Sente ayarı

Engnclik

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım 1998 model 1.6 16 valf aracım var arabanın sente ayarını yanlış yapmışlar 2 gün o şekilde kullandım ustaya gittiğimde senteyi düzeltti fakat subapları eğmiştir dedi ve değiştirmesi 3 binlira gibi bir tutar olur dedi size sorum sente ayarı bozukken subapları eğer mi sadece iki öyle kullandım o da yeni olduğum için farketmedim istop etmeye ve dengesiz çalışmaya başlayınca götürdüm sente ayarı düzeltti şuan pek sorun yok gibi görünüyor ama görüşlerinizi bekliyorum sente bozukken subapları eğer mi ?

saygılar diliyorum

ermaneray

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Evet eğmiş olabilir.
Tabi sadece subap değişimi değil kapakta işlem falan yapacaktır o nedenle 3 bin tl demiş olabilir

• Beğen
Tepkiler: cagatay16

Engnclik

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Ermaneray görüşünüz için teşekkür ederim

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun. Sente kaçıklığını göre ve motora göre değişir bu konu trigeri ayarlamadan önce keşke motrcu steteskouyla bir dinleseydi. Sübablar kapanıyor mu diye basınçlı hava ve basınç saatiyle yapılan bir test var onu yaptırın eğer eğikse kaçak lur moto soğutma sıvısı içinde kaçak conta testi yaptırın eğer suya yağ karışıyorsa da belli olur kapak yamulmuştur.

Kapak ve blok doğruluğuna çöpten bulunana mermer taş vs ile bakılmaz yüksek doğruluk oranlı granitle bakılır eğer ustanızda bu yoksa motor toplandığında sizi üzebilir

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Sente kaçıksa eğer bunu niye böyle yaptı onu anlamadım triger değiştirmeye gittiysen o yüzden tamirci hatasıyla el emeği almasın kendi hatası o kapağı al söktür ona git bir rektefeci bul sonra kapağı götür subapların lastiklerini herseyini sen kendin al götür kapakçıya dizer verir oda sana tas catlasim 1500 tl gibi rakama mal olursa olur tabi trigeri taksrken tamirci hata yaptıysa