Servisten telefon geldi...

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar tam da Doğanımla muhabbete dalmışken servisten aradılar, tesadüf bu ya; ben de tam onları aramak üzereydim "GTC ya da Zafira var mı?" diye..

Yazacaktım ama internet gitti nedense o an.

Telefondaki kız "Tolga bey aracınıza garanti kapsamında bir işlem yapılacak"

"Nasıl bir işlem?"

"Aslında yapıldığında görürsünüz (!) önümde bazı sayılar var ee şeyyy kem kümm.."

"İşlem içeriği hakkında malumatınız yok mu yoksa?!?" ( 005hihih)

Servise gittim; bazı Astra larda yolcu ve sürücü ayaklarının olduğu bölümde su birikiyormuş sebebi silecekleri hareket ettiren silecek moturu bağlantı kollarının aşağı doğru eğimli olmasıymış, buna göre olur da fıskiye vb civarındaki plastik aksamdan içeri su sızarsa eğimli silecek motor kolu yüzünden su damlaları olmamaları gereken noktalara taşınarak göllenmeye neden oluyormuş.
Çözüm olarak kol üzerine ikişer kelepçe bağlandı; su damlaları boydan boya yürümesin diye.

Aklınızda olsun sizin de.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ynt: Servisten telefon geldi...

Ahha. Ben kondansatörü değiştirtmeye gittiğimde bana da şlik şlak şeklinde araya sıkıştırmışlardı böyle bir "güncelleme". Hede hödö silecek güncellemesi. İçinde 10 mu ne geçen bir numarası vardı.

Edit : 11P032 Silecek bağı klipsi

Buldum. :)

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tolga sıleceklerın alt kısmındakı bakalıtı sokup sılecek kollarının oraya kelepce takıyorlar..2012 lerde bu sorun duzeltılmış sanırım gecen gun servıste yapıyorlardı ordan bılıyorum

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benimkine bu uygulama yapıldı

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bulent_tnt link' Alıntı:
tolga sıleceklerın alt kısmındakı bakalıtı sokup sılecek kollarının oraya kelepce takıyorlar..2012 lerde bu sorun duzeltılmış sanırım gecen gun servıste yapıyorlardı ordan bılıyorum

Aynen dediğin gibi.