Rölantide 5,5 LT

blackblade

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aracımın çok yaktığını tahmin ediyordum fakat bakmaya fırsat bulamıyordum. Bugün dikkat ettim Araç rölantide 5,5 lt anlık tüketim gösteriyordu. Epey süre gösterdi ardından 1,5 LTye kadar düştü.100 TL kadar benzin aldım aracıma yarım depoyu biraz geçti 60 km kadar yol yaptım çeyrek deponun altına indi. Çok acayip geldi bana deden olur bu ?
Araç Ecotech GSİ aracı hor kullanmıyorum normal rutin kullanım.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Soner bey aracınız yakmıyor resmen içiyor yakıtı... Aracınızın kilometresi ne durumda ? Bakımları ne durumda ? Yaşa göre değerlendirecek olursak segman, piston durumuna kadar bakmak lazım...

blackblade

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Soner bey aracınız yakmıyor resmen içiyor yakıtı... Aracınızın kilometresi ne durumda ? Bakımları ne durumda ? Yaşa göre değerlendirecek olursak segman, piston durumuna kadar bakmak lazım...
Aracım 228000 küsürat. Motoru sıfırdan toplandı Eksantrik devir sensörü ve EGR hariç tüm sensörleri sıfır alındı. Yakın zamanda bakımlarını yaptırdım Değişmesine acil gerek olmamasına rağmen üzerinde az yağ var diye triger değiştirdim. Genel olarak bakımlı bir motor var. Tek sorunum var onuda çözemiyorum soğuk çalıştırmada araç rölantide bir süre sanki bir yeri tıkalıda zor çalışıyor gibi çalışıyor ve siyah duman atıyor. Sonra normal saat gibi çalışıyor.

blackblade

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Güncel...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Aracım 228000 küsürat. Motoru sıfırdan toplandı Eksantrik devir sensörü ve EGR hariç tüm sensörleri sıfır alındı. Yakın zamanda bakımlarını yaptırdım Değişmesine acil gerek olmamasına rağmen üzerinde az yağ var diye triger değiştirdim. Genel olarak bakımlı bir motor var. Tek sorunum var onuda çözemiyorum soğuk çalıştırmada araç rölantide bir süre sanki bir yeri tıkalıda zor çalışıyor gibi çalışıyor ve siyah duman atıyor. Sonra normal saat gibi çalışıyor.
Motoru ilk çalıştırırken ve sonrasında hemen gaza basarsanız araç otomatik jikle sisteminden çıktığı için motor ısınana kadar düşük devirde çalışır. Siyah duman ise yakıt sistemi ile alakalıdır. Aracı ilk çalıştırmada gaz pedalına hiç basmadan çalıştırıp (sonrada gaza basmadan) bir de öyle gözlemleyin.

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
tüketim fazla gibi. motor revizyonundan sonra bence bir ayar yapılması lazım.