Sıfır tam motor Astra g otomatik gaz yemiyor... SORUN ÇÖZÜLDÜ

ireMira

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Iyi formlar arkadaş 2002 Astra g otomatik aracım dün akşam saatlerinde yolda giderken bir anda gaz pedalına basmama rağmen gaz yemedi kontak kapat aç yaptım bir an düzeldi 300 veya 500mt gittikten sonra yine aynı oldu.
Arabaya geçen ay sıfır komple motor yaptık 300km oldu hatta grank değişti yandan yediği İçin şimdi bu sorun neden olabilir acaba.
1.) egr körledik motor yapman önce
2.) bu hatayı aldığım gaz bitti hemen arkasından bu gaz yememe sorunu oluştu.
Umarım benzer sorunla karşı karşıya kalanlar olmuştur bilgi ve deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim....

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Iyi formlar arkadaş 2002 Astra g otomatik aracım dün akşam saatlerinde yolda giderken bir anda gaz pedalına basmama rağmen gaz yemedi kontak kapat aç yaptım bir an düzeldi 300 veya 500mt gittikten sonra yine aynı oldu.
Arabaya geçen ay sıfır komple motor yaptık 300km oldu hatta grank değişti yandan yediği İçin şimdi bu sorun neden olabilir acaba.
1.) egr körledik motor yapman önce
2.) bu hatayı aldığım gaz bitti hemen arkasından bu gaz yememe sorunu oluştu.
Umarım benzer sorunla karşı karşıya kalanlar olmuştur bilgi ve deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim....
Arıza verdiğinde kontak ac kapa yaparsan düzelir tekrsr arızaya düşene kadar bu 1 km dede düşebilir 1 metredede aracın otomatik şanzuman yağları değiştimi hiç benzin durumu nedir araçta minimum çeyrek depo yapın altına indirmeyin gerekir se bir süre benzinde binin 100 km kadar herhangi bir arıza kodu verdiği araç cihaza bağlayıp bize bildirin

• Beğen
Tepkiler: ireMira

ireMira

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Arıza verdiğinde kontak ac kapa yaparsan düzelir tekrsr arızaya düşene kadar bu 1 km dede düşebilir 1 metredede aracın otomatik şanzuman yağları değiştimi hiç benzin durumu nedir araçta minimum çeyrek depo yapın altına indirmeyin gerekir se bir süre benzinde binin 100 km kadar herhangi bir arıza kodu verdiği araç cihaza bağlayıp bize bildirin
Aracı bu sabah motor yapan ustaya götürdüm ve elbette rolantide araç gidiyor lakin çok çok az rampa olunca duruyordu zor bela gaz aldım Romano marka sıralı sistem lpg kit direk gazla Çalıştırmayı denedim ( 5 hakkım varmış nasıl bir kit artık 🤔 ) ve yine gaz yemedi 3 defa yaptım gazla çalıştırmayı son olarak akü kutup başı söktüm yaklaşık 3dk bekleyip taktım geri.
Araç düzeldi hemen yola koyuldum sanayi varmadan önce yine arıza lambası yandı söndü aynı arıza yaptı ustama gidince nasıl geldin dedi
Bende olayı anlatım beyinden olmaz inşallah diye düşündü.
Ve boğaz kelebeğine baktı fişin tırnağı kırılmış yerine bastırdı araç düzeldi.
Olay çok basit bir fiş yüzünde yollarda kaldım.

Uzun uzun anlattım ki başıma gelen sorunu arkadaşlar bilsin diye muhtemelen buna benzer arıza olanlar önce boğaz kelebeğine gelen fişi kontrol etsinler önce belki kabloda yada soketlerde temassızlık vardır diye.

Sorularınıza yanıt olarak

1. Şanzıman yağı hiç değişmedi ben 152bin km aldım aracı şuan 210binde
2. benzin devamlı çeyrek depo olur bende ona dikkat ediyorum hocam.

Ayrıca motor yapılmadan önce ışıkta yada kısa süreli duraklamada ayağımı fenden çekince araç ileri hareket ediyordu şimdi az biraz gaza dokununca bunu yapıyor aklım almadı nedendir diye ön bilgi alırsam sevinirim ona göre şanzımancı ustaya giderim..
Benim şanzıman yağı ile alakalı sorum olacak daha 40bin km önce ben değişim yapayım dedim çoğu usta yapma sonra kaydırma yapar sorun çıkarır dediler içinde olan asbest plakalara yapıştığı için yer edinmiş diyorlardı bundan dolayı hiç yeltenmedim değişim için.
Sizin öneriniz nedir hocam

Şimdiden öneri ve geri bildirim için teşekkür ederim iyi forumlar...

• Beğen
Tepkiler: Cemil