Titrek çalışma

Ahmet becit

Kayıtlı Kullanıcı
78-Karabük
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 1.6 vectra b arada bir hergün olmamak kaydı ile titremeli çalışıyor, neden olabilir,ateşleme bobinindenmi yoksa elektriksel bir arızadanmı konu hakkında öneri ve yorumlarınız nedir

Ahmet becit

Kayıtlı Kullanıcı
78-Karabük
Siteyi ziyaret et
Bu foruma boşunamı üyeyiz anlamadım, bir kişi bile çıkmıyormu bu soruya yorum yapabilecek.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Test etmek şart bu bobin Buji ve sizin aracınızda rölanti motoru da olmalı herhangi bişey yokken zamanla yavaş yavaş bu titreme meydadan çıktı ise Buji bobin yenileyin bunların belirli ömürleri vardır düzelmez ise iyi bir usta bulup kontrol yaptırın ihtimal bunlar dır
Sinirlenmize gerek yok üstadım forumda herkes kendi kullanıp ta çözümleri varsa paylaşım yapıp birbirlerine yardımcı oluyorlar umarım sizde çözer paylaşım yaparsınız başkalarına yardımcı olursunuz

Son düzenleme:

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bu foruma boşunamı üyeyiz anlamadım, bir kişi bile çıkmıyormu bu soruya yorum yapabilecek.
@Kaan. arkadaşıma katılmakla birlikte, bahsettiğiniz sorunun bir sürü sebebi olur, araç hava alıyordur, motor yada şanzıman kulağında sorun vardır. Bujiler yada bobin sorunludur. Alternatörde sorun olabilir. Aküyü kontrol etmek gerekebilir. aldığınız kötü bir yakıt sebebiyle enjektörde sorun olmuş olabilir. oksijen sensörün de sorun olabilir. yani bahsettiğiniz konunun spesifik bir cevabı yok. Usta ile test sürüşüne çıkmanız durumunda daha net çözüm bulanabilir.
ayrıca cidden kızmanıza gerek yok :)foruma üye olmanız her soruya cevap alabileceğiniz anlamına gelmez. Sitedeki herkes az çok başından geçen tecrübelerle bilgi birikime sahip kişiler yoksa hiç birimiz sanayide ömür çürütmüş değiliz. :) yani sırf muhabbet olsun diye de yazmak istememişlerdir. Ben bir çok forum sitesini araştıran biri olarak Opelim formu kadar soru cevap yanıtlanan foruma rastlamadım. Umarım sorunu çözersiniz.