sabah motor soğukken ön cam buğu çözücü

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar sabahları ön camda müthiş bir buğu oluyor ve önümü göremiyorum.gece soğuktan kaynaklı vs.neyse sabah arabaya binip çalıştırdıktan hemen sonra(15-20sn) ön cam buğu çözücüyü açsam bir zararı olurmu şarj dinamosuna veya motora ??
ön cam buğu çözücü fanı son devirde ön cama üflüyor rezistans falan yok yani ama çok akım çekiyor
bi 5-10 dk bekleyip de açabilirim ama soğukta arabada beklemek istemiyorum ve işe son 10 dk da kendimi atabiliyorum :)
( yani o düğmeyi oraya koymuşlarsa sabahları oluşan buğu içindir heralde ama eski arabamda şarj dinamosu konjektörünü yakmıştı arka cam ısıtıcısı ve kalorifer ısıtmasını son seviyede aynı anda açınca)

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
6 ve 7 arasında ciddi fark var ilginç gerçekten motor titremeye başlıyor 6 dan 7 ye alınca. ben garanti olsun diye 3-4 e kadar düşürüyorum yapacak bişey yok galiba

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İçerdeki nemi aldığı için klimayı açarsanız 3-4 dakika, biraz daha çabuk geçer buğu.

delikanlim9294

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam buğu çözücü spreyler var onu kullanabilirsin.veya bez üzerine az miktar antifriz döküp silebilirsiniz anında çözülecektir.erzurumda yaşadığım için yöntemler gelişiyo haliyle :)