Peryodik Bakım Malzeme Tavsiyesinde Bulunabilir Misiniz ?

akif1984

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Herkese hayırlı sağlıklı günler dilerim. Umarım konuyu doğru yere açmışımdır. 2014 model astra 1.6 cdi sport sedan 93.000 km manuel aracım var. Yakın zamanda 10.000 bakımına girecek. Bu km bakım için yağ ile filtre bakımları dışında buji gibi vb. baktırmam gereken başka şeyler var mı? bu araçta 1 yılımı doldurdum daha önceki sahibi nelerine baktırmış bilmiyorum. Serviste pahalı olduğu için bakım malzemelerini ben almıştım. Sanayide bir ustaya yaptırdım bakımlarımı.

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
yağ, antifriz, fren yağı gibi sıvı bakımları
fren balata ve debriyaj balata kontrolleri
gerekli ise triger
alt takım bakımı belki

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Sanayide güvendiğiniz bir ustaya yaptırabilirsiniz, @yoldangeçenbiri hocamında yazdığı gibi öncelikle sıvı bakımları sonrasında balataların kontrollerini yaptırabilirsiniz. Bu arada triger zincirinizin ses kontrolünü ve alt takımı düzenli kontrolünü de aksatmayınız.

akif1984

Kayıtlı Kullanıcı
31-Hatay
Siteyi ziyaret et
Sanayide güvendiğiniz bir ustaya yaptırabilirsiniz, @yoldangeçenbiri hocamında yazdığı gibi öncelikle sıvı bakımları sonrasında balataların kontrollerini yaptırabilirsiniz. Bu arada triger zincirinizin ses kontrolünü ve alt takımı düzenli kontrolünü de aksatmayınız.
Teşekkür ederim.

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Herkese hayırlı sağlıklı günler dilerim. Umarım konuyu doğru yere açmışımdır. 2014 model astra 1.6 cdi sport sedan 93.000 km manuel aracım var. Yakın zamanda 10.000 bakımına girecek. Bu km bakım için yağ ile filtre bakımları dışında buji gibi vb. baktırmam gereken başka şeyler var mı? bu araçta 1 yılımı doldurdum daha önceki sahibi nelerine baktırmış bilmiyorum. Serviste pahalı olduğu için bakım malzemelerini ben almıştım. Sanayide bir ustaya yaptırdım bakımlarımı.
Trigeri değişmekte fayda var kafanız rahat olsun 100 bin değişime yakın bir km fren, ateşleme, yag filtre'de değişirseniz tam anlamıyla kafa rahatlığı.

• Beğen
Tepkiler: akif1984

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
80 binde şanzıman yağı değişmediyse şanzıman yağnıda değiştirmenizde fayda var. Normalde 40 binde bir değeişiyordu. Fren hidroliğide kesinlikle değişmeli

• Beğen
Tepkiler: akif1984 ve Kaan.

ermaneray

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Tüm sıvıları değiştir
Motor yağ soğutma fren şanzıman.
Triger buji muhakkak değiştir parçaları kendin alabilirsen daha iyi olur al koy bagaja ustan değiştirsin.

Ustan değiştirirken alt takım kontrolü fren kontrolünü de yapsın ileride neyi değiştirmen gerektiğini bil

Kazasız sürüşler

• Beğen
Tepkiler: akif1984