Soğutmalı Torpido Nedir ? Nasıl Çalışır ?

u.uçar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben başka bir yönden yaklaşacağım. Bahsettiğiniz gibi klimadan parmak kalınlığında bir boru ile torpido gözüne delik açılması sureti ile soğutmalı torpido oluyor. Deliğin önüne döner bir kapak koymuşlar volümü kısabiliyor veya kapatabiliyorsunuz. O kadar basit bir şey ki. Neden tüm klimalı araçlara yapmazlar. Klimadan bir boru çıkartıp torpidoyu delmek ve üstüne 5 liralık döner kapak koymak çok mu zor? Tamamen sallıyorum fakat otomasyonda bunun yapılması 50TL ye mal olsun. 50 TL gibi bir masrafla arabana çok önemli olduğunu düşündüğüm bir özellik katacaksın.

Forumda yetenekli kişiler vardır mutlaka, yapsınlar paylaşsınlar. Yazları soğuk içecek içerler ne güzel.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ben açıkçası kolçak içine nasıl uygulanır ve değermi diye düşünüyorum..Arka tarafa giden(Ön Koltukların altında) havalandırma borularının nerden geçtiğini tespit etmek gerek..Ordan belki ek bir boru çıkarıp torpidoda uygulanana benzer bir uygulama yapılabilir..Biraz meşakatli bir iş gibi..Yani koltuklar sökülecek,zemin kaplamasıda sanırım..Sonra kolçağın bağlı olduğu parçaların sökülmesi falan..Değermi bunun için onu düşünüyorum :)..

u.uçar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence kolçak içine değmez, bağlantılar klipsleri kırılır zaten sonra da arabanının her tarafından trim sesleri gelir ama torpidoya yapılabilir diye düşünüyorum.

mrtklc

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Forumda yetenekli kişiler vardır mutlaka, yapsınlar paylaşsınlar. Yazları soğuk içecek içerler ne güzel.
Kesinlikle katılıyorum eğerki yapan birileri olursa ki yapımıda çok zor olmayan orjinal parçalara zarar verilmeyen bir yöntem olursa soğutma konusunda iş görmesede en azından bi kaç içeceği muhafaza edebilirsek+ bir özellik olabilir !

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Kesinlikle katılıyorum eğerki yapan birileri olursa ki yapımıda çok zor olmayan orjinal parçalara zarar verilmeyen bir yöntem olursa soğutma konusunda iş görmesede en azından bi kaç içeceği muhafaza edebilirsek+ bir özellik olabilir !
İki farklı vw polo araçta kullandım bir faydasını görmedim. Eğer böyle bir ihtiyaç varsa bunca uğraş yerine buzluk ya da araç buzdolabı öneririm...

• Beğen
Tepkiler: mrtklc

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et

Mert bey sizin aracınız cosmo donanım, bu donanımda standart diye biliyorum.

• Beğen
Tepkiler: mrtklc

mrtklc

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

akif1984

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Satarkende 1 2 bin lira fazla istiyorlar hocam.
Astra Sedan sport modelinde var mı bu özellik acaba dikkat etmedim ben