RACE CHİP İLE 80.000 KM ANIM !

anilx1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
MERHABA ARKADASLAR
İsmim Anıl kocaeliden katılıyorum aranıza yeni üyeyim
başlıktada okundugu üzere size yasadığım başımdan gecen her seyi anlatıcam
Eski sattıgım aracım Astra 1.3 cdtı 2011 race chip kullanıyordum

Chipi taktırmadan önce aracım 65.000 km deydi,istanbulda chipi kendi yetkılı bayısınden 500 tl karsılıgında aldım ve uygulatım,

Uygulama için size bilgi vereyim sadece motorun ustundekı koruyucu plastik kapak sükülüyor ve chip enjektör lerın oldugu yerdekı sensore palalel baglantı ıle baglanıyor..

Benim kullandıgım cihaz normal olan bunların pahalılarıda var ( ultımate,pro2 ) gibi
lakin 2.0 lt araclar ıcın tavsıye ediliyor ,bizim araclarımızda en ucuz olan ve en pahalı olan arasında max. 5 beygir oynuyor  buda 1000tl fazladan vermenize değer mi bilemem

Chipin üstünde iki adet pot var biri G֜և diğeri DEViR ( deneyimlerim karşısında 2. potun hem devir hemde torku arttırdıgını farkettim )

Race chip kapalıyken son hız 190 gördüğüm aracımla 2.2 ayarında 205 gördüm bursa-ist yolunda

1 ay bitti yağ değişimini yaptım mobil esp 0-40 yağ koydum tum fılıtrelerı değiştirdim

200 tl karsılıgında Egr ve Dpf iptali yaptım

Evet sımdı sıra geldi Box un gucunu 2.2 den 7 - 7 seviyelerine cıkartmaya 

ilk başta korkmadım dersem yalan olur motor patlar silindir erir pompa yanar vs vs 

ama 80.000 km oldu şunu anladım opelin motorlar gerçekten sağlam 

aracın gücüne gelmek gerekırse  1.2.3 üncü videslerde DEDE gibi giden aracım 4 nala koşmaya başladı 

Ben buna kanmadım ve gittim 50 tl ye aracımı dynoya soktum 

Sonuç 7-6 ayarında aracın gücü = 114 bg 244,2 Nm Tork

Görünce şok oldum ve yola koyuldum sıra geldi avlanmaya 

çalıştıgım yerdekı arkadasımı gaza getirip Roll yaptık 

Ford focus 1.6 tdci 110 hp 2010 model

beyler 4 kalkış yaptık ve hızım 110 km ye geldiğinde focusla aramda 3 boy fark oluyor 

Lakin arkadasımın dedıgıne göre aracımın arkasından gercektende Sanayi bacası gibi siyah duman cıkıyor 

Siyah duman konusanada değineyim 6 senelik dizel kullanıcısıyım, siyah duman motorun zengin karışımla çalıştıgını gösterir motorun yağ yaktıgıyla uzaktan yakından alakası yoktur !!!

7500 km de bir yağ deşimi yapılması gerekıyor 

sonuc olarak sınfıımın cogu araca atladım 
Seat ıbıza 1.2 tsı 115 hp +hava filt
ford focus 1.6 tdci 110 hp
Megane 3 1.5 dci 110 hp
reno clio 90 hp

motora her hangı bir zararını görmedim carbon clear yaptırmak gerekır ama

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: RACE CHİP İLE 80.000 KM ANIM !

Limitleri oldukça zorlamışsın bu ayarlarda motorun fazla direnç gösterebileceğini sanmıyorum satın alan kişiyi tanıyormusunuz yani görüşüyormusunuz aracın son durumu nedir.

Mekseline

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

oasys76 link' Alıntı:
MERHABA ARKADASLAR
İsmim Anıl kocaeliden katılıyorum aranıza yeni üyeyim
başlıktada okundugu üzere size yasadığım başımdan gecen her seyi anlatıcam
Eski sattıgım aracım Astra 1.3 cdtı 2011 race chip kullanıyordum

Chipi taktırmadan önce aracım 65.000 km deydi,istanbulda chipi kendi yetkılı bayısınden 500 tl karsılıgında aldım ve uygulatım,

Uygulama için size bilgi vereyim sadece motorun ustundekı koruyucu plastik kapak sükülüyor ve chip enjektör lerın oldugu yerdekı sensore palalel baglantı ıle baglanıyor..

Benim kullandıgım cihaz normal olan bunların pahalılarıda var ( ultımate,pro2 ) gibi
lakin 2.0 lt araclar ıcın tavsıye ediliyor ,bizim araclarımızda en ucuz olan ve en pahalı olan arasında max. 5 beygir oynuyor  buda 1000tl fazladan vermenize değer mi bilemem

Chipin üstünde iki adet pot var biri G֜և diğeri DEViR ( deneyimlerim karşısında 2. potun hem devir hemde torku arttırdıgını farkettim )

Race chip kapalıyken son hız 190 gördüğüm aracımla 2.2 ayarında 205 gördüm bursa-ist yolunda

1 ay bitti yağ değişimini yaptım mobil esp 0-40 yağ koydum tum fılıtrelerı değiştirdim

