Seramik Kaplama Nedir ?

Zagorka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abilerim bildiğiniz gibi Araç arıyorum Bulduğum/İlgilendiğim Araçta Seramik Kaplama Varmış. Bu Seramik Kaplama Nedir, Artıları-Eksileri Nelerdir ? Bilgisi olanlar bilginedirirse sevinirim hem ben hem yaptırmak isteyen/almak isteyipte alacağı arabada seramik kaplama olannlar bu konu başlığını okuyup bilgilenirler

Berkin

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Seramik kaplama boyayı korur. İyi ve kaliteli bir kaplama yaptıldıysa koruma süresi yaklaşık 3 yıl. Arabanın su ve kir tutmasını belli bir seviyeye kadar engeller.Tamamen engellemez. Ufak tefek çiziklere ilk önce seramik kaplama etkileneceği için boyanın çizilmesini önler. Derin çizikler hariç. Seramik kaplama yapılan araçlarda kimyasallarla yıkama yapılması önerilmez (Sabun , şampuan vb. ). Kaplamanın çıkmasına sebep olur. Sadece su ve yumuşak bir süngerle yıkama yapılması gerekiyor. Kısaca iyi bir şey.

bugrahongul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Verilen garantiler aslında yıl bazında hesaplanmıyor örnek veriyorum ayda 2 yıkama dan hesap yapan firma 48 yıkama yapıyor etkisi azaldığında garantisini 48 yıkama olarak veriyor bunuda ayla çarpıyor 24x2 yıkama 48 yıkama =2 yıl gibi

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Nobran