Ses Sistemi Hakkında Yorumlarınız

zinarturgut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,

Aracıma eski aracımdan kalan tesisatı kurdum ama H kasada olduğu kadar beni tatmin etmedi. Sistemi değiştirmeyi düşünüyorum. Yapacağım Sistemin 3 parçası belli gibi,

1- SPG 17CS Oto Hoparlörü. 16,5 cm bunlar. Sanırım sorun olmaz.
2- Arka Kapılara SPG-13CS Oto Hoparlör. Arkalar sanırım 13 cm
3- Kablo Seti için tavsiyenizi almak isterim. Mümkünse Link ile beraber.
4- MA Marka çeviricim var.
4- Sub olarakta Sony Slimbass'ı olduğu gibi kullanacağım. Bagaj hacminden çalmıyor. Memnunum şimdilik.
5- Alpine PDX-F4 Anfi. Ve en güzel soru. Bu sistemi bu anfi kaldırır mı? Varsa 5 kanallı bir anfi tavsiyesinde bulunabilir misiniz bu sistemi kaldırabilecek.

Anfi ve Hoparlörleri İnternette toplam 1721 TL olarak buldum en ucuz.

Yardımlarınızı esirgemezseniz sevinirim arkadaşlar. Çok anlamıyorum. Bir nevi hediye gelecek bu set bana. O yüzden alternatifim yok maalesef.

feyyaz91

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ses Sistemi Hakkında Yorumlarınız

zinarturgut link' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba,

Aracıma eski aracımdan kalan tesisatı kurdum ama H kasada olduğu kadar beni tatmin etmedi. Sistemi değiştirmeyi düşünüyorum. Yapacağım Sistemin 3 parçası belli gibi,

1- SPG 17CS Oto Hoparlörü. 16,5 cm bunlar. Sanırım sorun olmaz.
2- Arka Kapılara SPG-13CS Oto Hoparlör. Arkalar sanırım 13 cm
3- Kablo Seti için tavsiyenizi almak isterim. Mümkünse Link ile beraber.
4- MA Marka çeviricim var.
4- Sub olarakta Sony Slimbass'ı olduğu gibi kullanacağım. Bagaj hacminden çalmıyor. Memnunum şimdilik.
5- Alpine PDX-F4 Anfi. Ve en güzel soru. Bu sistemi bu anfi kaldırır mı? Varsa 5 kanallı bir anfi tavsiyesinde bulunabilir misiniz bu sistemi kaldırabilecek.

Anfi ve Hoparlörleri İnternette toplam 1721 TL olarak buldum en ucuz.

Yardımlarınızı esirgemezseniz sevinirim arkadaşlar. Çok anlamıyorum. Bir nevi hediye gelecek bu set bana. O yüzden alternatifim yok maalesef.
öncelikle arka kapılarda 16 cm bunu bilmenizi isterim. MA marka cevirici yerine cadence ceviriciler kullanın yoksa parazit yapıyor. 5 kanal anfiden ziyade 4 kanal ve mono anfi daha iyi ses verecektir.

zinarturgut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

On ve arkalar 16 cm mi? Bunu ogrendigim cok iyi oldu gercekten.

Peki yukarda yazdigim amfi ve hoparlorler ile ilgili dusunceniz nedir?

feyyaz91

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

anfi mono zaten kompenantları çalıştıramazsınız sadece subwoofer besler..alpine kompenantlar iyi duruyor yalnız güçlü bir anfiyle beslemek gerekir.

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

Alpine PDX-F4 üst düzey bir amfi fakat subwoofer için mono amfi şart. Alpine her kanalda 100w veriyor. Orta sese kadar slim bası besler ama sonrasında verim alınmaz. Amfi düşündüğünüz sistem için gereksiz olmuş bana göre. Hoparlörler orta kalitede, amfi üst düzey. Amfi 1200-1300 lira. Buna vereceğiniz parayla çok daha kaliteli Focal modellerinden birini tercih edebilirsiniz. Focal ps165 alıp önlere takarsanız harika olur.

zinarturgut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tekrar merhaba,

Şu ana kadar mevcut sisteme amfi bağlayıp çalıştırdım ama iyice yetmemeye başladı. Mustafa'dan aldığım Helix DB5 amfiyide henüz kullanma fırsatım olmadı.

2 takım Alpine SPG17CS mevcut elimde.
Amfi olarak Helix DB5 kullanacağım.
Mevcutta MAudio deck çeviricim var
Sony GTL121LS Slim Bass'ım mevcut.

İlk montajda tesisatçı arkadaş 8ga BM marka kablo kullandı. 4ga yoktu elinde maalesef.

Tesisatı yukarda yazılı bileşenlerle komple elden geçirecem. Bu sebeple kablo setinide komple değiştirmeyi düşünüyorum. Astra H kasa aracımda Cadence United 4GA kullandım ve açıkçası bir problem yaşamadım. Şimdi bununla devam mı etsem, yoksa Stinger, A.S.S. Gol series gibi kablolara mı yönelsem. (Ki nerde bulacağımda muamma zira internette bulamadım).

Çok tuzlu olmazsa kapılar açılmışken yalıtım yapabilirim.

Sistemin en verimli halini alabilmem için nelere dikkat etmemi önerirsiniz. Sistemi mecburi olarak İzmir'de montaj ettiriyorum. Ve sürekli git gel yapmak istemiyorum. Yapmışken bir kerede çıksın artık aradan.

Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

zinarturgut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Ayrıca Helix DB5 5 kanal olduğundan 1 çeviriciye daha ihtiyacım olacağını söyledi tesisatçı. Ekstra çevirici olmadan 5 kanal amfiyi çalıştıramaz mıyız acaba?