Peugeot 301 Actıve

nihat1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün İşyerinin Ankara bürosu için 301 actıve kıraladık .Acentadan aracı aldıktan sonra biraz inceleme fırsatı buldım.
Bunları sizlerle paylaşmak istedim .
֖ncelikle araç sıfırdır .
Araca ilk oturduğumda içersi gayet ferah ,koltuklar gayet rahat ve sert içeri gömülmüyorsunuz ama ilerde süngerlerin
esnemesiyle ne olur bilmem. Koltuk kumaşları aman bir kalitede değil.şöför koltuğunda yükseklik ayarı mevcut.
1.90 olan boyumdan dolayı aracı en geride kullanırım ama 301de biraz öne çekmem gerekti Bu yüzden astra hb teki
arka koltuk aralığından daha iyi bir mesafe kaldı.
Yan ayna ayarlarnını , arka bagaj açma düğmesini,far yükseklik ayarını bir anti paninaj olsa gerek bir düğmeyide
sol diz hizasına komuşlar bana hiç kullanışlı gelmedi ama uzun süre kullanılırsa alışılır herhalde.
Pedal mesafelerinin aralıkları oldukça güzel.4 Cam elektirikli düğmeleride vitesin iki yanına koymuşlar
  arka taraftadaki düğmelerde iki koltuk arasında düğme yerleri çok tuhafıma gitti sanki sonradan konulmuş gibi geliyor insana.
Araçta hız sabitleme mevcut ama konrol düğmesi far kolunun arkasında başka bir kol üzerinde kullanımı sıkıntılı bakmadan
kullanamadım belki ilerde alışılır.Ses sitemi tam bir fiyasko arka kapılarda kolon yok ama önden gelen seste teneke gibi
cd çalarlı ve mp3 giri mevcut bir teyp var sanki sonradan konulmuş gibi duruyor.
Kapı döşemeleri plastik sadece çok küçük bir alan olan kapı tutma kolunda kumaş mevcut
֖n gösterge rengi hoş yalnız hararet göstergesini göremedim ona yarın bakıcam
El freninin arkasında 2 bardaklık ve vitesin önünde 1 bardaklık mevcut çakmalıkta el freninin yanıda ön cama takılabilecek
navi yada cep için şarz kablosu çok ortada kalmakta.
Araç içinde çok fazla ses mevcut değil plastik sesi belki ilerde duyulabilir
Motor astraya göre pek farklı çalışmıyor ses bakımından ama sanki içeri ses alması daha az videoyada mevcut
Kalkışları 1 viteste astrada 1,3 pek farkı yok ama devirlenmesi daha iyi gibi geldi.
Bagaj hacmi hiç fena değil gayet güzel bence
Araçta gündüz farı mevcut ama sarı yanıyor parkları açıncada kısılıyor.
Yandan arka kısımdan bakınca yan kemerin arka stopla birleştirilmesi çok hoşuma gitti
Depoyu fulledim 46 lt aldı 650 km menzil gösterdi ama daha sonnra 750 cıktı 33 km yol yaptım
araçla 110 120 km hızla ve fazla dur kalk yapmadan km 5.3 gibi bir değer verdi
Söyliceklerim şimdilik bu kadar yarın sabah 05:00 gibi Ankaraya gidicem uzun yolda bakalım nasıl gidiyor.

Bunlarda resim ve videolar

301

301 motor sesi

Araç şu an çalışıyor ve gaz veriyorum içerdeki motor sesi yok gibi
ama uzun yolda nasıl olacak yarın görücez ;)
301 motor sesi

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Peugeot 301 Actıve

Nihat abi Peugeot bu aracı tıpkı Symbol ve Albea daki gibi bir mantıkla ucuz, bakım ve tüketim değerleri ekonomik - içi geniş bir halk otomobili olsun diye üretti, üretiminde üzerinde en sık durulan konu yürüyen aksamın zor koşullara dayanıklılığıydı, bu aracı Symbol - Albea - Accent rakibi olarak düşün.

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

thnxx Nihat abi guzel bir degerlendirme olmus. Cam acma dugmeleri ve teyp tam facia bence linea cok daha basarili

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

301 değilde c elysee daha güzel ben binmiştim dış tasarımıda daha hoş geldi.Bunlar az yakması için üretilen şirket araçları fazla kalite beklememek lazım :)

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

nıhat abı o pejo 301 gozunu seveyım benden uzak tut benım arabanın bbunlara karşı alerjısı var  :D

Scrapercar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

C elysse e binmistim 301 i bilmem ama kalite olarak linea ya yaklasamayacak bir araçtı.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Odak Çağrı link' Alıntı:
301 kullandım, böyle bir arabanın satışına izin verilmesi büyük bir hata :)

Bizim Astra J araçlarla 160 ile girdiğimiz virajlara o araçlar 120 ile falan girebilir mi, emin değilim :)

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ticari taksisine binmiştim taksici bedavaya geliyor araba diyodu yakıtından dolayı :)