Özeleştiri...

Blackram

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Merhaba Forumdaşlar,

Bende dahil olmak üzere fanatik Opel'ciyiz biz galiba. Sizce doğru mu yapıyoruz? O kadar kronik sorunlara rağmen, Opel'e toz kondurmamak .

Ben kendimden bahsedeyim. 2002 den beri Opel kullanıcısıyım. İlk Astra F, sonra "0" km Astra H, ve şimdi de Astra J. Arada sadece 1 yıllığına bir polo sahibi oldum. Onun harici hep Opel. Sanki bundan sonra da alsam yine Astra K yada İnsignia gibi. Bilemedim.

Çok mu fazla Opel'ciyiz?

• Beğen
Tepkiler: Cemil ve 06Berkay

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Aslında birazda ekonomik durumlar bizi opelden daha iyisini almamızı engellemiyor mu? Eğer engellemiyorsa tekrar opel alınıyorsa fanatikliktir.

Kronik sorunlar birazda ustalardan kaynaklanmakta. İmkan olsa forumdaki herkes kendi aracının bakımını garajında kendi yapsa kronik sorunlar bir anda yok oluyor. Ama daha önceden bilgisiz kişiler tarafından kurcalanmış araç o hatayı düzeltene kadar diğer sahbini canından bezdiriyor ne yazık ki.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Bugün astra j aracını satmış insignia almış bir arkadaşınız olarak sanırım bende marka fanatikliğine doğru gidiyorum :) İşin özü ben araç satın alırken elimdeki para ile maksimum donanım alıp alamayacağıma bakarım... Örneğin yeni aracım olan 1.6 dizel otomatik 2015 model 140 bin kilometre Cosmo + Stil paket aracımı yaklaşık 200 bin TL civarına aldım. Bu segmentte hangi markanın dizel otomatik en full paketini + stil özelliklerini alabilirsiniz ? Bu bile benim opel almam için geçerli bir neden...

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Merhaba Forumdaşlar,

Bende dahil olmak üzere fanatik Opel'ciyiz biz galiba. Sizce doğru mu yapıyoruz? O kadar kronik sorunlara rağmen, Opel'e toz kondurmamak .

Ben kendimden bahsedeyim. 2002 den beri Opel kullanıcısıyım. İlk Astra F, sonra "0" km Astra H, ve şimdi de Astra J. Arada sadece 1 yıllığına bir polo sahibi oldum. Onun harici hep Opel. Sanki bundan sonra da alsam yine Astra K yada İnsignia gibi. Bilemedim.

Çok mu fazla Opel'ciyiz?
Bütçemize göre en dolu, konforlu ve performanslı aracı almaya çalıştığımız için Opel'den vazgeçemiyoruz :)

2006'da G kasa Astra Classic II ile başladı serüvenimiz; yeri geldi o araba 1 aylıkken zincir kopardı sandık motor yedi, yeri geldi kaza sebepli 1 aydan fazla serviste yattı ama nedense ilk sıfır aracımız olması sebebiyle bir türlü koparamadık bağımızı, halen de karşılaşırım sattığımız amca ile 72 binde 2010'da verdiğimiz araba şimdi 130 küsür bindeymiş tertemiz de bakıyor gözüm arkada değil eğer olur da ileride fazladan araç koyabileceğim bir kapalı garajım olursa ilk işim bu aracı geri satın almak olacak çünkü şimdi kullandığım hiç bir arabadan ondaki zevki tadı alamıyorum...
Ardından 2014 yılında sıfır aldığımız H kasa Astra Classic III ile sahalara geri dönüş yaptık :) Peşinden de 2014 sonunda 1.3 CDTi Corsamız geldi gitti ve artık sedan satışlarını ilk sıradan alan SUV modeller meşhur olunca 2017'de sıfır 1.6 Mokka X aracımız girdi, peşinden 2018 sonunda 1.6 Astra Sedan ile yola devam ediyor, aile büyüklerimiz kullanıyor şu anda ve çok memnunlar..

Opel maceramız şimdilik bu kadar, ihtiyaçlarımızı göz önünde bulundurarak yeni markalara da geçiş yaptık.. Araya giren farklı marka araçlarımız da oldu ve olmaya devam ediyor... En son geçen hafta 4x4 araç ihtiyacımız olduğundan sıfır Duster araç aldık ve 3 günün sonunda ilk izlenimlerim araca ve markaya karşı olan ön yargılarımı tamamen ama tamamen yıkan cinsten :)
Yeni araçlarımın konularını ve incelemelerini de yakın zamanda sizlerle paylaşmaya çalışacağım..

Sonuç olarak Opel'in marka olarak yeri bende her zaman farklıdır, umarım ileriki dönemlerde de (eski modelleri ile aynı ruhta olamasa da) yeni modelleri ile birlikte tekrar yollarımız kesişir...

