Sislere xenon

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanki sisleri sürekli açık tutuyoruz ayrıca kıslarda var xenon oda mercekli

mercekli olduğunu biliyoruz aracının üstündeki mercek halojen mercek.
sisleri gerektiğinde açıyorsanız bence xenon gereksiz yağmurda bir halta yaramıyor çünkü 4300 5000 k hariçleri...

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
xenon olayına laf olsun diye bu kadar tepki gösterildiği görüşündeyim aracımın sis ve kısa farları xenon. bu kadar abartılmasının sebebi aracın far aynalarından olduğunu düşünüyorum halojen olduğu halde inanılmaz göz alan araçlar mevcut bu araçlara xenon takınca haliyle göz alıyor xenonun daha güçlü bir yapısı var fakat bu kadar abartılacak birşey değil aracımın karşısına geçip baktığımda oluyor ve beni rahatsız etmiyor duyarlı vatandaş olayım her xenona küfür edeyim diye çaba gösteren insanları boşverin istiyorsanız takın bu araç sizin. rahatsız olan vatandaşlar küfür etmek için farın içine bakmasın. Konuya gelince sislerimi xenon yaparken tamponu sökmediler

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
xenon olayına laf olsun diye bu kadar tepki gösterildiği görüşündeyim aracımın sis ve kısa farları xenon. bu kadar abartılmasının sebebi aracın far aynalarından olduğunu düşünüyorum halojen olduğu halde inanılmaz göz alan araçlar mevcut bu araçlara xenon takınca haliyle göz alıyor xenonun daha güçlü bir yapısı var fakat bu kadar abartılacak birşey değil aracımın karşısına geçip baktığımda oluyor ve beni rahatsız etmiyor duyarlı vatandaş olayım her xenona küfür edeyim diye çaba gösteren insanları boşverin istiyorsanız takın bu araç sizin. rahatsız olan vatandaşlar küfür etmek için farın içine bakmasın. Konuya gelince sislerimi xenon yaparken tamponu sökmediler

seninde şuanda ne kadar boş konuştun düşüncesindeyim.
merceksiz xenon adamın gözüne gözüne girer.
arkadan gelirken halojen reflektörlü üstüne merceksiz üstüne apaçi gibi 8000 k xenon taktıysa . bu yetmiyormuş gibi sislerde xenon olup birde yaktıysa yedi sülalesinin kulakları çınlatılır.
aracın karşısına geçip baktım diyorsun gözümü almadı diyorsun. birde yolda giderken karşıdan bak başka aracın içinden ;)
keyfinden yasakladılar sanki. merceksiz far yıkamasız xenon takmak karşıdakinin hem gözüne tecavüz hemde kendine sıkıntı. yağmurlu havada merceğin önüne çamur sıçrasa kör olursun. ;)

mercekli farlara sahip vectra c sahibi olarak (c2'nin farları c1 göre daha kaliteli odak noktası özellikle) heleki halojen aydınlatmasından hiç memnun olmama rağmen. aldığımda aracın üstünde 4300 k xenon vardı ( orjinal araçlardaki kelvin değeridir) direk söküp halojen ampule döndüm...

Astrag2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

seninde şuanda ne kadar boş konuştun düşüncesindeyim.
merceksiz xenon adamın gözüne gözüne girer.
arkadan gelirken halojen reflektörlü üstüne merceksiz üstüne apaçi gibi 8000 k xenon taktıysa . bu yetmiyormuş gibi sislerde xenon olup birde yaktıysa yedi sülalesinin kulakları çınlatılır.
aracın karşısına geçip baktım diyorsun gözümü almadı diyorsun. birde yolda giderken karşıdan bak başka aracın içinden ;)
keyfinden yasakladılar sanki. merceksiz far yıkamasız xenon takmak karşıdakinin hem gözüne tecavüz hemde kendine sıkıntı. yağmurlu havada merceğin önüne çamur sıçrasa kör olursun. ;)

mercekli farlara sahip vectra c sahibi olarak (c2'nin farları c1 göre daha kaliteli odak noktası özellikle) heleki halojen aydınlatmasından hiç memnun olmama rağmen. aldığımda aracın üstünde 4300 k xenon vardı ( orjinal araçlardaki kelvin değeridir) direk söküp halojen ampule döndüm...

ne mutlu size çok duyarlı bir insansınız

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sislere xenon tak kısalara tak uzunlara tak hatta opel ambleminin içinden en yüksek kelvinli xenon takınki daha iyi sövebilsinler karşıdakinin rontgen filmini alabilin.

sislere xenon takanlara kitleyecekler cezanın en okkalısını bak bakalım takan çıkıyormu.

En güzeli şikayet...
Bildiğim kadarı ile resim veya video varsa ceza yazıyorlar...
Bizim arkadaşa aracın egzoz resmi ile ceza yollamışlardı. :)

https://www.iem.gov.tr/iem/index.php?menu_id=34&islem=3#bas

http://bimer.gov.tr/Forms/pgMain.aspx

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bayramdan sonra karabükten dönerken izmitte arkadan focus açmış sisleri kısalar falan alayı xenon. soldayım önümdekiler gitsin gideceğim zaten focusun falan içinden geçerim benim arabayla. adam başladı sellektöre önce plakasını aldım sonra 155 aradım :D ardından arkadasından ben başladım tacize. böylede bir tezim var :)

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
bayramdan sonra karabükten dönerken izmitte arkadan focus açmış sisleri kısalar falan alayı xenon. soldayım önümdekiler gitsin gideceğim zaten focusun falan içinden geçerim benim arabayla. adam başladı sellektöre önce plakasını aldım sonra 155 aradım :D ardından arkadasından ben başladım tacize. böylede bir tezim var :)

3-4 kere şikayet etmişliğim var sonucu bilmiyorum.
Film+elektrokrom dikiz olmasına rağmen kör eden xenonlu-halojenli öküzler var, bu tipleri taciz etmemek elde değil. Gerçekten rahatsız etmeyen xenon kullanıcıları da var onlara lafım yok.
Arka sislerin de neden açıldığını anlamış değilim. Özellikle trafikte xenondan daha kötü olabiliyor.