Sifir araci 15000 km den once bakima goturmelimiyiz.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sifir aracta 15000 km den once bakim veya kontrol gibi birsey varmi.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Sifir araci 15000 km den once bakima goturmelimiyiz.

2000 km ye kadar aracın yağını kontrol ediniz herhangi bir eksilme olursa servise başvurunuz
ben ilk kez 15 bin de götürdüm servise aracımı onun dışında hiç servise götürmedim
ama 2000 km civarında kontrol amaçlı serviste görsel bir kontrol yaptırılabilir
maşallah diyeyim ama baskı balatayı ekstradan saymassam 22 bin km ye kadar sadece bir kez servis kapısını çaldım :)
benim için kullandığım en sorunsuz araçlardan inşallah böyle de devam eder

turbocosmo61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Valla ben uzun yola gidecem diye 12000 km de bakıma sokmuştum,açıkçası içim de rahatladı,fabrikadan çıktığında her yapını vs tam koyulduğuna inanmıydum ne biliyim

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim fix özelliğim, yeni araçlarımın ilk bakımlarını genelde yarı yarıya erken yaptırırım; Astra nında 6600km de yağ ve filtresini yeniletmiştim, bunun dışında sürekli dikkat ediyorum hava filtresi ve motor yağı enteresan derecede temiz.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Ben de 8000km de içim rahat ettsin diye servise götürdüm. Sadece yarım litre turbo yağ eksiltmiş onu tamamladılar. Onun haricinde bir yağ ve parça değişimi olmadan 15.000km yi beklemiştim.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

drwaverunner link' Alıntı:
Ben de 8000km de içim rahat ettsin diye servise götürdüm. Sadece yarım litre turbo yağ eksiltmiş onu tamamladılar. Onun haricinde bir yağ ve parça değişimi olmadan 15.000km yi beklemiştim.
Peki yag eklemeye falan herhangi bir ucret aliyorlarmi.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

bulent_tnt link' Alıntı:
[quote author=drwaverunner link=topic=2472.msg50956#msg50956 date=1318455854]
Peki yag eklemeye falan herhangi bir ucret aliyorlarmi.
[/quote]

Sn. Bulent_tnt,

Yağı zaten serviste siz kendiniz satın alıyorsunuz. Ben gittiğimde 1 lt Mobil 1 Full Sentetik yağ almıştım 31 ya da 32TL idi.
Yağı zaten aldıktan sonra usta da siz de koyabilirsiniz. Ben bir ücret ödemedim.

Yağ eklemek için de servise gitmeye gerek yok fakat hidrolike soğutma suyuna silecek suyuna falan da bakıyorlar kabaca. İçiniz rahat etsin diye götürmekte fayda var. Eğer bu 5dk lık işlemlerden zaten işçilik ücreti alacak servis varsa bir daha oraya da gitmeyin ;)