ticari araç kdv oranı.

cedoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar belki sizden bu konuyu iyi bilenler vardır danışmada yarar var. kardeşimin şirketine 2.nci el 2007 renault trafik aldık. kapalı kasa arkada koltuk yok sadece ön kısımda ve camlı van değil. ticari ruhsattada kamyonet geçiyo. aracı aldık noter işleri tamam kardeşimin şirketine giirişini yaptıracaz ama karşı taraf %1 kesti faturayı. itiraz ettik %18 olması lazım aracın faturası ki bizde %18 den indirimden faydalanalım diye. ama maliye de yeni yönetmelik var 2008 altı ticari araçlar %1 dediler. maliye ye danıştım ama ordanda tam sağlıklı sonuç alamadım. bu konuda sağlam bilgisi olan arkadaş varmı acaba. ne yapalım kestikleri faturayı geri verelimmi?

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Aracı oto kiralama şirketinden mi satın aldınız?

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
O zaman %18 kdv li fatura kesmeleri gerekli

cedoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yani bi rakı dağıtım şirketi . sanırım iflas sonucu araçlarını satlığa çıkarmışlar. 1 tanesinide biz aldık.

KötüKedi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben 2 sene önce bir şirketten aldım combo aracımı şirket bana fatura kesip göndermiş ismime kdv oranı %18 di

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Araç binek olsaydı özel durumlar sözkonusu.Ancak ticari araçlarda kdv oranı alırken de satarken de %18 dir ve istisnası yoktur.

cedoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
%18 den keserse keselerinden para çıkacak ya çıkar yolu bizi kandırmaya çalışmakla buluyolar o zaman. ben o %18 i kestirtemessem o zaman çıkacam maliye müdürünün yanına ihbar edecem %1 kesiyolar diye. konumda haklıyım anladığım kadarıyla.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Önce firmayla görüş.Durumu düzeltmelerini talep et.
Eğer faturanı düzeltmezlerse Alo Maliye nin 189 numaralı telefonunu arayıp gerekli şikayeti yap.Bu işlem için herhangi bir memur veya müdürle görüşme.Direkt olarak 189 numaralı telefonu çevir ve şikayet açtır.Sonra olacakları izle:D

cedoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu 189 baya etkili bir numara sanırım:D yarın sonuç alammassam görecem bakalım nasıl etkisi..