Opel Vectra B Debriyaj

ss50

Kayıtlı Kullanıcı
50-Nevşehir
Siteyi ziyaret et
Bu sabah işe gitmeden aracı çalıştırdığımda debriyajın boş olduğunu fark ettim sanki yayı kopmuş gibi boş basıyordu ve vites geçmedi ( Daha öncede başıma geldi)
Ve herhangi birşey yaptırmadan sadece sabahları oldu.

devamlı olarak debrijaya 1,2 dk kadar basınca şişiriliyormuş gibi düzelmeye başladı ve vites geçti hareket edip gittikçede eski haline döndü

Yani bunun nedeni ne olabilir acaba ? araç yaklaşık 7 aydır bende ve sadece 2 defa başıma geldi, ilk oldugunda aracı yıkamıştım aksamına, araç yıkadıgım için oldugunu sanmıştım
ama bugün herhangi birşey yapmadan başıma geldi.

ss50

Kayıtlı Kullanıcı
50-Nevşehir
Siteyi ziyaret et
şunuda belirtmek istiyorum dün akşam çok yoğun trafikten dolayı sürekli debriyaj kullandım dur kalk vites boşa al gibi v.s.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Debriyaj merkezinde sorun var gibi duruyor ustaya göstermek en iyisi yolda kalabilirsiniz

ottobotto

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Motor kaputunu açtığında sağ alt tarafta şanzımanın üstünde debriyaj hava alma tapası var oradan kaçırıyormu Bi bak. Bide fren hidroliği azalmışsa tamamla ve dediğim yerden havasını aldır. Eğer bundan değilse debriyaj merkezinde sorun olabilir.

Lover2021

Kayıtlı Kullanıcı
19-Çorum
Siteyi ziyaret et
Bu sabah işe gitmeden aracı çalıştırdığımda debriyajın boş olduğunu fark ettim sanki yayı kopmuş gibi boş basıyordu ve vites geçmedi ( Daha öncede başıma geldi)
Ve herhangi birşey yaptırmadan sadece sabahları oldu.

devamlı olarak debrijaya 1,2 dk kadar basınca şişiriliyormuş gibi düzelmeye başladı ve vites geçti hareket edip gittikçede eski haline döndü

Yani bunun nedeni ne olabilir acaba ? araç yaklaşık 7 aydır bende ve sadece 2 defa başıma geldi, ilk oldugunda aracı yıkamıştım aksamına, araç yıkadıgım için oldugunu sanmıştım
ama bugün herhangi birşey yapmadan başıma geldi.
Kardeşim bana ulasirsan yardımcı olayım size rastgele ustaya göstermeyin