RG (Racing Gear) Mega White H7 3800k Aldım

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba.

Bugün balgat finspeed'e gittim. Aslında OSRAM Night Breaker yada Silverstar almayı düşünüyordum ama osram ve philips satmadıklarını söylediler. RG varmış.

Kısa farlara RG Mega White H7 3800K taktırdım. Diğerleri gibi bu da 12 V ve 55 W (100 W görüntü sağladığı da yazıyor tabi, tıpkı evlerde kullandığımız tasarruf ampuller gibi). Parklara aynı markanın led olarak park lambalarını taktırdım. Onlar mavimsi. Sislere ise yine RG Mega White yalnız H1 takıldı.

Bunların dışında krom-nikel plakalık da taktırdım (ön-arka takım:) )

Bunların hepsini 75'e hallettim.

Fotoğraflar altta. Yalnız çekimler gündüz çekimi. Gece çekimlerini gece çıkınca çekip döndüğümde ekleyeceğim. Finspeeddeki arkadaş gayet güzel ilgilendi. Normal sarı farlarından da daha az görürsün haberin olsun dedi. Sarı ışık gibi olmaz dedi. Biliyorum dedim. Sarı 10metreyi net gösterirse bu 7 metreyi net gösterir gibi birşey olur dedi. Ama angel takınca mercekler odaklayacağından angel'da daha iyi görüş sağlar dedi. Xenon ile de kıyaslamamak gerekir dedi haklı olarak. Neticede ben denemek için aldım bu ampulleri. Bakalım sonuç ne olacak.

ampul kutusunun içindeki sizi yanıltmasın. onlar orjinal çıkanlar.

Son düzenleme:

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gece izlenimlerimden bahsedeyim. Öncelikle beyaz halojen ampulün sarı normal ampul yanında bariz aydınlatma farkı olduğunu belirteyim. Aslında aydınlattığı mesafe aynı. Ancak yeterince aydınlık değil. Ankarada eskişehir yolu vs. aydınlatmalı yollarda önümde farlarımın açık olduğunu anlayamadım. Hadi bu doğal. Çünkü sarı güçlü ışıklarla aydınlatılmış yolda beyaz ışık kaybolur. Sarı baskındır.

100. yıl semtinde karanlık ara sokaklardan geçtim. Sarı kadar olmasa da yine de kör gibi değilsiniz.

Dikkat çekmeye gelince. Gerçekten dikkat çekici. Dikkatle bakıyorlar. Koyu füme araçta da çok şık durdu gerçekten. Özellikle bir yerde durmuş bekliyorken ve sadece parklar yanıyorken gerçekten mükemmel.

Yağmur ve siste bu ampuller nasıl olur tahmin edebiliyorum. Büyük ihtimal sarıları aratırlar. RG Mega White yeterli değildir belki. Belki OSRAM silverstar alsam daha güzel olabilir. Onu daha sonra denemeyi düşünüyorum.

~~NEO~~

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun...İzlenimlerini paylaşman, bizi bilgilendirmen güzel...Fakat güzel bir görüntü olsun derken görüş sorunu yaşamak sorun olmasın dikkatli ol...Trafik bu şakaya gelmez...Ben sırf bu nedenle askıya aldım bu işi...Xenon kit ve komple Angellı far sistemiyle değiştiricem bi kaç yerden de fiyat aldım...2 araç var yapılacak...Eleman araç sayısı artarsa fiyatta düşer dedi...Eğer düşünürsen birlikte yaptırırız..Hem ucuza mal olur, hemde görüntü konusunda sorun yaşamayız..Nasılsa Ankara'dayız....

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kullandığım yollar hep aydınlatmalı yollar. Yani görüş sorunum yok. Sokak lambası olmayan ara sokaklarda ise yolumu görüyorum ama sislerle de açık olursa net oluyor. Yoksa biraz soluk kalıyor tabi. Ama önümü yine de görüyorum. google'da bu lambalarla ilgili katalog resimleri var daha parlak aydınlatıyormuş gibi, alakası yok. O kadar değil. Kör gibi değilsiniz ama normal havada, yalnız yağmurda nolacak merak ediyorum. Çok kötü olursa eskileri takacağım.

Finspeed'deki arkadaş mercekli angelların 400 falan oldugunu söyledi. Xenonda ise kampanya varmış 290a takarız dedi. Bonus karta da 12 taksit yaparız dedi ama banka ufak bir yüzde komisyon alıyormuş. Benim de amacım biraz böyle 20-30 liralık ampullerle idare edip angel-xenon'a geçmek. Ama birkaç ay bekleyeceğim. Mayısta düğünüm var para lazım :)

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadasım benım evım balgattakı finspeedin tam karsısında(mavi apartman)gormussundur belkı.ben senı gordum galıba.fume renklı astra g dukkana dogru bakar sekılde duruyordu,onunde bır arac vardı hatta:D

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadasım benım evım balgattakı finspeedin tam karsısında(mavi apartman)gormussundur belkı.ben senı gordum galıba.fume renklı astra g dukkana dogru bakar sekılde duruyordu,onunde bır arac vardı hatta:D

evet o bendim arkadaşım:) ama sanırım philips crystal vision alacağım netten sipariş verip. güzel görünüyor ama yetersiz işte. yani şimdilik yetiyor ama kötü hava koşullarını da düşünüyorum

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün da bauhaus'tan osram silverstar aldım. yarın takıp deneyeceğim ve izlenimlerimi paylaşacağım. çok büyük ihtimal RG'lerden çok daha iyi olacak aydınlığı. ama ne kadar beyaz bilmiyorum. orjinal osram. made in germany. ama kelvin değeri yazmıyor. sarımsı olabilir bu. zaten camı renkli değil.

Son düzenleme:

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Osram Silverstar H7 kısa far deneyimim. Bugün kendi aracıma gündüz taktım. Gündüz güneşli havada yaktım ve farlara baktım. Bariz sarı aydınlattı. Zaten ampul şeffaf.Mavi boyalı değil. Gece ise gayet iyi sonuç aldım. Şunu belirtmeliyim ki gerçekten güçlü ışık veriyor. Aracı park edip karşısına geçtim. Görüntüsü öyle beyaz değil ama normal far kadar da sarı değil. Sonuç olarak aydınlatması iyi olmayan beyaz ışıktansa bunu kullanmaya devam etmeye karar verdim.

Not: Gece de yolunuz sarımsı aydınlanıyor, silverstar'ın reklamındaki gibi silver=gümüş rengi yani beyaza kaçan bir aydınlatma değil.