Opel vectra astra lar direksiyon kumanda sorununa çözüm

kolega35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar,uzunca bir süredir Opel Astra ve Vectra'larda orijinal kasetçalar/cd çalarınız çıkarılıp yerine cd/MP3 çalar takıldığında çalışmaz hale gelen direksiyon kumanda butonlarınızı tekrar çalışır duruma getiren PIC(Mikrodenetleyici) destekli aparatı birçoğunuzun bildiği üzere yapmaktayım. Konu ile ilgili olarak yardıma ihtiyaç duyan arkadaşların daha kolay ulaşabilmeleri için burada ayrı bir konu açmanın daha uygun olacağını düşünerek yeni konumu açıyorum.
Aparatın bağlantısı oldukça kolaydır.Aparat üzerinden 3 adet kablo çıkıyor.Bunlardan kırmızı renkli olanı +12 Volt kontak ucuna bağlayacaksınız.Siyah renkli kablo aracın şasesine, mavi renkli kablo ise yine aracın enerji soketinde 2 numaralı SWC ucunun olduğu yere bağlanacaktır.Son olarak da aparattan çıkan jak cd çalarınızın W/R girişine takılacaktır.Aparatın aracınız ile uyumlu olarak çalışabilmesi için orijinal kasetçalar/cd çalarınızın modelinin CAR 400 , CDR 500 , CCR600 olması gerekir. Aparat ile W/R girişi olması şartıyla Pioneer ve Sony'lerin tüm modelleri kontrol edilebilir.1-2 yıl öncesine kadar sonu 50 ile biten Pioneer 'lerde W/R girişi yoktu.Ancak artık hemen hemen tüm modellerde vardır.
e6df95646f425e228877517ee290cfe6.jpg

Son düzenleme:

pureocean

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konu ile ilgili olarak yardıma ihtiyaç duyan arkadaşların daha kolay ulaşabilmeeri için burada ayrı bir konu açmanın daha uygun olacağını düşünerek yeni konumu açıyorum.

evet bence çok iyi düşünmüşsünüz ellerinize sağlık.
bende diğer araçlara sahip olan yada opele sahip olupta aracı can-bus sistemli olan arkadaşları düşünerek bir tavsiyede bulunacağım amacım sadece direksiyon kumandasını kullanamayan arkadaşlara yardımcı olmak.
Sinan bey tamamen ilgili ve güvenilir bir satıcı 2006 model can bus sistemli combo aracıma aldım çok memnunum gerek satış aşamasın da gerek montaj aşamasında çok yardımcı oldu.gerçi montaj aşamasında yardıma gerek yok çünkü aracın marka ve modelini söyleyince tamamen o araca uygun soket sistemiyle geliyor ürün. size sadece soketleri takmak kalıyor.Yol bilgisayarınız da çalışmaya devam ediyor.
ben kesinlikle,aracı can bus sistemli olupta direksiyon kumandasını kullanamayan arkadaşların olduğunu düşünüyorum ve umarım Sinan bey sizin de sorunlarınızı çözer.(opelim.net üyelerine indirim yapıyor mutlaka arayınca üye olduğunuzu belirtiniz)

http://www.sahibinden.com/ilan/alis...direksiyon-kumandasi-sorununuz-cozuldu/detay/

07muhammed

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
PIC(Mikrodenetleyici)

Slm arkadaşım ben bu parçadan almak istiyorum nasıl alcam ve kaç tl fiyatını yazarsanız sevinirim saygılar.

07muhammed

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cd kumanda parçası

slm arkadaşım banada lazım bu parçadan yardımcı olursanız sevinirim nasıl alırım yardımcı olurmusunuz arkadaşım

kolega35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi akşamlar,yaptığım araştırmalar sonucunda aparatı 50 TL den 40 TL ye mal etmeye başladım.Selamlar.
slm arkadaşım banada lazım bu parçadan yardımcı olursanız sevinirim nasıl alırım yardımcı olurmusunuz arkadaşım

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
mersinden arkadaştan aldım 2 defa taktık çalışmadı 9450 usb pıonnere olmadi senın teyıbın çalışma prensıbı farklı dedı urunu gerı aldı ben daha ustune dusmedım 9450 usb pıonner yapabılen varsa göruselım

soulless

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sadece Pioneer teypler için mi bu aparat yapılabiliyor? Alpine Cde 9880R cihazım var, bu cihaz için de aparat yapabiliyor musunuz?

verderveremem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mersinden arkadaştan aldım 2 defa taktık çalışmadı 9450 usb pıonnere olmadi senın teyıbın çalışma prensıbı farklı dedı urunu gerı aldı ben daha ustune dusmedım 9450 usb pıonner yapabılen varsa göruselım

ben de mersinden aldım(mersin forumun hemen arkasında) kendi taktı sorun olmadı. deh-2250 modeli