Blackram

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ekonomik durum, donanım olarak zengin olması Opeli bir adım öne çıkarıyor galiba. Bende 0 astra alırken daha az donanımı olan golf daha pahalıydı. Bende yine Astra da karar kılmıştım.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Fanatiklik değil aslında opeller güzel dostlarında dediği gibi başka modellerin gırtlak dolusunuda alsan opel kadar dolu alamıyorsun ve opel gerçekten uygun diğer modellere kıyasla şimdi sanayide opelin adı kötüye cıktı sebebi gerçekten bilinçsiz ustalar neti görürsen kronik diyorlar opelde kronik ama bu bizim ülkemizde öyle yurt dışında 500 600 giden motora anahtar değmeyen opeller var hepsi bakımlı bayiden opel ustasi bile olsa kronik diyor kronik sorun yoktur çözemediği sorunları kroniklestiren ustalar vardır yapamıyorsan yapamıyorum de uğraştırma zaten aracı kendi orj. Cihazına bağlayınca elektrik kaçağı hile olsa cihazda gösteriyor ne olduğu sensörlerle arıza yapınca nerdeyse cihazın varsa nokta atışı yapıyorsun elektronikte parca ömrü biraz dolunca ister istemez sorun çıkarıyor daha bugün kendi aracım herhangi bir sorun yoktu tekleme tükleme sadece cihazda gaz pedali arizasi veriyor du pedal ve sigorts kutusu temizlendi sildim ve gitti ama başkası direk pedal değişecek çözülmeyecek beyin değişecek bir ton şey olucak yani çözümler zaten çok basit ama iyi bir usta bulmak lazım fakir karışım yüzünden astra j ye 9 bine motor yapmışlar geldi 400 tl te çözdük nice örnek ler var

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Çocukluğumdan beri hep Opel markasına bir sempatim vardı ilk karşılaştığım Opel babamın yarışlarda kullandığı Mantaydı daha sonraları Astra, Vectra özellikle 2008 sıfır Vectra almıştık o araba ve benim çocukluğumdan beri hayranlıkla izlediğim ve hep ah keşke babam şu arabayıda alsa dediğim Omega... Ben marka fanatiği değilim hatta Hyundaiye fiyat performans ürünü olduğu için (2010 2015 arası olanlar için bahsediyorum) daha çok övmüşümdür. Ama bu beni yinede Opel'e, hayran olduğum arabayı almama engel olmadı kısacası kim ne derse desin (Bu arada Omegayı aldırtmamak için baya baya bir çaba gösterdiler) Opel kesinlikle hem kalite yönünden, hem performans yönünden ki çok önemlidir benim için, araba benden benzin parasını yiyorsa gidecek gitmiyorsa binmem o arabaya diğerlerine kıyasla daha iyi olduğu için ve makul fiyatta olduğu için bundan sonra sürekli opel almaya devam edicem. Buna ister fanatiklik diyin ister demeyin ben 50 60 bin TL lik omegamla A4 A5 300 400 bin TL lik makineleri yiyebiliyorsam başka arabaya zaten bakmam kısacası Opel farklıdır ve fark yaratır.

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Bu arada bu şaka değil 1. Yarış A4, s320, 520, Omega dört kişi yarıştık 2. Yarış A5, Omega ikisindede Galip Omega şimdi siz söyleyin bana bu kadar uygun fiyata bu kadar sağlam makina hangi firmada var?

ermaneray

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Astra G Vectra B den sonraki otomobiller (insignia 2.8 opc hariç) açıkçası bana opel gibi gelmiyor.

Zaten GM opel Astra F zamanında en fazla kârı ve sükseyi etti yıllarca bunun ekmeğini yedi ama yeni modeller hiç bir zaman son kullanıcıya o hissi veremedi sonunda PSA oldu.

Opel eskiden kullanıcıya hitap eden bir markaydı. Ama şimdi otomotiv endüstrisine hizmet ediyor.

Eski opellerin kokusu bile bir başkadır verdiği his mutluluk anlatılamaz dahası bozamazdınız 80 lerin 90 ların opellerini

PSA insignia gsi bile çıkardı o atılımı yakalamak marka değeri oluşturmak için. Tabi unuttukları bir şey vardı gsi serisini zamanında mühendisler gerçekten ayrı tutmuşlardı ve her parçanın her ayrıntıyı bir önemi vardı. Özel bir otomobildi...

Uzun lafın kısası nereden nereye eski opeller farklıydı gerçekten

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bugün astra j aracını satmış insignia almış bir arkadaşınız olarak sanırım bende marka fanatikliğine doğru gidiyorum :) İşin özü ben araç satın alırken elimdeki para ile maksimum donanım alıp alamayacağıma bakarım... Örneğin yeni aracım olan 1.6 dizel otomatik 2015 model 140 bin kilometre Cosmo + Stil paket aracımı yaklaşık 200 bin TL civarına aldım. Bu segmentte hangi markanın dizel otomatik en full paketini + stil özelliklerini alabilirsiniz ? Bu bile benim opel almam için geçerli bir neden...
Açıkçası ilk opelim...Benimkiside fanatiklik değil alışkanlık oldu sanıırm...Bu aracı kullandıktan sonra daha pahalı ve yüksek model araçlara bakıyorum ve başlıyorum kıyaslamaya...Nedense hep astra ağır basıyor...Açıkçası değiştirmek ve bu araçtan kopmak zor geliyor...Bu araçtan değiştirmek istediğim tek şey şanzıman olurdu sanırım...Bir ara niyetlendim ama nedense Yine astra j üst modellere bakarken buldum kendimi...ALmam dediğim Astra K ve Mokka lara bakarken buluyorum kendimi...Fanatiklik değilde Alışkanlık yarattığını gördüm..Nedense bir bağ oluşuyor :) ....
Bu arada...Öncelikle Hayırlı Olsun @Hasip kardeşim...Allah kaza bela vermesin...Sen 100 bin üzerinde araba almaya sıcak bakmıyordun...ALmam falan diyordun...Bende ne yapalım 100 binden sonra araçları hurdayamı çıkaralım demiştim...Şaşırdım :) ...İnsignia fikrini değiştirmiş sanırım...Ama iyi yapmışsın...Bayadır istiyordun bu aracı almayı...Güle güle kullan...

• Beğen
Tepkiler: Blackram ve Hasip