Sağa doğru yanaşırken ince ayar nasıl yapılır?

emretrg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İstanbul trafiğinde bazen 1 cm bile önemli hale geliyor. Bazen yola park eden araçlar bazen dar yollarda karşılıklı geçiş yapabilmek için iyice sağa yanaşmanız gerekiyor ancak sağ aynayı baz alarak yavaşça sağa doğru yanaşsam da milimetrik hesap yapamıyorum birkaç kez aynayı çarptım yandaki arabaya bu yüzden. Bu sadece zamanla gelişen bir şey mi yoksa kendinize özel teknikleriniz var mı?

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben sag aynayi asagi egiyorum dugmeden kaldirimi gormek icin.ama siz aynayi carpiyorsaniz biraz daha tecrubeye ihtiyaciniz var demek

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

emretrg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben sag aynayi asagi egiyorum dugmeden kaldirimi gormek icin.ama siz aynayi carpiyorsaniz biraz daha tecrubeye ihtiyaciniz var demek

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Her seferinde değil iki kere falan yandaki arabaya değdirdim. Sıkıntı daha çok yarım şeridi ihlal eden araçlarda da oluyor. Yani yolun ortasında sağ şeridin yarısını kaplamış yol dar karşıdan da araç geliyor öyle yollarda iyice yanaşık gitmek gerekiyor. Yani sadece park değil hareket halindeyken de iyi ayarlamak gerekiyor o yüzden.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
küçük kör nokta aynaları var aynayla oynamadan 10 numara park ediliyor

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yahu arkadas park etmeyi söylemiyor. Akan trafikte yakin mesafe yan yana geçmeyi kastetmis.
Net bisey soylemek zor. kullandikca goz karari alisiyorsunuz. aliskanlik kazanana kadar acele etmeden gerekirse iyice yavaslayin. vakitle arabanızın boyutlarina alışırsiniz.

emretrg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yahu arkadas park etmeyi söylemiyor. Akan trafikte yakin mesafe yan yana geçmeyi kastetmis.
Net bisey soylemek zor. kullandikca goz karari alisiyorsunuz. aliskanlik kazanana kadar acele etmeden gerekirse iyice yavaslayin. vakitle arabanızın boyutlarina alışırsiniz.

evet demek istediğim oydu. ayna geçince çok sıkıntı kalmıyor zaten. ama bazen sağınızda tek araba oluyor ona yakın geçip arabayı atlatır atlatmaz yani sizin arabanın arkası tamamen onu geçtiğinde hemen sağ yaparak kapladığınız diğer şeridi açmanız gerekiyor. ben sağ aynadan geçtiğim aracı görmeden daha sağa yanaşmıyorum ama bazen genelde göz kararı tahminle yapılabiliyor

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bu durum sadece tecrübe birde o anki ruh hali ile ilgili. Ben şahsen bir noktam vardır. O zaman iğne deliğinden arabayı geçiririm birde bir noktam vardır kocaman yayla gibi yola sığmam. İşin özünde 1 cm kadar bir pay ile bir yere girsem bile trafik içinde söylüyorum sadece bir araç boyu ilerlerim. O yüzden 1cm sıkışarak geçmem beklerim akışında ilerlerim. ;) bu gün 1 cm geçerim diyenler yarın 0.5 geçmek ister sonra bu işi 120 km ile giderken yapmaya kalkarlar. Gerek yok akışında ilerlemekte fayda var. ;)

mustafa_atr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam kullandigin araca alismakla alakali. Birde direksiyon da ne kadar vakit gecirdiginle. Bi aralar arabayla carsiya giderdim hergun, o zamanlar igne deliginden derlerya hani o derece gidiyordum. Simdilerde ise tir gececek yerden yavaslayarak geciyorum. Belkide yasla ilgili de olabilir.

emretrg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam kullandigin araca alismakla alakali. Birde direksiyon da ne kadar vakit gecirdiginle. Bi aralar arabayla carsiya giderdim hergun, o zamanlar igne deliginden derlerya hani o derece gidiyordum. Simdilerde ise tir gececek yerden yavaslayarak geciyorum. Belkide yasla ilgili de olabilir.

yaşla ilgisi pek sanmıyorum unutmuş olabilirsiniz belki alışkanlığı kaybetmişsinizdir belki de kesin bir yöntemi yok ama sanırım.

Kaan Kahramaner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 Kere çarptım aynayı o da ptt'ye gidiyordum şirket aracı ile. PTT'nin önüne biraz hızlı girmek zorundaydım ayarlayamadım tık dedi dokundu. kırılma falan yok onda da. Onun dışında arabanı tanımakla alakalı diye düşünüyorum.