Satilik 1.4 140 hp otomatik Gtc

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt: Satilik 1.4 140 hp otomatik Gtc

Active Select basmazsaniz manuele gore daha az yakar sakin kullanimda. Arkadas sanirim İstanbul merkez degilde sakin bir bolgede trafik olarak. Bu degeri yakalayabilir. Ayni motor ve sanzuman ile bende 8,0 civarindayim su anda. Km 3.700

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aydn link' Alıntı:
Active Select basmazsaniz manuele gore daha az yakar sakin kullanimda. Arkadas sanirim İstanbul merkez degilde sakin bir bolgede trafik olarak. Bu degeri yakalayabilir. Ayni motor ve sanzuman ile bende 8,0 civarindayim su anda. Km 3.700
opel in kendi verdigi degerlere gore yani s.disina bakarsak (sakin kullanim dediginiz icin) yine manuel daha az yakiyor ki bu cok normal tork konvertorlu bir sanziman bmw deki zf seviyesine cikmadigi surece ne tuketimde ne vites gecisinde nede gaz tepkilerinde ve ozelliklede ilk kavrama aninda manuele rakip olamaz tek artisi yogun trafikteki konforu. yani a.s basmazsan daha az yakar sozu hicbirseye dayanmiyor.

not: yazdiklarim a.s yi kotulemek icin degil dogal bir durum bu ayni seyler bmw nin eski steptronici veya mercedesin 7g tronic gibi diger tork konvertorluler icinde gecerli yanlis anlasilmasin.

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Hocam ben ayni sehirdeki ayni motor tipinin otomatik ve manuel sanzumanina ait verilerden yola ciktim. Ayni degerdeyiz ikimizde. Fabrika verisini bilmiyorum birsey diyemem siz arastirmissiniz. Ben karsilastirma olarak yorumluyorum sadece.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aydn link' Alıntı:
Hocam ben ayni sehirdeki ayni motor tipinin otomatik ve manuel sanzumanina ait verilerden yola ciktim. Ayni degerdeyiz ikimizde. Fabrika verisini bilmiyorum birsey diyemem siz arastirmissiniz. Ben karsilastirma olarak yorumluyorum sadece.

kullanima hic girmiycem cunku kullanici etkeni var( fabrika verileri tamamen ayni sartlarda oldugu icin yaziyorum)  ama yogun trafikte cevremde gordugum kadariyla en az 2 litre fazladan tuketimi oluyor a.s li aracin. dur kalk olmayan yolda ise 1 litre fark olabiliyor ama kullanici cok sey degistirir suan a.s ile 8 litre yaktiginiz soyluyorsunuz bu normal ama manuel olsa 7-7.5 olurdu tahminime gore yine sizin kullanim seklinizle.

ve sunu tekrar yaziyim tork konvertorlu ve ozellikle a.s gibi eski tip sanzimanlarin bu farki yaratmasi teknolojisinin bir dezavantaji denebilir. zf li yeni 320d 6.5 litre yakarken eski 320d 8.5 altina inmiyor mesela. a.s ye ozel bir durumda degil yani eski tork konvertorlulerin hepsi boyle.

ze623

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aracımı sattım.umarım alan kişi foruma üye olur.konuyu kilitleyebiliriz:)

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Araç satilmiş ve konu sahibinin isteği üzerine konu kilitlenmistir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...