plakalık ve sticker

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: plakalık ve sticker

bende  başta volkan  kardeşimle  plakaları sanayide çift taraflı bantla yapıştırmıştım ama  sonra saldı kendini.. sonra 2. sanayiye gittim orda mahmut usta  önce plakaları  makineyle tam tampona sığcak şekilde makna ile kesti sonra  silikon ve  ince  çift taraflı bantla yapıştırdı. şimdi  harika oldu.  bomba atsan düşmez hale geldi :)  ama arabayı satarsam alan adam plakayı  nasıl söker orasını bilemiyorum :) 

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

NewPa1n link' Alıntı:
geçen hafta sonu plaka olayını kökten halletim.

daha önce akın arkadaşımızla izmir 3. sanayide bu işlerle ilgilenen birisine yaptırmıştık fakat plaka öntarafa büyük geldiğinden çift taraflı bantın sadece orta kısmı tutuyordu,arka tarafta nekadar oturmuş gibi görünsede içimde sürekli bir tedirginlik vardı çünkü fazla boşta gibi duruyordu.

geçen hafta sonu ayvalığa gittiğimde aracı iyicene yıkadım  ardından plaka bakayım dedim ellimle tuttum elimde kaldı :)
iyki erken tehşisi koymuşum yoksa uğraş dur. plakayı incelediğimde çift taraflı bantın çokta güvenilir olmadığını anladım.

sn. NewPa1n inan çok sevindim plaka olayını hallettiğine, izmir buluşmasında gördüğümde plakaların duruşu hiç sağlam değildi hatta belirtmiştim. özellikle ön plakalar sadece orta kısım tutuyordu yan taraflar havada duruyordu.

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

akın link' Alıntı:
bende  başta volkan  kardeşimle  plakaları sanayide çift taraflı bantla yapıştırmıştım ama  sonra saldı kendini.. sonra 2. sanayiye gittim orda mahmut usta  önce plakaları  makineyle tam tampona sığcak şekilde makna ile kesti sonra  silikon ve  ince  çift taraflı bantla yapıştırdı. şimdi  harika oldu.  bomba atsan düşmez hale geldi :)  ama arabayı satarsam alan adam plakayı  nasıl söker orasını bilemiyorum :) 

bende aynı yöntemi uyguladım. ama plakalar yerine tam oturduğu için kesmeme gerek kalmadı. çift taraflı bant ve cam silikonu iyi bir çözüm. ama arabayı sattığım zaman alan kişi plakayı değiştirmek isterse büyük ihtimalle tamponu boyasıyla beraber kazımak zorunda kalır :)

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

evet erdem bey ozamanda farkındaydım fakat bir türlü ilgilenemedim, şuanda ileride çıkartmak istesem nasıl çıkaracam diye düşünüyorum :)

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

NewPa1n link' Alıntı:
evet erdem bey ozamanda farkındaydım fakat bir türlü ilgilenemedim, şuanda ileride çıkartmak istesem nasıl çıkaracam diye düşünüyorum :)

umarım arabaları satmadan önce plaka değiştirmek zorunda kalmayız :)

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ikinci el alıcaklar burayı okumasınlar bence astra alırken ilk bakacakları yer plaka olacaktır :D
şaka bir yana ısıtma yöntemi ile kolaylıkla çıkacaktır düşüncesindeyim

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
ikinci el alıcaklar burayı okumasınlar bence astra alırken ilk bakacakları yer plaka olacaktır :D
şaka bir yana ısıtma yöntemi ile kolaylıkla çıkacaktır düşüncesindeyim

sadece astra değil çoğu kişi bu yöntemle yapıştırıyor plakaları. eğer direk sökmeye çalışılırsa tampona hasar verir ama dediğiniz gibi ısıtılarak çıkarılırsa kolayca çıkar

hüseyintekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Orjinal deliklere Plakayı delerek 2 vida ile neden tutturmayıp ilginç yöntemlere gittiğinizi hala anlamadım.

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hüseyintekin link' Alıntı:
Orjinal deliklere Plakayı delerek 2 vida ile neden tutturmayıp ilginç yöntemlere gittiğinizi hala anlamadım.

hem vida görüntüsü hoşuma gitmiyor hem de vidayla tam oturmuyor. tam oturmuyor dememden kastım ön tamponda plakanın takıldığı yer düz değil vidalayınca kenarlar havada kalıyor, böyle olunca zamanla titreşim ve ses de yapabilir

hüseyintekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben plakayı tam ortadan 2 ye bir köşe yardımıyla yamulttum ön tampona uyacak şekilde sonra plakayı tamponda bulunan delik hizasindan delip vidaladım gayette başarılı ve sağlam oldu..
Tabi zevkler ve renkler tartışılmaz
Benim içi önemli olan sağlamlık silikon vb.. gibi malzemeler eğriti ve heran düşecekmiş gibi geliyor bana.
Serviste takılan plakalılarda ön tampona uyumlu değil doğru.
Ben bu yöntemi seçtim tabi karar sizin.