Sensörler

süleyman43950

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lambda sensörü...

Öncelikle paylaşımlarınız için çok teşekkürler...:tesk:

katalizör iptali sonucu motor arıza lambası yanıyorsa bu çok büyük bir ihtimalle lambda sensörünün sökülmüş veya arızalı olduğunu gösterir..fakat bazı ek incelemelerin de yapılması gerekir..ilk olarak egzoz emisyon ölçümü yapılmalıdır..çünkü lambda yerinde durduğu halde eğer görevini yapamıyorsa değiştirilmesi gerekir..yine aracın egzoz sistemi alttan incelenerek lambdanın durumu hakkında kesin bilgiye varılabilir..en kötü ihtimalle lambda sökülmüşse veya bozuksa değiştirilir..
-----------------------------------------------------------------
Forumlardan edindiğim bu bilgilere istinaden bi sorum olacak
2001Astra comfort modelinde...
KATALİTİK KONVERTÖR sorunu benim de başıma geldi.Eğer katalizörü çıkarırsam ve susturucu takarsam lamba yanarmı? Araştırdığım kadarıyla genel olarak bi katalizörden önce birde sonra sensör varmış. önce olan sensör yakıt karışımıyla sonraki sensör egzoz emisyonlarıyla ilgiliymiş.Ancak bazı araçlarda çıkış sensörü bulunmuyormuş. Eğer bulunuyorsa susturucu takılmasının ardından arıza ışığı değerlerin bozulması nedeniyle yanıyormuş. Araçta bu ikinci sensör var mı arıza ışığı yanar mı bilgilendirirseniz sevinirim:confused::confused::confused::confused:

kapucuoglu67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkapark sensörü çalışmıyor

opelastra sedan 1,6 enjoyplas,arka park sensörü çalışmıyor,ana ekranda parksensörü sarı ışıkla işareti çıkıyor,fakat algılamıyor,gerivitese taktığımda sensör gösterge ışığı çalışıyor fakat algılama yok,acaba yanlışlıkla iptalmi edildi

nedimgok

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamun Aleyküm arkadaşlar öğrenmek istediğim bir şey var aracım astra h 2004 1.6 twinport elagance aracımda yıkama su seviyesi düşük arızası veriyor ancak ben bu sensörün yerini bir türlü bulamadım parçacılarda böyle bir şey olmadığını söylüyor peki bu araç nasıl oluyorda yıkama su seviyesi düşük diyor bilginize ihtiyacım var.

murat.aslantepeli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ellerine sağlık gayet bilgilendirici olmuş. kullandığımız arabalarda hangi sensörler var bunları görmüş olduk iyice :)

izzetsat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,

Aracım 2008 opel astra 1.6 enjoy easytronic (Z16XER ve lpgli? Aracımda aralıklı olarak arıza lambası (anahtar işareti olan) yanıyordu, diagnostik testte soktum, aralıklı kam mili sensör arızası çıktı. Fakat aracın gidişatında ve devirinde hiç bir problem yok. Ne yapmam gerekiyor? ortalama masrafı ne olur bunun bana? Birde aracı yaptırmadan uzun yola çıkmam sakıncalı mı?

şimdiden cevaplarınınz için teşekkür ederim.

ramazan5454

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar opel meriva Z16XE 2004 modeli var hava akış sensörü nerde bir türlü bulamadım hata verdiği için temizliycem ama bulamıyorum yardımcı olurmusunuz

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

z10xe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güzel

Herşey güzel ama eksantrik sensörleriyle ilgili konu başlığını gördüm ama açıklamalarını göremedim bir sorum olacak?

fyaman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar.corsa 1998 model aracıma km hız sensörü bulamıyorum. piyasadakilerden iki tane aldım olmadı.üzerinde gm 90 560 092 yazıyor.Nasıl bulabilirim?yardımcı olacak arkadaş var mı? Teşekkürler.