Racechip 1.3 cdti Test

Dega

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar geçen hafta içi aracıma forum üyesi huseyin0667 arkadaşımızdan ikinci el Racechip aldım. Aracıma takar takmaz farkı hissettim ayarı 1-1 de gelmişti. Ben bazı ayarları denedim yükselttikçe performans arttı. Gayet memnun kaldım hafta sonuda Dyno testine götürdüm 117,6 Bhp ve 235,3 Nm çıktı ayarlarda 5-2 deydi. Sanırım dahada yükseltsem, güç bu oranda artacaktı.Tabi ben ayarı tekrar 1-1 e getirdim bu bana yeter. Buradan huseyin0667 arkadaşımada teşekkür ederim güzel bir alışveriş oldu.Herhangibir arıza ışığı, siyah duman veya olumsuz birşey olmadı şu ana kadar İnşallah bundan sonrada bir sorun ile karşılaşmam. Herkese iyi forumlar.

http://i.hizliresim.com/ml6dNV.jpg

huseyin06671

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Racechip 1.3 cdti Test

Dega link' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar geçen hafta içi aracıma forum üyesi huseyin0667 arkadaşımızdan ikinci el Racechip aldım. Aracıma takar takmaz farkı hissettim ayarı 1-1 de gelmişti. Ben bazı ayarları denedim yükselttikçe performans arttı. Gayet memnun kaldım hafta sonuda Dyno testine götürdüm 117,6 Bhp ve 235,3 Nm çıktı ayarlarda 5-2 deydi. Sanırım dahada yükseltsem, güç bu oranda artacaktı.Tabi ben ayarı tekrar 1-1 e getirdim bu bana yeter. Buradan huseyin0667 arkadaşımada teşekkür ederim güzel bir alışveriş oldu.Herhangibir arıza ışığı, siyah duman veya olumsuz birşey olmadı şu ana kadar İnşallah bundan sonrada bir sorun ile karşılaşmam. Herkese iyi forumlar.

http://i.hizliresim.com/ml6dNV.jpg
Üründen memnun kalmanıza sevindim, hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın...

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben daima karşıyım bu uygulamalara.Araç zaman içinde zaten dpf dolduracağı için umarım pişman olmazsınız.Ama 118 beygir iyi bir değer.

Dega

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

albertxx link' Alıntı:
Ben daima karşıyım bu uygulamalara.Araç zaman içinde zaten dpf dolduracağı için umarım pişman olmazsınız.Ama 118 beygir iyi bir değer.
Dediğim gibi ben bunu performans için almadım zaten 1.3 motordanda bunu beklemek yanlış olur.Sadece ilk kalkış ve hızlanmalarda biraz daha atak olsun diye.Pot ayarlarınıda kısık tuttum bana yeterli

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Umarım dpf sıkıntısı yaşamazsınız.İlerleyen dönemde çok oldu bunu yaşayan.

Dega

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

albertxx link' Alıntı:
Umarım dpf sıkıntısı yaşamazsınız.İlerleyen dönemde çok oldu bunu yaşayan.

İnşallah yaşamam bakalım artık.

mustimx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Çok merak ettiğim bir şey var hep görüyorum nette 2. el satılık racechip madem bu kadar faydalı neden insanlar bunu alıp kullanıp satıyorlar?

mrt54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
u1312.hizliresim.com

thnxx
mustimx link' Alıntı:
ևok merak ettiğim bir şey var hep görüyorum nette 2. el satılık racechip madem bu kadar faydalı neden insanlar bunu alıp kullanıp satıyorlar?

Sanırım En Güncel İlan Olduğu İçin Buna Benim Cevap Vermem Gerekli Benim Durumum biraz farklı diğer arkadaşalr neden almış neden satıyolar pek bi bilgim yok ben aracımı yeni aldım ve üzerinde geldi aldığım kişi yeni taktırmış ve çıkartmadı gerçekten performans olarak arabaya katkısını söktürdükten sonar hisettim yalnız aracımızı aktif olark eşim  kullanıyor hergün okula gidiyor geliyor okul yolu da evden git gel 6-7 km ve ara sokaklardan gidiliyor ne yazık ki eşim olayı kavrayamadı ve arabanın o ani hızlanışı sıkıntı yarrtı bende performans bana lazım olmadığı için satmaya karar verdim ki fiyatıda çok uygun tuttum bu işlere meraklı bir arkdaşımızın işi görülsün...

mecar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bizzat 1500 km racechip kullanmış biri olarak yorumu mu yazayım.֖ncelikle performansa etkisi kesin.Ancak bu etkiyi almak için 2-2 veya 5-2 gibi ayarlara getirmek gerekiyor.Arac baya bir toparlıyor .Tak çıkar olması çok güzel bir olay( remap yerine ,box tercih etme sebebimdi).İkinci el uyguna bulabiliyorsunuz ,memnun kalmazsanız satabiliyorsunuz.Remap gibi yaptın kaldı derdi yok.Buraya kadar herşey güzel.Yaşadığım olumsuzluklar ise ;֖ncelikle benim aracım yeni kasa astra dizel(dpf li),Dpf ile tanışmanızı sağlıyor :DSebebi inanılmaz kurumlama yapıyor ve çiğ mazot yaktırıyor.Bu durumda Sırasıyla gizli temizleme ardından dpf doldu sürünüz ve hala racechip takılıysa dpf doldu en yakın servise başvurunuz yazısı çıkıyor.Ben bunu uzun yolda kullandım ona rağmen dpf doldu.Ayar 2-2 deydi,daha üstünü açmamıştım bile.Yolda kalıcam diye epey endişelenmiştim.ևünkü o zamanlar ne race chip i nede aracımı çok tanımıyordum  :(En son artık araç kendi temizleyemez oldu.Servise gittim (garantim bitmişti)box sıkıntı sökmeliyiz dedi.Söktük ardından aracımız obd üzerinden dpf temizliğine geçirildi 25 dk manuel rejenarasyon yapıldı.O günden sonra dpf si olmayan punto kullanan birine sattım.O gün bugündür gizli dpf temizliği hariç (bu normal bişey)birkez dahi dpf doldu sürünüz uyarısı görmedim(15bin km oldu).Ve rolantinize dikkat edin.Motor ısındığında rolantide anlık tüketimi açın 0.4-0.5 l/h den yüksek sayılar çıkıyor.(en azından bende öyle olmuştu.)Uzun vadede mazot pompası ve enjektörler için sıkıntı yaratıyormuş ama ben çok az kullandığım için bişey diyemiyeceğim.Bu arada su an aracımda remap box v.b . bir uygulama yok.Ama tavsiyem chip tuning yaptırmanız.Uzun araştırmalarımda 120-123 bg güçler çıktığını öğrendim.Ancak benim gibi dpf takıntınız varsa önerilen 115 bg seviyelerinde yapılan bir yazılım.Kolay kolay dpf uyarısı ile karşılaşmazsınız.Bakımdan bakıma bir kere Berner dpf temizleyiciyi katkıyı deponuz doluyken atmanız, dpf nin yanma ısısını düşerebiliyor.Dpf için Faydası oluyor.Aracını kısa mesafe kullanan veya chiptuning -box kullananlara öneririm...