Rölantıde devrin normalden yüksek olması

Serkann61

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar aracım rölantide devir normalden yüksek duruyo bunun sebebi nedir acaba ara sıra böyle oluyo yarım saat falan kullandktan sonra normale dönüyor

IMG_20210909_163436447a506ed9baef3d.jpg

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar aracım rölantide devir normalden yüksek duruyo bunun sebebi nedir acaba ara sıra böyle oluyo yarım saat falan kullandktan sonra normale dönüyor

IMG_20210909_163436447a506ed9baef3d.jpg
Arka cam rezistansı ısınıyor mu baksana bu durumda

Serkann61

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arka cam rezistansı ısınıyor mu baksana bu durumda
O durumu pasif partikul temizlemede yapıyo bunda hic bakmadım bunun pasif temizlemeden farkı rolantıde yakıt tuketimi normalken(0.5 lt) pasif temizlemede 1.5lt kadar cıkartıyodu

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
O durumu pasif partikul temizlemede yapıyo bunda hic bakmadım bunun pasif temizlemeden farkı rolantıde yakıt tuketimi normalken(0.5 lt) pasif temizlemede 1.5lt kadar cıkartıyodu
Burdan bakınca rölanti düzgün duruyor aracında egr manifold da tıkalı olabilir buda ort. Tüketimi 0.7 ye kadar yükseltir

Serkann61

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Burdan bakınca rölanti düzgün duruyor aracında egr manifold da tıkalı olabilir buda ort. Tüketimi 0.7 ye kadar yükseltir
Rölantide yakt tuketiminde problem yok sadece devir saatinin ibresi normalden yukarıda duruyo biraz sürünce normale dönüyo cok nadir böyle oluyor

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Rölantide yakt tuketiminde problem yok sadece devir saatinin ibresi normalden yukarıda duruyo biraz sürünce normale dönüyo cok nadir böyle oluyor
Egr manifod temizlet map sensörü filan okumuyordur artık tıkanmıştır

Serkann61

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Egr manifod temizlet map sensörü filan okumuyordur artık tıkanmıştır
Egr manifod temizletmek meşakstli bi is mi hocam ne kadar tutar.Map ve maf sensorlerini temizletmistm bi kac ay once

Aömdr

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
@Kaan. hocam benim rölantide hep 0,5-1 arası dalgalanma oluyor . Bazen 0,5 ile açıyoruz bazen daha yüksek değerlerle. Oksijen sensörü halen arızalı . Araç arıza ışığı yakmıyor ama obd de arızayı gösteriyor. Değiştirsem mi yine " usta sorumluluk almak istemedi " daha önce değiştirmemiş olsan değiştirelim derdim dedi :) ben de ne yapacağımı bilemedim:))

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
@Kaan. hocam benim rölantide hep 0,5-1 arası dalgalanma oluyor . Bazen 0,5 ile açıyoruz bazen daha yüksek değerlerle. Oksijen sensörü halen arızalı . Araç arıza ışığı yakmıyor ama obd de arızayı gösteriyor. Değiştirsem mi yine " usta sorumluluk almak istemedi " daha önce değiştirmemiş olsan değiştirelim derdim dedi :) ben de ne yapacağımı bilemedim:))
Aynı şekilde bu sensör yüzünden bir abimizin başına gelmeyen kalmadı benzinli turbo 1.6 o araba sensör yeni değişti düzelmedi duman atma vardı telefonla tarif ediyordum neler neler yaptırdı araba dedim abi sensörü yeni taksan arızalı çıkar taktın Bosch dedi dedim Bosch olmaz aracın güçlü ya Delphi yada GM zorunda yeni idi olmadı bu dediğim Delphi aldı taktı araba düzeldi taktığın marka önemli yani ve net arıza göstermeli kod ne veriyor önemli sanırım oda yakmıyor sadece cihazla gözüküyor diyordu

• Beğen
Tepkiler: Aömdr

Aömdr

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Aynı şekilde bu sensör yüzünden bir abimizin başına gelmeyen kalmadı benzinli turbo 1.6 o araba sensör yeni değişti düzelmedi duman atma vardı telefonla tarif ediyordum neler neler yaptırdı araba dedim abi sensörü yeni taksan arızalı çıkar taktın Bosch dedi dedim Bosch olmaz aracın güçlü ya Delphi yada GM zorunda yeni idi olmadı bu dediğim Delphi aldı taktı araba düzeldi taktığın marka önemli yani ve net arıza göstermeli kod ne veriyor önemli sanırım oda yakmıyor sadece cihazla gözüküyor diyordu
Evet hocam sensörün orijinal olup olmadığı şüpheli... en azından ısı- sıcaklık sensörünü çözdüm bu süreçte ... usta sensör sonda arıza falan bir şeyler dedi. Risk alıp orjinali ile değiştireceğim . Lakin sanayiden mi internetten mi temin etsem bilemedim. Sanayiden ısı- sıcaklık aldım kapalı bir poşetin içinde üstünde hiçbir etiketi olmayan bir ürün verdiler :)