Ses sistemi düşünüp orjinallik bozulmasın diyebileceğimiz küçük bir proje.

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ses sistemi düşünüp orjinallik bozulmasın diyebileceğimiz küçük bir proje.

Konuyu takibe aldım. Bir ara kendinden amfili slim subwoofer görmüştüm ama fiyatları çok yüksek pioneer wx110 ve wx610 stepne içi hoşuma gitmişti.

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

adRe J link' Alıntı:
Ahh ahh az yapmadik abi :) motor sarma işine gicik oluyordum :)

Orhan'ım biz Elektronik bölümüydük, ozaman motor sardırmıyorlardı. Yürüyen ışıklar, amfiler, ayarlı güç kaynakları yapıyorduk :)

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

_ozgur_ link' Alıntı:
Abi lisede bende oyleydim universitede biraz ses isine yogunlasinca 6yildir PA uzerine calisiyorum:) kacamadik yani. Cd400 takili araclarin hoparlorlerinin empedansi daha yuksek olma ihtimali varmıdır mesela cd300enjoydaki hop 4ohm dur cd400lu sportta 8ohm hoparlor kullanilmis olabilirmi acaba. Valla bu is listemde.ufak tefek borclari bitirip cam citasindan sonra ses isine giriscem:)

Özgür sen artık uzmanlaşmışsın :) Sonuç olarak bütçeyi sarsmayacak, kaliteli bir ürün bulursun umarım, deneyimşilerin sonucu önerilerini bekliyorum

_OzGuR_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

firstemperor link' Alıntı:
Konuyu takibe aldım. Bir ara kendinden amfili slim subwoofer görmüştüm ama fiyatları çok yüksek pioneer wx110 ve wx610 stepne içi hoşuma gitmişti.

Bence gerek yok sub işi sıkıntılı bir iş bagaja voltaj çekmek ses kablolarını taşımak felan büyük hikaye. Sağın solun sökülüp takılmasını pek haz etmiyorum. Böyle bir sistemle ideal componentlerle tatminkar edici bir ses yakalanır diye düşünüyorum. Ayrıcı kendinden aktif sub ile pasif sub arasında kablo çekme v.s. açısından pek bir fark olmayacak her ikisinede güç kablosu ve ses kablosu gelecek aradaki tek fark birtane anfinin koltuğa vidalanmasından başka birşey değil tek iyi yanı slim olup fazla yer kaplamaması diycem oda en fazla 10cm oynar

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

_ozgur_ link' Alıntı:
Bence gerek yok sub işi sıkıntılı bir iş bagaja voltaj çekmek ses kablolarını taşımak felan büyük hikaye. Sağın solun sökülüp takılmasını pek haz etmiyorum. Böyle bir sistemle ideal componentlerle tatminkar edici bir ses yakalanır diye düşünüyorum. Ayrıcı kendinden aktif sub ile pasif sub arasında kablo çekme v.s. açısından pek bir fark olmayacak her ikisinede güç kablosu ve ses kablosu gelecek aradaki tek fark birtane anfinin koltuğa vidalanmasından başka birşey değil tek iyi yanı slim olup fazla yer kaplamaması diycem oda en fazla 10cm oynar
Teşekkürler, vazgeçtim zaten onlardan mid takımı düşünüyorum önlere, amfisiz çalışırmı acaba? Cihazım android 4x50 çıkışlara sahip.

_OzGuR_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

firstemperor link' Alıntı:
Teşekkürler, vazgeçtim zaten onlardan mid takımı düşünüyorum önlere, amfisiz çalışırmı acaba? Cihazım android 4x50 çıkışlara sahip.

Çalışır ama 130 150w lık bir component güç vermek için akım çekmek isteyecektir 50w bide 50w peak değer yani tam çıkış verebildiği en yüksek değer oluyor; siz yüksek ses almak için ses yüklendiğinizde seste bozulmalar oluşacaktır. Hoparlör seçerken çıkışlara uygun güçte hoparlör ve 4ohm u geçmeyecek modellere bakılmalı. Yani bu hoparlör 150w mış 200w mış alıyım kaliteli olsun demek yanlış olacak o yüzden sisteme uygun hoparlör almak daha mantıklı olacaktır. Anfi kullanmayacaksanız 3yollu koaksiyel hoparlör seçmek daha mantıklı. Çünkü komponentler crossover ile sürüldüğünden anfisiz verim alınmaz.