. :) acaba başka bi arıza olabilirmi diyede düşünüyorum bi umut :))

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun tekrardan.
Ama turbo önemli gerçekten, bi an önce bütçeyi ayarlayıp el atın derim...

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hadi ya iyi demedin onu :) turbo ötüyormuş çekiştende düştü araç. egr arızasından sonra arabanın turbosuna bişeler oldu :S

Turbo nasıl ötüyor. Yani belirtileri nedir? Nasıl bir ses çıkarıyor. Video benim aracımdan gelen ilk kalkış esnasındaki uğultu sesi. Her binen bu aracı bişey tutuyor el frenini indirdin mi diye soruyor.

http://www.youtube.com/watch?v=Aql0KO0vgMQ

Son düzenleme: