özel plaka

efeksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Plaka işlemlerini bayii yapıyor fakat aranızda kendi gidip plakayı seçen oldumu bu süreci yaşayan biri varsa nasıl işlediğini anlatabilirmi? tabi seçerkende bağış adı altında belli ücretler talep edildimi sizlerden?

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş
Ynt: özel plaka

Oturduğunuz semte şehre göre değişiyor. Siz hangi şehirdesiniz?
Ankarada isme özel yani can ysf cem fb bjk tarzı plakalara 3-4 bin lira istiyorlar.
Tek harf istiyorsanız 100-200 lira, bayinize özel plaka istediğinizi söyleyince ücretine göre size dönüyorlar.
Ben kendi plakamı 5 kilo prinçe almıstım :)

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben ankarada yaşıyorum. ankarada (bazı semtler yapabiliyor nedenini bilmiyorum) internet üzerinden boş plakaları (harfler ve/veya rakamlar) görüp 24 saat için adınıza (araç kimin adınaysa) ayırıyorsunuz. 24 saat içinde gidiyonuz bir kağıt veriyor şu plaka şu kişiye verilmiştir diye. ondan sonra 15 gün o plaka sizin. satıcınıza veriyonuz kağıdı o plakayı alıyor. ben aynen anlattığım gibi yaptım para falan istemediler. ama sanırım özel harflere isterler bulmak da zordur. (can, cem, bjk, fb, gibi)

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

salihcaglayan link' Alıntı:
Oturduğunuz semte şehre göre değişiyor. Siz hangi şehirdesiniz?
Ankarada isme özel yani can ysf cem fb bjk tarzı plakalara 3-4 bin lira istiyorlar.
Tek harf istiyorsanız 100-200 lira, bayinize özel plaka istediğinizi söyleyince ücretine göre size dönüyorlar.
Ben kendi plakamı 5 kilo prinçe almıstım :)
:) pirinç de iyimiş ama gerek yoktu yaw

akcaylıastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hllb link' Alıntı:
ben ankarada yaşıyorum. ankarada (bazı semtler yapabiliyor nedenini bilmiyorum) internet üzerinden boş plakaları (harfler ve/veya rakamlar) görüp 24 saat için adınıza (araç kimin adınaysa) ayırıyorsunuz. 24 saat içinde gidiyonuz bir kağıt veriyor şu plaka şu kişiye verilmiştir diye. ondan sonra 15 gün o plaka sizin. satıcınıza veriyonuz kağıdı o plakayı alıyor. ben aynen anlattığım gibi yaptım para falan istemediler. ama sanırım özel harflere isterler bulmak da zordur. (can, cem, bjk, fb, gibi)

nasıl oluyor nette hangi sayfadan giriliyor? bu harf numaraları görmek için?

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

akcaylıastra link' Alıntı:
[quote author=hllb link=topic=994.msg20073#msg20073 date=1301344194]

nasıl oluyor nette hangi sayfadan giriliyor? bu harf numaraları görmek için?
[/quote]
http://www.ankara.pol.tr/online.php?id=12

MERNİS KAYITLARINA G֖RE ALTINDAğ - ևANKAYA - MAMAK - KEևİ֖REN - YENİMAHALLE - PURSAKLAR İLևELERİNDE İKAMET EDİP, PLAKA TAHSİSİ YAPTIRMAK İSTEYEN BAşVURU SAHİPLERİ PLAKA TAHSİSİ YAPABİLİRLER. MERNİS KAYITLARINA G֖RE BU İLևELER HARİCİNDE İKAMET EDEN BAşVURU SAHİPLERİ, ANKARA EMNİYET M֜D֜RL֜ğ֜NDEN PLAKA TAHSİSİ YAPAMAYACAKLARDIR.

Almak istediğiniz plakayı aşağıdaki harf grubundan seçerek kayıt yaptırabilirsiniz.  Seçtiğiniz plaka 24 Saat boyunca adınıza ayrılacaktır. Plakayı ayırdığınız günden sonraki İlk mesai gününe* kadar alınmayan plakalar tekrar boş plaka olarak sunuma çıkacaktır.
| A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K |
| L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | Y | Z |

֖nemli not: Lütfen plaka almak istediğiniz araç için sadece 1 (bir) plaka tahsisi yapınız. Aynı araç için birden fazla plaka tahsisi yapmayınız. ևıkma plakalar saat 16.00 'a kadar verilmektedir.
Tahsis etmek istediğiniz plakayı, rakam veya harf grubuna göre sorgulamak isterseniz, aşağıdaki bölümden işleminize devam edebilirsiniz...
Plaka Harf Grubu:

Ve / Veya:

Plaka Rakam Grubu:

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben internetten ayırtıp gidip aldım ama orada dosyalarda listeler çıkarmışlar millet listelerden seçerek de alıyordu

akcaylıastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben balıkesir edremitte oturuyorum nette bulamaıyorum ankaranın sayfası gibi bir balıkesir edremit plaka tahsis diye sayfa?

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

akcaylıastra link' Alıntı:
ben balıkesir edremitte oturuyorum nette bulamaıyorum ankaranın sayfası gibi bir balıkesir edremit plaka tahsis diye sayfa?
yanlış bilgi vermiş olmayayım ama sanırım bir tek ankara yapıyor bu internet işini. diğer illerde trafik işlemleri şubesine gidip yapabilirsiniz sanıyorum

ToLGa1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben bu ıslerle ugrastım baya bı de tanıdık olmadan olmuo olsada ıkı harf ıcın 700-800 tl 3 harf ıcın 1000 lırayı gozden cıkarın derım
bırde ıkamet olayları var , ıkametınızde nerdeyse ordan verılen harf gruplarını alıyousunuz, baska bırsey de ıstıyosanız ıkamet tasımak zorundasınz bana 750 ıle 1000 tl arası cektıler alamadım guızel plaka :)