Resimdeki fara kaçlık zımpara ile başlamam lazım?

_berkay_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uygulama bittikten sonra (plastx) cilayı 15 günde bir yenilemeniz gerekecek aksi takdirde farınız mat bir hal alacaktır..bunları temizleyip satıp çıkma temiz far bakabilirsiniz

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dediğiniz gibi 2 hafta snra farlar mat hale mi dönüyorrr ????

benimde araca böyle bişey yapmayı düşünüyordummm :(

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 hafta sonra mat hale geldigini deneyenlerden henüz duymadım. bence uzun süre bu halinden çok daha iyi kalacaktır, ama zımparadan sonra koruma kalkanı gitmiş olacak.

plastx ciladan ziyade en ince zımparanın bırakmıs oldugu izleri alan pasta, yani koruma değil aslında aşındırıcı.
arada bir wax atılıp korunabilir birazda olsa korunabilir

aliergun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.hobbyrc.com
imzamdaki arabamın sol farı çıkmacıdan alındığı için oldukça çizikliydi ve nokta nokta darbe izleri vardı. 600 kumdan başlayıp 2000 kum ile bitirip zımparaları uygulamadan once yarım saat suda bekleterek ve sürekli su sıkarak uygulama yaptım..

Ardından plastx i el ile denedim. sonuç hüsran hiç bir işe yaramıyor.. Boyacıların zımpara yaparken kullandığı havayla çalışan makineye polishing pad takarak denediğimde sonuç biraz daha iyiydi..

polisaj makinemi aldıktan sonra paşa paşa meguiars m105 ve menzerna po 85re ile geçip waxladım. 6-7 aydır uygulama yapmadım farlara. Hala ilk uygulama yaptığım şekildeler..

Sizin farınızın sadece üst kısmı hasarlı. Verniği kalkmış. Okside olan yerlerde zımparayla daha kolay sonuç alınır.. çunku oralar vernikli tabakaya göre daha yumuşamıştır..

Eğer farların bütününe uygulama yapıcaksanız vernik tabakasını kaldırmak için 400-600 kum zımparadan başlamanız gerekir. sadece üst kısmına uygulama yapıcaksanız 800-1000 kum zımparayla başlamanız yeterli..

yanlız zımparayı uygularken bir bloğa sarmanız her yere eşit kuvvet uygulamanızı sağlar. zımpara yaparken dairesel hareketler yapmayın. ileri geri şeklinde uygulayın ve sonrasında mutlaka bir polisaj makinasıyla bitirin. sıfırı gibi olucaklardır;)

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
izmirde yaptırdım ben,yıkama esnasında direkt tanzikli su tutulmazsa diğer çevresel bozuculara karşı min 6 ay garanti vermişlerdi..Son kat atılan cilanın 15 günde bir yenilenmesine gerek yok bence.gider yani.

ogretmen0761

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gittigidiyor da erdemboya var. Ben bir kaç ay önce ondan almıştım.

gittigidiyor'da erdem boya'nın dükkanını bulamadım,sahibinden.com'da erdem oto diye bir dükkandan aldım(aynı şahısa mı aittir bilmiyorum).15 lira(1500-2000-2500-300).
Müsait olunca yapacağım,sonucu yazarım.
Herkese teşekkürler.

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
15 günde bir yenileme işine anlam veremiyorum, zımparalı yüzeye polish yerine wax mı atıyorsunuz acaba:D