Rölanti de iken sağ önden gelen hafif sürtme sesi

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ynt: Rölanti de iken sağ önden gelen hafif sürtme sesi

ecelnico link' Alıntı:
Hangi servis ve teshisi kim koydu acaba tınaz a getirdim genel bir sorun oldugunu komprosör değişsede sorunun devam ettiğini söylüyorlar.

Siz onlara gidin içinizden "hasiaa" derken yüzünüzde "hadi len" ifadesi olsun ve "Allah Allah?" diye sorun. (:)

Kompresörü değil kondansatörü denesinler o zaman. :)

Valla ben Karşıyaka Arkas'ta değiştirmiştim gittim har har ses geliyor dedim, adam steteskop gibi birşey taktı kulağına, motoru dinledi ve klima kondansatörü dedi. Değişim uzun sürdü parça geç geldiği için ancak parçayı değiştirdiler bir daha da öyle bir ses duymadım. Genel bir sorun gibi ultra sallamasyon, mega atmasyon, buttan servis edilen bir laf duymadım lakin. (:)

Ha, EGEM Araştırma Merkezi'de iyidir mesela burada ama Balıkesir tarafında bizim Tolga Karaca'nın sözü geçer diye tahmni ediyorum. :)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ynt: Rölanti de iken sağ önden gelen hafif sürtme sesi

kadirdnc link' Alıntı:
evet benim araçtada var şu anda o har har har sesi. sağ çn taraftan geliyor. araba rölantide çalışıtğında. servise göstermedim henüz ve servis ilede sıkıntı yaşıyorum açıkcasıda opel den soğudum artık.

İnsanı Opel'den soğutan genellikle servislerin alakasız, bilgisiz ve çözüm sunmaktan uzak yaklaşımları oluyor. Ancak bu sesi küçümsemeyin derim ve gerekirse yakın şehirlerdeki başka servislerde çözüm arayın, çünkü 2002 senesinde Astra G aracımızın klima kondansatörü arıza yaptığında o zamanın rakamlarıyla 3 milyar masraf çıkartmıştı aklınızda bulunsun. Sonuçta kondansatör klimaya, klima motora sonra hepsi motora gibi durumlar olabiliyor. (:)