Sağ ön paspasın altında nem?

ÇAVDAROĞLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sağ ön paspasın altında sürekli nem var. Ben aracı alalı 2 yıl oldu demek ki benden önce de su almış olacak ki tabandaki yalıtım keçesi yukarı doğru kabarmıştı. Plastik paspası kaldırdığımda tabandaki halıfleksin üstüne sanki çiğ düsmüş gibi ince bir tabaka halinde nem var. Plastik paspasın arka yüzüne temas eden sıvıyı elimle kontrol ettiğimde kaygan bir sıvıya benziyor. Aklıma antifriz olabilir mi? diye geliyor. Geçen gün kalorifer çalışır vaziyette aracın ön sağ torpido altını, kalorifer boruları vs. el feneri yardımıyla yokladım ama su kaçağı görünmüyor. Kaloriferin ısıtmasında bir sorun yok araçta su eksiltme de yok. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar var mı? Çözüm ne olabilir?

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş bendede var aynı sorun.
inan araba su eksiltmiyo diyodum. ama azda olsa eksiltiyo. yani ayda 1 bardak kadar su eksiltiyordur. o da halıfleksin ıslanması için yeterli.
geçenlerde dikkat ettim. gaz pedalının orda bi boru gözüküyor. bi elledim. elim ıslandı. böyle damla damla atıyor ordan. inanmazsın, o da yeri bayağı bi ıslatıyor.
muhtemelen sende de aynı sorundur. kalorifer peteğine giden boru kaçırıyordur.

tayfunozkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yazdan kalan su olabilir mi. klima dreyni tıkalı ise oralarda birikiyor olmasın.