Renault FLUENCE????

Nzmgkcng

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar dün otobana çıkarken arkamdaki fluence sellektör Atinca dellendim. Tam viraj cikisi triptonige alip vites düşürdüm ve Allah ne verdiyse bastim. Tabi adamda arkamdan basti. 4.viteste 120 ye kadar cevirdim. Ve 150 ye kadar adamla arabayı acamadan önlü arkalı gittik Öylece.. Canım acayip acayip sıkıldı. Orda burda dalga gectigim tipsiz fluence benim gözüm gibi baktigim 140 hp lik 1.4t astrama kafa tuttu.. Yani 140 hp nin Hakkı bu olmamali, yada arkasında turbo yazan arabanın Hakkı bu olmamalı die düşündüm. Sanirim bizim arabalardaki en buyuk handikap agirlik. 1500 kilo bu araba icin cok fazla, bu acıdan mühendislik Zayıf malesef. Daha onceden boyle deneyimi olan veya bu konudan şikayetçi arkadaslar görüşlerini yazarlarsa cok sevirim..

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt: Renault FLUENCE????

Hocam fluence'yi küçümsemedim hiçbirzaman, 1.5 dCi motorlar kuvvetlidir. Seridir. Manuel olduğunu düşünüyorum ayrıca EDC şanzuman aktarmada yumuşak geçişler yapıyor. Ama sizinde dediğiniz gibi arabanın ağırlığı maalesef çok büyük bir faktör. Balon kasalı Fluence hafif ve dizel motorun torku kayda değer.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

1.5 DCI motor çok seri hocam. Araç hafif, motor atik olunca böyle durumlar meydana gelebiliyor. Ama düzlükte aynı standartlarda iki motoru karşılaştırırsak 1.4 Turbo her türlü alır gider diyorum.

Geçen hafta kaç motor olduğunu bilmediğim bir Jettayla 3 kere kapıştım LPG'li aracımla. 1.6 Atmosferik çok iyi bir motor değil performans açısından üstüne bir de LPG olunca gitmiyor falan diye düşünüyordum ama TC'yi kapatıp yapıştırınca gidiyor. :)

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İş yerinde fluence var kullanıyorum ama 1.4 t kafa tutabileceğini sanmıyorum.  023hm

Nzmgkcng

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Iste balon kasa fluence oyle gidince ister istemez vayyy anasını oluyor insan.. Gecen bu yeni çıkan pejo 308 testini izledim araba 1160 kg arkadaslar, 115 hp ve 0-100 10.2 sn:) malesef active selectlerde gücü yere aktarma problemide cok fazla.. Bir abimde 180 lik otomatik var. Ne onun arabasında ne benim arabamda bilmeyen bi insani bindirip Gözlerini kapatsak, bu araba 180 yada bu araba 140 civarı demez malesef.. Umarım opel ilerde bu ise bi çözüm getirir.. Bu arada yeni sidi motorlarda cacikmis sanirim

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun :) Ben ilk aracı aldğımda bir poloya kafa tuttum adam beni kaldırdı attı kenara arkadan el salladım... Meğer Polo GTI mış sonradan gördüm :D

Daha sonra 408 ile kapıştım o da beni çok zorladı yetişemedim adama öyle aynı hızlarda gittik 160 a bile çıkamadım..

Bu bahsettiklerim çevre yolunda 4 şeritli yollarda yapılmış hızlar kesinlikle şehir içinde bu şekilde kullanmam.. Bir de şunu belirteyim aracım 14bin km oldu ve şu anda o kadar iyi ezberledim ki aracın karakterini çok rahat kapışabiliyorum her türlü araçla :D Uzun yolda keyifli oluyor ama şehir içinde tavsiye etmem kimsenin canını tehlikeye atmam...

Bu arada ilk virajda o fluence i geçerdiniz çünkü yerden yüksek ve bize göre nispeten hafif bir araç.. Ancak Aydının da dediği gibi ödüllü motor sanırım Mercedes bile kullanıyor bu motoru...

Nzmgkcng

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sanada gecmis olsun Murat kardesim. Bu arada fluence zaten benim arkamdaydi, beni geçemedi ama bende uzayamadim;) yazılım yaptiracam o olacak. 30-40 arası hp arttırımı yapiyorlar.

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Nzmgkcng link' Alıntı:
Sanada gecmis olsun Murat kardesim. Bu arada fluence zaten benim arkamdaydi, beni geçemedi ama bende uzayamadim;) yazılım yaptiracam o olacak. 30-40 arası hp arttırımı yapiyorlar.

Forumumuza üye bir arkadaşım satmadan önce yazılım yüklettirdi, 170 bg oldu aracı. Şimdi alan kişide bunu bilmiyor, adam 140 beygir diye biniyor :D

ray55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aydn link' Alıntı:
Forumumuza üye bir arkadaşım satmadan önce yazılım yüklettirdi, 170 bg oldu aracı. Şimdi alan kişide bunu bilmiyor, adam 140 beygir diye biniyor :D

bu güzelmiş:)

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aydn link' Alıntı:

Ben 140 beygiri ve aktarmayı yeterli buluyorum.. Yeterli bulmadığım tek kısmı Gaz tepkimesi... Euro5 diye diye araç zevkimizi elimizden aldılar :D