Şıkırdama

muratcaneylul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba değerli opel severler. 20 yıllık opel kullanıcısı olarak aracımla ilgili araştırma yapmadan hiçbir işlem yaptırmam. Şimdi asıl söylemek istediğim konu ise gaza basinca gelen şıkırdama sesi. Birkac usta ile görüştüm kimi itici sesi kimisi piston dedi ancak ben araştırdığım da aşağıya videosunu koyduğum manifolt contası olduguna ikna oldum. Ve 40 tl ye wurth sivi conta aldim biraz zor sokulse de manifolt sokuldu. İki parca olduğu icin manifoltun o metal birlesim yerlerine wurth conta sıkıp kapattik. Nazar değmesin fabriyhaline dondu tik ses gelmiyor. Lütfen iyi araştırmadan piyasadaki sozde ustalara aracınızı teslim etmeyin.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Merhaba değerli opel severler. 20 yıllık opel kullanıcısı olarak aracımla ilgili araştırma yapmadan hiçbir işlem yaptırmam. Şimdi asıl söylemek istediğim konu ise gaza basinca gelen şıkırdama sesi. Birkac usta ile görüştüm kimi itici sesi kimisi piston dedi ancak ben araştırdığım da aşağıya videosunu koyduğum manifolt contası olduguna ikna oldum. Ve 40 tl ye wurth sivi conta aldim biraz zor sokulse de manifolt sokuldu. İki parca olduğu icin manifoltun o metal birlesim yerlerine wurth conta sıkıp kapattik. Nazar değmesin fabriyhaline dondu tik ses gelmiyor. Lütfen iyi araştırmadan piyasadaki sozde ustalara aracınızı teslim etmeyin.

Evet forumdada bir kaç abim vardı aynı sizin işlemler onada söylendi çözdük sorunlarını onlarında bu şekilde yanlız o sıvı contayi aşırı sürmemeniz şart yoksa subaplara kaçar ince sürüp komple kanalları yaparsanız ve iyice sıkıp bir gün beklerseniz conta iyice tutar var itici subap sorunu sözde ustaların dediği gibi kalmaz 😃

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bir not daha bu twinport tur söker iken dikkat edilmezse twinport pert olur masraf aşırı olur

muratcaneylul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Video twinport evet ama benim ki Vectra c sadece sorun ayni diye videoyu kullandim