200 tl karsılıgında Egr ve Dpf iptali yaptım

Evet sımdı sıra geldi Box un gucunu 2.2 den 7 - 7 seviyelerine cıkartmaya 

ilk başta korkmadım dersem yalan olur motor patlar silindir erir pompa yanar vs vs 

ama 80.000 km oldu şunu anladım opelin motorlar gerçekten sağlam 

aracın gücüne gelmek gerekırse  1.2.3 üncü videslerde DEDE gibi giden aracım 4 nala koşmaya başladı 

Ben buna kanmadım ve gittim 50 tl ye aracımı dynoya soktum 

Sonuç 7-6 ayarında aracın gücü = 114 bg 244,2 Nm Tork

Görünce şok oldum ve yola koyuldum sıra geldi avlanmaya 

çalıştıgım yerdekı arkadasımı gaza getirip Roll yaptık 

Ford focus 1.6 tdci 110 hp 2010 model

beyler 4 kalkış yaptık ve hızım 110 km ye geldiğinde focusla aramda 3 boy fark oluyor 

Lakin arkadasımın dedıgıne göre aracımın arkasından gercektende Sanayi bacası gibi siyah duman cıkıyor 

Siyah duman konusanada değineyim 6 senelik dizel kullanıcısıyım, siyah duman motorun zengin karışımla çalıştıgını gösterir motorun yağ yaktıgıyla uzaktan yakından alakası yoktur !!!

7500 km de bir yağ deşimi yapılması gerekıyor 

sonuc olarak sınfıımın cogu araca atladım 
Seat ıbıza 1.2 tsı 115 hp +hava filt
ford focus 1.6 tdci 110 hp
Megane 3 1.5 dci 110 hp
reno clio 90 hp

motora her hangı bir zararını görmedim carbon clear yaptırmak gerekır ama
dpfyi nerede sokturdun o fiyata usta:) ariza isigi felan yaniyor mu? Down pipe mi yaptilar?
Zaten siyah dumanin nedeni dpf iptalinden dolayi dediginiz gibi zengin karisim. 
Bende chip kullaniyordum dpf tikamasidan dolayi degistirdim. Epc markali cift kontrol uniteli daha soft bi yazilim bulunan modelini kullaniyorum gayet memnunum. Performansida tatmin ediyor:)

Sizden ricam0-100 hizlanmaniz kac saniye acaba?

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Siyah duman cevreyi kirletmiyor mu?

anilx1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mekseline link' Alıntı:
dpfyi nerede sokturdun o fiyata usta:) ariza isigi felan yaniyor mu? Down pipe mi yaptilar?
Zaten siyah dumanin nedeni dpf iptalinden dolayi dediginiz gibi zengin karisim.   
Bende chip kullaniyordum dpf tikamasidan dolayi degistirdim. Epc markali cift kontrol uniteli daha soft bi yazilim bulunan modelini kullaniyorum gayet memnunum. Performansida tatmin ediyor:)

Sizden ricam0-100 hizlanmaniz kac saniye acaba?

Kuzenim kafasına gore bıseyler yaptı 200 lıranın ıcınde 100 lırada arıza ısıgı sondurme parası :)

0-100 ölçümünü sağlıklı bir sekılde yapamadım düzgün bir asfalt lazım cunku arac 3. vıdesde bıla sarmakran kafasını asfalta koyamıyor.Tahmini bir rakam veya klonometre ıle ölçüm değerlerimi sorarsan 10 saniyenin altında aracta bir kaç işlem daha yapıldı daha sonrasında satılmadan 2 hafta önce filtreler degıstı tahmınımce 120 hp lere yakın bır degerde olmustur,lakin alanda satanda bu durumun farkında motor bu sekılde en fazla 150 bın :) Ama verdiği zevk keyif arkadaki cdtı yazılarla hondalara stop lambası sergilemek mükemmel bir haz :) yaklasık masrafım 2000 tl yı bulmustur her kurusuda helal olsun :)

anilx1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aydn link' Alıntı:
Siyah duman cevreyi kirletmiyor mu?
Amcamdaki 100k lık  2013 model bmw 5.20 bile arkasından sıyah duman atarken bizim 40 milyarlık astra atmış atmamış cevre kırlenmış kırlenmemıs pek takmıyorum doğrusu :)

detay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

oasys76 link' Alıntı:
Kuzenim kafasına gore bıseyler yaptı 200 lıranın ıcınde 100 lırada arıza ısıgı sondurme parası :)

0-100 ölçümünü sağlıklı bir sekılde yapamadım düzgün bir asfalt lazım cunku arac 3. vıdesde bıla sarmakran kafasını asfalta koyamıyor.Tahmini bir rakam veya klonometre ıle ölçüm değerlerimi sorarsan 10 saniyenin altında aracta bir kaç işlem daha yapıldı daha sonrasında satılmadan 2 hafta önce filtreler degıstı tahmınımce 120 hp lere yakın bır degerde olmustur,lakin alanda satanda bu durumun farkında motor bu sekılde en fazla 150 bın :) Ama verdiği zevk keyif arkadaki cdtı yazılarla hondalara stop lambası sergilemek mükemmel bir haz :) yaklasık masrafım 2000 tl yı bulmustur her kurusuda helal olsun :)

10 saniye altında olması pek olası değil gibi dostum, 136 hp astra bile 10,3 saniye.

Eylemee1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gps ile ölçüm doğru olur, yoksa sürekli lastik sardığı için durdugnz yerde bile ibre yükselir

Mekseline

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Dpf iptali yakit tasarrufu sagliyor muydu? Bir fark gorebildiniz mi ? Chipsiz dpf li ve dpfsiz arasinda fark var mi?