Sogukta fan dönüyor ve anlık tüketim fazla

radef

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
iş ev arası 3km bu sogukta işten eve gidiyorum aracı kapatıp iniyorum motorun ordaki fan 1-2dk ka donup duruyor. ayrıca mesela motoru calıstırıyorum sabah anlık tuketım 1.2 ile baslıyor yawas yawas 0.7 lere inince aracı hareket ettiriyorum herşey normal mesela 15dk aracı kullandıktan sonra kırmızı ısıkta beklerken bi bakıyorum anlık tuketim bos viteste 1.9 yawas yawas 1.8 1.7 diyerek düşüyor ve o arada sanırım o ondeki büyük fan dönüyor.

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
araç dpf temizliyor.

• Beğen
Tepkiler: Hasip

radef

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
araç dpf temizliyor.
İlginiz için teşekkür ederim;
dpf temizliği için katkı kullanmalı mıyım sizce? Az önce aracı yine anlık 1.9 yakarken boşta bıraktım indim eve cıktım ,10dk sonra geldim 1.6 daydı 1.6 dan da bi anda 0.5 e indi ve sabitlendi öndeki fanda aynı anda durdu. Temizlenmiş midir acaba? Her hangi bir işlem yapmalı mıyım yada yaptırmalı mıyım?

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Bu günlerde çok yavaş gidiyoruz malesef dizel araçların geneli bu şekilde pasif temizlemeyi aktifliyor. Yapmamız gereken yollar rahatlayınca biraz devirli kullanmak...

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
iş ev arası 3km bu sogukta işten eve gidiyorum aracı kapatıp iniyorum motorun ordaki fan 1-2dk ka donup duruyor. ayrıca mesela motoru calıstırıyorum sabah anlık tuketım 1.2 ile baslıyor yawas yawas 0.7 lere inince aracı hareket ettiriyorum herşey normal mesela 15dk aracı kullandıktan sonra kırmızı ısıkta beklerken bi bakıyorum anlık tuketim bos viteste 1.9 yawas yawas 1.8 1.7 diyerek düşüyor ve o arada sanırım o ondeki büyük fan dönüyor.
Soğuk havada ilk marş tüketimi normal diğer durum arkadaşlarında yazdığı gibi dpf temizliyordur. O sırada göstergede kızdırma buji ışığı yanıyor mu ark cam rezistansıda kendi kendine çalışmaya başlar. Bu durumda araç temizlik bitene kadar stop ettirilmemeli ve kitapçıkta önerilen devrin altına düşmemeli. Yoksa ileride sorun yaşarsınız.

radef

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Soğuk havada ilk marş tüketimi normal diğer durum arkadaşlarında yazdığı gibi dpf temizliyordur. O sırada göstergede kızdırma buji ışığı yanıyor mu ark cam rezistansıda kendi kendine çalışmaya başlar. Bu durumda araç temizlik bitene kadar stop ettirilmemeli ve kitapçıkta önerilen devrin altına düşmemeli. Yoksa ileride sorun yaşarsınız.
bujiş işigi yanmıyor. arka cam rezisdance ı na hiç dikkat etmedim. arka cam ne alakası war temizlikle onuda anlayamadım acıkcası. bu pdf yi temizlettirmelimiyim? yada katkısı warmıs ondan kullanmalımıyım sizce.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Astra j kasalarda ve insignialarda kızdırma bujisi ışığı yanmıyor. Sadece arka cam ısıtma ve ayna ısıtmalar devreye giriyor. Hatta youtube üzerinde aynanın olduğu kısımdaki twiter içersine küçük led takanlar var. Bu şekilde dpf temizliğini anlayabiliyorlar.

• Beğen
Tepkiler: radef ve cagatay16

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
bujiş işigi yanmıyor. arka cam rezisdance ı na hiç dikkat etmedim. arka cam ne alakası war temizlikle onuda anlayamadım acıkcası. bu pdf yi temizlettirmelimiyim? yada katkısı warmıs ondan kullanmalımıyım sizce.
Motorun zorlanıp ısı üretmesi için dizeller soğuk çalışıyor benzinli gibi değiller. Depoya koyulan kaktıklar olabilir. Bilindik markalar olsun katkı km azsa söküp temizlemek için erken olabilir.

Astra j kasalarda ve insignialarda kızdırma bujisi ışığı yanmıyor. Sadece arka cam ısıtma ve ayna ısıtmalar devreye giriyor. Hatta youtube üzerinde aynanın olduğu kısımdaki twiter içersine küçük led takanlar var. Bu şekilde dpf temizliğini anlayabiliyorlar.
Mantıklı bilmeyenler için uyarı vermeyen sistem tam bir tuzak aslında sürekli temizlenme yarıda kalınca bir süre sonra hiç temizlenmeyecek kadar tıkanıyorlar

• Beğen
Tepkiler: radef

radef

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ilginiz için hepinize teşekkür ederim. 3.5 devide 20dk 4 bin devirde 5dk kullandım ve o gunden beri hem araba az yakıyor hem daha az gürültülü çalışıyor hem fan donmeyi kesti.

Eraykardes

Kayıtlı Kullanıcı
54-Sakarya
Siteyi ziyaret et
hocam tekrar sıkı sık devreye girmeye başladımı ? dpf iptali düşünüyorum. benim araçta çok sık devreye giriyor çünkü.