Opel Mokka Motor numarasi

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba;

Uzun zamandir forumda yoktum. Daha dogrusu corsa yi satip mokkayi aldigimdan beri pek aktif olmadim. Dun aracimin ilk muayenesi vardi. Hafif kusurla muayeneden aracim gecti.

1- Motor numarasi okunmuyor

2- Reflektor eksik (2 adet yerine 1 adet var)

3- kisa huzmeli fa ayarsiz

Burada takildigim tek nokta motor numarasi. Bu aracta motor numarasi nerde?

Telefondan suan resim ekleyemiyorum ama on tarafta yag kontrol cubugunun hemen altinda bazi numaralar var.

Sol tarafta bir adet qr kod var. Qr kodun saginda 55565291 diye kabartma seklinde yazilar var. Onunda saginda islemeli olarak yazan S150416 ve hemen altinda PR2190 yaziyor.

Sanirim bunlardan hicbiri motor numarasi degil. Cunku bu numaralar ne fatura ile uyusuyor nede ruhsat ile. Aracin ilk sahibiyim.

2016 model Opel Mokka 1.4i Turbo B14NET aracin motor numarasini neresinde bilenler yardimci olursa sevinirim. Ilk firsatta resimde eklemeye calisirim.

Iyi forumlar.

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dvYEzX.jpg

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba;

Uzun zamandir forumda yoktum. Daha dogrusu corsa yi satip mokkayi aldigimdan beri pek aktif olmadim. Dun aracimin ilk muayenesi vardi. Hafif kusurla muayeneden aracim gecti.

1- Motor numarasi okunmuyor

2- Reflektor eksik (2 adet yerine 1 adet var)

3- kisa huzmeli fa ayarsiz

Burada takildigim tek nokta motor numarasi. Bu aracta motor numarasi nerde?

Telefondan suan resim ekleyemiyorum ama on tarafta yag kontrol cubugunun hemen altinda bazi numaralar var.

Sol tarafta bir adet qr kod var. Qr kodun saginda 55565291 diye kabartma seklinde yazilar var. Onunda saginda islemeli olarak yazan S150416 ve hemen altinda PR2190 yaziyor.

Sanirim bunlardan hicbiri motor numarasi degil. Cunku bu numaralar ne fatura ile uyusuyor nede ruhsat ile. Aracin ilk sahibiyim.

2016 model Opel Mokka 1.4i Turbo B14NET aracin motor numarasini neresinde bilenler yardimci olursa sevinirim. Ilk firsatta resimde eklemeye calisirim.

Iyi forumlar.

motor numarası blok üzerinde olur. sizin çektiğiniz silindir kapağının parça kodu olmalı.
okuyamadık diyip hafif kusurla geçiriyorlar artık tüm araçlara.
genelde motor kodu şanzımanla birleştiği noktada yazar bildiğim kadarıyla.

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor numarası blok üzerinde olur. sizin çektiğiniz silindir kapağının parça kodu olmalı.
okuyamadık diyip hafif kusurla geçiriyorlar artık tüm araçlara.
genelde motor kodu şanzımanla birleştiği noktada yazar bildiğim kadarıyla.

Teşekkür ederim.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
yağ çubuğu kısmından alta doğru aynayla bakınca görebilirsiniz ben ustaya sormuştum o söylemişti