otomatik yıkama araca zarar verir mi?

gzd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba 2011 yeni opel astra sahibiyim..acaba otomatik yıkama araca zarar verir mi? arka camın üstündeki kanata mesela?

hiç yıkatan var mı???? thnxx

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: otomatik yıkama araca zarar verir mi?

hocam asla ama asla  otomatik yıkamaya sokmayın aracınızı. heryertini kılcal çizik yapar. en güzeli yıkamacıda yada kendiniz  süngerle yıkayın yada yıkatın.

alahan1963

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu forumdaki hiçbir arkadaş, eğer çok zorunlu kalmamışsa, aracını otomatik makinelerde yıkatmaz..Çünkü, zamanından çok önce çizilmeye başlayacaktır aracınız..Üstelik de iyi bir yıkama olmayacaktır..

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

otomatik makineyi hiç tavsiye etmem. hatta mümkünse kendiniz yıkayın. ben kendim yıkıyorum microfiber malzeme ile. iyi bir süngerle de olabilir.

bartowski

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gerek otomatik yıkama makinalarının fırça uçları ülkemizde zamanında değiştirilmediğinden sertleşiyor gerekse yıkamaya giren araçların üzerindeki toz,kum vb şeyler bol su ile akıtılmadan  makinaya girince fırçanın arasında kalıyor sonuç olarak değer verdiğimiz araçlarımızın boyasında ciddi çizilmelere yol açıyor.Bütün bunlardan dolayı otomatik yıkama makinalarını hiç tavsiye etmem.

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Otomatik yıkama cihazları yada fırça ile yıkama, aracın üstünde kılcal çizilmelere neden oluyor, özellikle de araca güneş vurduğu zaman dikkatli bakarsanız bu çizikler belli oluyor. Artık birçok yıkamacı sabunlamayı bile uzaktan sıkarak yapıyor, o yüzden fırça işine hiç bulaşmayın derim.

porshe_82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merhaba; Bugüne kadar özenerek kendim yıkardım yada (sonaxta) yıkamacının yanında kontrol ederek yıkatırdım. Bu konuda kardeşim sayesinde bi deneyim yaşadım, sağ olsun götürüp makinaya sokmuş, arabanın her tarafından harelenmeler ve kılcal çizikler fışkırıyor. özellşiklede yan kapılar güneş vurduğunda sanki biyere sürtünmüş gibi duruyor, çok sinir oldum ama  yapacak bişey yok sakın denemeyin.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Otomatik yıkamayı da köpüklü yıkamayı da tavsiye etmiyorum ama herkesin fazla seçeneği olmayacağı için otomatik makinaların mümkünse fırçaları uzun olanlarını tercih edin.

Müşteri memnuniyeti konusunda hassas olan bir istasyon sahibi arkadaşım otm. makinasını sırf bu yüzden değiştirdi, yeni makinanın fırçaları çok uzun kıllardan oluşuyor ve eski makinaya göre çok daha az kılcal çiziğe neden oluyor, ama gene de çiziyor sonuçta.

çellocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

otomatik yıkama ve ilaçla yıkamaya kesinlikle karşıyım, aracımı süngerle yıkıyorum

Holiganguc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.since1910.net

Şöyle bir örnek vereyim.Babam taksi şöförüydü 5 ay önce bıraktı.Aveo idi arabası.Aynı anda bir arkadşıyla birlikte 2007 de aldılar aracı.İkiside ticari.Ticariler biliyosunuzki günde en az iki üç kere yıkanmak zorundalar.Babam sürekli sıradayken kendisi yıkardı aracı kova ve süngerle.Arkadaşı ise günde 2 kere olmak üzere tazyikli suyla yıkamacıda yıkatırdı.Çok değil 2 yıl sonra, kaportanın kesişim yapan yerlerinde ve teker civarında küflenme başladı tazyikli suyla yıkanan araçta.Tazyikli su küçük aralıklara giriyor ve kurumuyor.Babamın sözünü dinliyorum ve mümkün olduğunca kova ve sünger kullanıyorum.Otomatik yıkama zaten sözkonusu değil...