sökülemeyen somun

celalakcakaya

Kayıtlı Kullanıcı
37-Kastamonu
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,

Aracımın manifoldun arkasında bulunan hava tüpünü tutan torx somunun dişleri tamamen bitmiş. ne yaptımsa sökemedim. bunu sökmenin bir yolu var mıdır? vidanın yeri çok ters. hem görünmüyor, hem dar bir yerde, el bile zor giriyor.

IMG_9647edbe1b81b3050fde.jpg

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Torxun tutacağı yer sağlam gibi ama boşa dönüyorsa manfoldun içindeki dişli bölüm boşa dönüyor 1.3lerde

celalakcakaya

Kayıtlı Kullanıcı
37-Kastamonu
Siteyi ziyaret et
Torxun tutacağı yer sağlam gibi ama boşa dönüyorsa manfoldun içindeki dişli bölüm boşa dönüyor 1.3lerde
torxun tutacağı yer tutmuyor. vida yerinde taş gibi duruyor. yivlerinde bişey yok. zaten dönmüyor hiç. başı aşındığı için tutmuyor

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
torxun tutacağı yer tutmuyor. vida yerinde taş gibi duruyor. yivlerinde bişey yok. zaten dönmüyor hiç. başı aşındığı için tutmuyor
Motoru söküp öyle çıkartılır oraya ne ayarlı pense girer nede torks bits kaynatılıp açılır. Normalde 1 büyük boy torks bits çakılıp sökülür ama plastik olduğundan kırılır.

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,

Aracımın manifoldun arkasında bulunan hava tüpünü tutan torx somunun dişleri tamamen bitmiş. ne yaptımsa sökemedim. bunu sökmenin bir yolu var mıdır? vidanın yeri çok ters. hem görünmüyor, hem dar bir yerde, el bile zor giriyor.
Hocam sanayide bu işi yapan yerler var ama vidanın yeri çok ters. Uğraşırlar mı bilinmez. Yanılmıyorsam o parça manifoldla birlikte geliyor. En iyisi manifoldu komple söküp almak. Manifold çıktıktan sonra pense ile bile çok rahat çıkar diye düşünüyorum.

celalakcakaya

Kayıtlı Kullanıcı
37-Kastamonu
Siteyi ziyaret et
Hocam sanayide bu işi yapan yerler var ama vidanın yeri çok ters. Uğraşırlar mı bilinmez. Yanılmıyorsam o parça manifoldla birlikte geliyor. En iyisi manifoldu komple söküp almak. Manifold çıktıktan sonra pense ile bile çok rahat çıkar diye düşünüyorum.
Maalesef onu da yapamıyorum çünkü manifoldu tutan vidaların bi tanesi tam bu parçanın arkasında kalıyor.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Torx da bir küçük tam içine girer yada bir büyük alıp yavaşça cakarsin aracın manifold tarafından komple boşalt ne sökebilir sen sök önemli olan lokma anahtarını tam düz tutunmak ve bastırmak birisi araç altından bastırır da açılır açtım bir kaç defa

celalakcakaya

Kayıtlı Kullanıcı
37-Kastamonu
Siteyi ziyaret et
küçük demir testeresiyle ya da dremel gibi küçük spiralle üzerine çizik açıp düz tornavidayla açmayı düşünüyorum. olur mu acaba?

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
  • Beğen
Tepkiler: smihci