Sis Farları

mektirici1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Sis Farları

2010 model epp astra j sis farı montajı sonradan yapılabiliyor mu?yaptıran veya yaptırmayı düşünen var mı?
teşekkürler

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

selam arkadaşlar. benim aracımda enjoy plus paket 2010 1.4 t . cagların dedigi cok dogru. enjoy veya enjoy plus paket farketmez 2011 de sis farı standart sunulmaya  başlandı. tabi olan ilk arabayı alan ve enjoy plus secenlere oldu for example ben:) bende araştırmasını yaptım . sahibinden com sitesinde sis farı  satılıyor. bizim sadece sinyal olan lambaları bunla degişmemiz ve hakan beyin dedigi gibi tesisat çekmemiz lazım . tesisatı yalnız arka sis farı tesisatına birleştiriyoruz. bu baglantıyı  arka sis farını yakan dügmeden veya arka sis farına karşılık gelen sigortadan baglantı yapabiliyoruz. sis farlarının tanesi 100 tl olarak gözüküyor. bilgilerinize

mephisto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ya kusura bakmayın uzun zamandır sıteye gıremıyordum sıs farları ıcın yenı tesısat cekılıoyrmus faka bıde bu dıreksıyonun sol tarafında  duran far tusunuda degıstırebılıormussun dırek tesısatı oraya baglıyabılıyormussun ve ordakı tus sport lardakı sıs tusu gıbı 2 kısma ayrılıyormus ben o tusu bulamadım :):)

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mephisto link' Alıntı:
ya kusura bakmayın uzun zamandır sıteye gıremıyordum sıs farları ıcın yenı tesısat cekılıoyrmus faka bıde bu dıreksıyonun sol tarafında  duran far tusunuda degıstırebılıormussun dırek tesısatı oraya baglıyabılıyormussun ve ordakı tus sport lardakı sıs tusu gıbı 2 kısma ayrılıyormus ben o tusu bulamadım :):)
tesisat çekilmesi için herhangi bir fiyat bilginiz varmı . pahalıya patlayacak gibi geliyor. ben sis farlarını aldım. ancak henüz sis farı tesisatı cekemedim. şimdilik niyetim arka sislere baglamak.

skymagic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaslar tesisatı ceken bir yer varmı ben odakta yaptırmaya calıstım sis tusu baglatmayı denedik akım fazlalagından dolayı iptal ediyordu yaptıran varmı acaba?

skymagic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben aracı 2. el aldım 2.5 ay oldu 2010 astra j enjop plus satan adam tapondan ufak bir kaza yapmıs yaptırıken tamponu sis farlı taktırmıs
ben sadece sis farını nasıl tesisat cekildigini sormak istedim

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

skymagic link' Alıntı:
ben aracı 2. el aldım 2.5 ay oldu 2010 astra j enjop plus satan adam tapondan ufak bir kaza yapmıs yaptırıken tamponu sis farlı taktırmıs
ben sadece sis farını nasıl tesisat cekildigini sormak istedim

Aslında bunu paylaşmakla iyi yaptınız. Şu ana kadar enjoy pp a sis farı takılmış bir araç yoktu sanırım forumda

mephisto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Biraz gec oldu kusura bakmayin 2010 astra enjoylarda on sis fari olmuyor bunun sebebini bilmioyorum ama arka sis farlari var fakat cikmacilarda yada ona benzer oto aksesuarcilarinda buluabiliorsunuz ben 1300 tl ye 1 cift xeon sis 1 ciftte afl buldum fakat bunnari taktirinca beyninde sorun cikartiyor bunu buldugum yer istanbul aksarayda bir opel parcacisi farlarda hic bir sorun yok ama beynine sorun verioyr dendiginden biraz tirstim bu yuzdende taktirmafim

onurody

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben taktım ve istediğim renk yanıyor benim konulara bak

ofer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben edition model aracıma geçen hafta taktırdım. Editionlarda sis farı için gerekli tesisat yokmuş, bu yüzden önce tamponlara tesisat çekildi, sis farları takıldı, bizde sadece arka sisi yakacak 1tane düğme olduğu için ön sislerimle arka sislerim birlikte tek tuşla yanıp sönüyorlar, aslında sis farını sadece gerektiğinde kullanacağım için arkayı yakmam gereken yerde önü de yakmaktan gocunmayacağım için çok bir sıkıntı yok, aslında far kontrol tuşlarınıda değiştirelim dedik ama toplamda 600lira gibi extra maliyet çıkınca varsın ikisi bir yansın dedik. Bu tesisat çekme ve far montajı için toplam 250lira işçilik aldılar, ilk başta çok gibi göründü ama yapılırken gördüm, tüm tampon söküldü, arka sis farından öne tesisat çekildi,ön sigortadan sislere tesisat çekildi, arıza vermesin diye röle koydular vs sadece bunlar 3 saat sürdü neredeyse, bir güzelde halojen ampul taktık çokta güzel oldu.
Sis farlarının çiftini 150-200lira arası fiyatlarla alabilirsiniz çıkmacılardan fiyat ürünlerin kondisyonu ve işlem görmemüş olması ve pazarlık gücünüze göre değişiyor, Yani ampullerinde kalite ve fiyatı değişmekle birlikte (ben çiftine 90 lira verdim ampullerin) toplamda 450-500 arasında halledilebilen bir işlem.