Periyodik Bakım Tablosu Hakkında

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar birkaç haftadır işyerimde ki yoğunluktan dolayı siteyle ilgilenemiyordum. Uzun zamandır aklımda olan Periyodik Bakım Tablosu sistemine bugün itibariyle başlamaya karar verdim. Şu an için birşeyler ortaya çıkmaya başladı ancak benim sizlerden ricam kullanıcıların önerdiği noktalarında bakımlarda kontrol edilmesi. Bu kapsamda bu sistemi gelin hep birlikte şekilendirelim, periyodik bakımlarımız geldiğinde bu tabloya göre kontrollerimizi gerçekleştirelim. Öncelikle şu an için ASTRA J için bu tabloyu hazırlamaya başladım. Astra J için tüm tablo bittiğinde direkt olarak diğer araçlarada hemen entegre edeceğim. Sizden ricam bu başlık altında 45 bin bakımına disk kontrolleri veya 30 bin bakımına balata değişimi veya 60 bin bakımına baskı balata kontrolü ekleyelim gibi fikirleri bekliyorum. Özellikle @kannn @Joseques @Zafer715 @Murat @omeroz arkadaşlarımızdan rica ediyorum. Sizler sayesinde bu tablo opel alanında belkide ülkemizde tek olacak ve kullanıcıların çok dualarını alacaksınız. Sayfayı aşağıda paylaşıyorum, eklenmesini istediklerinizi bekliyorum :) Saygılar...

Murat

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
İyi düşünmüşsünüz hocam
15000km veya 1 yıl yağ değişimi.
Fren balatası diskler ön takım her bakım kontrol.
Her bakımda şarj kayışı kontrol.
Her bakım şanzıman yağı kontrol.
Baskı balata değişimi kullanıma bağlı değişir kimisi 60000km değiştirir kimisi 100000km değiştirir.

• Beğen
Tepkiler: akif1984 ve Hasip

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
İyi düşünmüşsünüz hocam
15000km veya 1 yıl yağ değişimi.
Fren balatası diskler ön takım her bakım kontrol.
Her bakımda şarj kayışı kontrol.
Her bakım şanzıman yağı kontrol.
Baskı balata değişimi kullanıma bağlı değişir kimisi 60000km değiştirir kimisi 100000km değiştirir.

Eklendi, konu günceldir, neler ekleyelim :)

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bende 60 bin
Opel modelleri diyelim
Triger seti;bilyalar,rulmanlar,avareler,gergiler,şarj kayışı
Termostat,su pompası,buji,ısıtma bıjisi
Yağlar;motor yağı,fren,şanzuman,direksiyon
Filtreler;yağ,polen,hava,mazot,benzin
Fren balatarına bakılır ve değişir gerek
Fren için önerim gm veya brembo tavsiyem disktete brembo olabilir
Yağ luqy moıl, motul, mobildir
Filtreler de ise gm,mann,filtron
Öncelik her zaman orj. parçadan yana olması dileğiyle

• Beğen
Tepkiler: isyew ve Hasip

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
şunu ekleyeyim kullandığınız hava fitresinde mutlak yanmaya karşı dayanıklı olsun çünkü sigara külü veyahut yanan bir kıvılcım alev aldıracak küçük bir şey eğerki hava filtresine girerse araç yanabilir ve bu yüzden yanan araçlar var internet üzerinde araştırabilirsiniz

• Beğen
Tepkiler: omeroz

kshuseyin

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Merhaba,
Geç gördüm ama bir önerim olacak periyodik bakım tablosu için; lastikler bir çok otomobil kullanıcısı tarafından ihmal edilebilir bir durum olarak görülüyor zannımca. Benim bilgim güvenlik ve ekonomik lastik ömrü açısından her 20 bin km'de lastiklerin rotasyonu gerekiyor şeklindeydi. Lastik değişirken sorduğum usta ise mümkünse her 10 bin km. de bu rotasyonun yapılması gerektiği ve mümkün ise 50 km'de de lastik değişiminin yapılması gerektiğini söyledi. Periyodik bakım tablosunda olmasında fayda olacağını düşünüyorum naçizane, lastiklerin güvenli ve ekonomik ömürleri için.

• Beğen
Tepkiler: Hasip