Silkeleme

magne33

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
aynen hocam arac 1.3 cdtı demi

Gorkem07

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
diyarbakırda hangi servise gittiniz ?

magne33

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
sen bi video cek bize üstad tekrardan

Schh0000

Kayıtlı Kullanıcı
21-Diyarbakır
Siteyi ziyaret et
diyarbakırda hangi servise gittiniz ?
Opel yetkili servise gitmedim gitmeyi düşünüyorum. Mafraklar baran oto ve birtane daha opel özel servisine gittim 1nci sanayi sanayi sitesinde. Birde mert oto ile yavuzlara gösterdim

Schh0000

Kayıtlı Kullanıcı
21-Diyarbakır
Siteyi ziyaret et
aracımda 2-3 gün sabah ilk çalıştırmada tıkırt rıkırt diye ses geldi hareket edince ses (ısınınca sanırım) kesildi. Daha sonrasında sesin videosunu çekip ustama gösterdim, egr dedi temizlensin düzelir dedi ve temizlettim. egr temizliği sonrası aracımda çekiş kaybı yasandı ve gaza yüklenince arıza ışığı yaktı. tekrar ustama gittim egr ARIZALANMIŞ DEDİ ne hikmetse. yazılım ve körleyerek egr yi iptal etti. ona rağmen çekiş düşüklüğü devam etti. sonrasında baktım bi b... bildiği yok bu ustanın diyerek başka ustaya gittim ve turbo hortumlarının yerlerinin karıştığını söyledi ve düzeltti. şuanda çekiş problemim yok fakat aracım son günlerde özellikle 1, 2 ve 3ncü viteste sadece 2000 devir civarında gaz yemememe gibi silkeleme yapıyor. gaza basınca silkeme geçiyor. motor ısınınca silkeme şiddeti azalıyor ama gene silkeme yapıyor. bu sefer 3-4 usta gezdim enjektör diyen var turbo diyen var egr diyen var EGR İPTAL EDİLMESİNDEN DOLAYI YAPAR BUNA YAPACAK BİRŞY YOK DİYEN DE var.... ama hiçbiri kesin bundan diyemiyor denemek lazım hesabına getiriyor her bir parçanın sökülüp sadece kontrol edilmesi 300-500 tl civarı ücret talep ediyorlar.(turbo egr enjektör) artık yoruldum. kesin şu parça deseler neyse ücreti verip yaptıracağım ama deneme yanılmadan dolayı gidip baktırasım gelmiyor. bu şekilde bir durum yaşayan var mı acaba?
videosu burada. https://go.4vio.com/4c52rs3
Bugün iş çıkışı önce turbocuya gittim herhangi bir sıkıntı olmadığınj silkelemeyi turbonun yapmayacağını söyledi. Yazılımcıya görüştüm oda yazılımla alakalı değil dedi ve en sonunda barana gittim yine(opel servisi diyarbakırda bilinen bir usta) uZun konuşma neticesinde körlemedrn kaynaklı olabileceğini ve masrafsız birşy olduğu için körlenen yeri açmaya karar verdik vr açtk. silkeleme geçti. Körlemeyi yapan yanlş yeri ( sadece bir boruyu körlemiş) körlemiş ve astralarda körleme yapmadan da sadece yaZılımla iptal edibleceğini söyledi.

• Beğen
Tepkiler: Cemil

Yorgunnnns

Kayıtlı Kullanıcı
67-Zonguldak
Siteyi ziyaret et
Kardeşim benzer bi durum yaşadım Egr kablom kopmuş temizleyip tamir etti ve boğaz kelebeğini temizledi düzeldi benimki ben ilk başta egzantrik devir sensöründen ve rölanti motorundan şüphelenmiştim ustalar çok önemli Opel araban varsa rahatlığı kadar usta sıkıntısı da çok çektiriyor Türkiye’de ne yazıkki ama bence dediklerimide değerlendir istersen

Schh0000

Kayıtlı Kullanıcı
21-Diyarbakır
Siteyi ziyaret et
Kardeşim benzer bi durum yaşadım Egr kablom kopmuş temizleyip tamir etti ve boğaz kelebeğini temizledi düzeldi benimki ben ilk başta egzantrik devir sensöründen ve rölanti motorundan şüphelenmiştim ustalar çok önemli Opel araban varsa rahatlığı kadar usta sıkıntısı da çok çektiriyor Türkiye’de ne yazıkki ama bence dediklerimide değerlendir istersen
Şimdilik silkelemem kalmadı. Egr yazılımla ve körleyerek iptal etmiştim körlemedrn kaynaklıymış. 4-5 usta gezdim herbiri farklı şey söyledi. İlk baştan bi ustaya güvendik egr temizletelim dedik neler geldi başımıza

Yorgunnnns

Kayıtlı Kullanıcı
67-Zonguldak
Siteyi ziyaret et
Şimdilik silkelemem kalmadı. Egr yazılımla ve körleyerek iptal etmiştim körlemedrn kaynaklıymış. 4-5 usta gezdim herbiri farklı şey söyledi. İlk baştan bi ustaya güvendik egr temizletelim dedik neler geldi başımıza
İyi bari bununla geçmiş olsun cidden 1 haftadır bende uğraşıyordum usta bulması zor sağlıcakla arızasız günlere umarım

Schh0000

Kayıtlı Kullanıcı
21-Diyarbakır
Siteyi ziyaret et
İyi bari bununla geçmiş olsun cidden 1 haftadır bende uğraşıyordum usta bulması zor sağlıcakla arızasız günlere umarım
Teşekkür ederm sağolun sizde Allah a emanetsinz kazasız belasız sürüşler inşallah

• Beğen
Tepkiler: Yorgunnnns