S-Dizayn & Krom'larda kalkma..

bykncrmrt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,

2015 model Edition Plus aracım için daha aracımı teslim almadan Cam, Sis, Tampon ve Kapı Eşik nikelajlarımı siz forumdaşlarımın geçmiş konulardaki tavsiye ve tecrübbelerine dayanarak en iyisi olması açısından S-Dizayn marka tercih ettim ve uygulamayı da kendim deği profesyonel bir servise yaptırdım. Aracı temizleyerek ve nikelajları ısıtarak uygulamayı yaptılar. Sonuç gayet güzel ve hoşuma gitti fakat gel görki cam çerçeve nikelajlarım 1 hafta sonra teker teker kalkmaya başladı. (Sadece cam çerçevesi) Sizlerin tecrübelerinden faydalanmak için durumu buraya yazmak istedim.

Sizin tavsiyeniz nedir?

- Tüm nikelajları ısıtarak söküp çift taraflı bant alıp tekrar mı uygulama yapayım? Bu durumda hangi marka ve model bandı önerirsiniz? (Scotch, 3M vs..)

- Sadece kalkan yerlere kendi yapışkanı ile ısıtıp tekrar sadece o bölgelere mi müdehale etmemi mi önerirsiniz?

- Sadece kalkan yerlere mi yeni çift taraflı bant ile müdehale etmemi mi önerirsiniz?

Ekli dosyalar

• IMG_20160313_104850.jpg
    IMG_20160313_104850.jpg
    69.2 KB · Görüntüleme: 92
  • IMG_20160313_104939.jpg
    IMG_20160313_104939.jpg
    55.5 KB · Görüntüleme: 92
  • IMG_20160313_104916.jpg
    IMG_20160313_104916.jpg
    58.7 KB · Görüntüleme: 92

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt: S-Dizayn & Krom'larda kalkma..

Hocam merhaba,

Tamamını sökmek yerine sadece kalkanları ısıtarak söküp, 3M bant ve silikon yardımı ile yapıştırabilirsiniz. Ancak, cam çerçeveleri sırayla hepsi birbirinin devamı gibi durduğundan birleşim yerlerinde sürtme yapabilir. Yapıştırırken bu hususa dikkat etmeniz gerekiyor. Benim arka kapıların kelebek cam ile birleşim yerinde sıkıntı olmuştu, söküp tekrar yapıştırdım sorun ortadan kalktı

bykncrmrt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Teşekkür ederim dostum değerli yorumların için. Yaptırdığım bayi bu işler için siyah silikon kullanıyordu ama ilerleyen zamanlarda sökmek istersen silikonun çıkması sana sıkıntı yaratır yine de istersen silikonlayabiliriz demişti. Ben kendi yapışkanının yeterli olacağını düşünüp silikon istememiştim. 3M bant alıp dediğiniz gibi kalkan yerleri tekrar uygulayabilriz..

mertk

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

Merhaba, benimde ön tampon ızgara kromunda (s-dizayn marka) kalkma olmuştu, siyah silikon yardımı ile yapıştırdım sanayiye gittiğim bir gün. Çoğu oto tamir dükkanında olan bir malzemedir.
Taşanlara dikkat edin, kurumadan silin, işiniz bitincede kağıt bantla 24 saat kadar korumaya alın, sonra sökersiniz.

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Valla aynı dertten ben yaklaşık 2 yıldır mağdurum sağı yapıyorum sol atıyor solu yapıyorum orta gidiyor bir düzen tutmadı. Hala inadına atıyor önceleri çoluk çocuk çıkarıyor sanıyordum ama sonra farkettim ki kendi kendine atıyor atan yerler de dikkat çekiyor çocuklar çekiyor yamuluyor eğiliyor vs

Keşke tam sarmayaydı da başka marka alsaydım diye çok düşündüm ama iş işten geçti. Her yöntemi denemiş biri olarak birkere şu çift taraflı bant olayına asla inanmayın o bantların en kalitelisi dahi o çıtaları tutmuyor bizzat ben denedim Rüzgar ve yıkamadaki tazzikli su bant mı koyar

Tek bir çaresi var siyah silikon iyice temizleyip basacaksınız silikonu ama şunu da söyleyim ileride eğer çıkarmak zorunda kalırsanız olurya çizik darbe vs gibi şartlardan o fitillerden o siyah silikon çıkmaz direk fitil değiştirmek zorunda kalırsınız

Cam çıtasını siyah silikonla yapıştıran ben ve benim gibi birçok arkadaş eminim o çıtaların oradan kalktığı halini çok iyi biliyor altında berbat bir fitil görüntüsü var

Çare siyah silikon...

bykncrmrt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mertk link' Alıntı:
Merhaba, benimde ön tampon ızgara kromunda (s-dizayn marka) kalkma olmuştu, siyah silikon yardımı ile yapıştırdım sanayiye gittiğim bir gün. ևoğu oto tamir dükkanında olan bir malzemedir.
Taşanlara dikkat edin, kurumadan silin, işiniz bitincede kağıt bantla 24 saat kadar korumaya alın, sonra sökersiniz.

Teşekkür ederim Mert Bey.

adRe J link' Alıntı:
Valla aynı dertten ben yaklaşık 2 yıldır mağdurum sağı yapıyorum sol atıyor solu yapıyorum orta gidiyor bir düzen tutmadı. Hala inadına atıyor önceleri çoluk çocuk çıkarıyor sanıyordum ama sonra farkettim ki kendi kendine atıyor atan yerler de dikkat çekiyor çocuklar çekiyor yamuluyor eğiliyor vs

Keşke tam sarmayaydı da başka marka alsaydım diye çok düşündüm ama iş işten geçti. Her yöntemi denemiş biri olarak birkere şu çift taraflı bant olayına asla inanmayın o bantların en kalitelisi dahi o çıtaları tutmuyor bizzat ben denedim Rüzgar ve yıkamadaki tazzikli su bant mı koyar

Tek bir çaresi var siyah silikon iyice temizleyip basacaksınız silikonu ama şunu da söyleyim ileride eğer çıkarmak zorunda kalırsanız olurya çizik darbe vs gibi şartlardan o fitillerden o siyah silikon çıkmaz direk fitil değiştirmek zorunda kalırsınız

Cam çıtasını siyah silikonla yapıştıran ben ve benim gibi birçok arkadaş eminim o çıtaların oradan kalktığı halini çok iyi biliyor altında berbat bir fitil görüntüsü var

ևare siyah silikon...

Yorumlarınız için çok teşekkürler. Aslında benim de korkum tam anlamıyla yazdığınız gibi "sağı yapıyorum sol atıyor solu yapıyorum orta gidiyor bir düzen tutmadı"..  :-\ 1 haftada böyle olması acaba uygulamayı mı yanlış yaptık diye düşündürdü beni, karşımda bi kaç seçenek vardı tadilat için ama şimdi sizin tecrübenizden sonra çift taraflı bant fikrimi rafa kaldırıyorum. Siyah silikon olayına gelirsek, sanırım artık tek seçenek bu kalıyor geride. Yaptırıp bir daha da sökmeyeceğiz artık, ki zaten mecbur kalmadığım sürece de sökmeyi düşünmem. İlerde çok sıkıtı olursa yeni bir takım alıp değiştiririz artık.  002tuhaff

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Şöyle bir kaç detay daha yazayım ürünlerin hepsini sökün madem yapıyorsunuz baştan temiz olsun

Öncelikle fitillerin temiz olduğundan emin olun Leblebi tanesi kadar silikonu 4-5 cm aralıklar ile nikelajlara nokta şeklinde bırakın ardından yapıştırın üzerine hemen kağıt bant ile destek verin kalsın o şekilde 6-7 saat ama şunuda unutmayın uygulamayı mutlaka gölgede yapın mümkünse kapalı garajda bantlayın aksi halde güneş yiyen bant bütün yapışkanını leke olarak nikelaja ve araca bırakıyor

Neden anlattığınız halde sizinkiler iyi olmadı diyebilirsiniz ben hem bant hem silikon hatasına da düştüm fitiller bantların lekeleri ile kaldı ve 4-5 ayda bir atıyor ufak ufak kenarlardan ama eskiye nazaran buna şükür diyorum

Şunuda belirteyim bu hususta S-Dizayn firmasının bir kabahati kesinlikle yok ilk geldiğinde silikon ile yapışsa hiç problem olmadan sağlam dururdu

Dediğim gibi kağıt bantı yapıştırırken kesinlikle araç serin ve güneş almayan yerde olsun

bykncrmrt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

adRe J link' Alıntı:
Şöyle bir kaç detay daha yazayım ürünlerin hepsini sökün madem yapıyorsunuz baştan temiz olsun

Öncelikle fitillerin temiz olduğundan emin olun Leblebi tanesi kadar silikonu 4-5 cm aralıklar ile nikelajlara nokta şeklinde bırakın ardından yapıştırın üzerine hemen kağıt bant ile destek verin kalsın o şekilde 6-7 saat ama şunuda unutmayın uygulamayı mutlaka gölgede yapın mümkünse kapalı garajda bantlayın aksi halde güneş yiyen bant bütün yapışkanını leke olarak nikelaja ve araca bırakıyor

Neden anlattığınız halde sizinkiler iyi olmadı diyebilirsiniz ben hem bant hem silikon hatasına da düştüm fitiller bantların lekeleri ile kaldı ve 4-5 ayda bir atıyor ufak ufak kenarlardan ama eskiye nazaran buna şükür diyorum

Şunuda belirteyim bu hususta S-Dizayn firmasının bir kabahati kesinlikle yok ilk geldiğinde silikon ile yapışsa hiç problem olmadan sağlam dururdu

Dediğim gibi kağıt bantı yapıştırırken kesinlikle araç serin ve güneş almayan yerde olsun

Uyrılarınızı dikkate alacağım. Çok teşekkür ederim, umarım tertemiz şekilde bu işi hallederiz.. :)

copcu06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim S dizayn çıtaları senesini doldurdu, silikon uygulanmıştı,punta şeklinde, sorunsuz kullanıyorum

bykncrmrt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

copcu06 link' Alıntı:
Benim S dizayn çıtaları senesini doldurdu, silikon uygulanmıştı,punta şeklinde, sorunsuz kullanıyorum

Bizde mecburen silikonlatacağız artık, başka çare kalmadı. Keşke bilseydim ilk uygulamada silikonlatırdım. İç kısmındaki yapıştırıcıların yeterli olabileceğini düşündüm demek ki yeterli değilmiş, kötü bir tecrübe oldu. :)